Yazılar

Özel Tasarım Yataklar

Hasta yatağı kavramı, günlük hayatta soğuk algınlığı gibi hafif geçen ve çabuk atlatılan rahatsızlıklar söz konusu olduğunda sıklıkla kullanılan bir kavramdır. Ancak her hastalık aynı özelliklerde ve şiddetle olmadığı gibi kaza sonrası oluşan sakatlık durumlarında da sıradan yataklar ihtiyaca cevap vermeyecektir. Bu gibi durumlarda, hastanın temel ihtiyaçları başta olmak üzere farklı açılarda ve kumanda aracılığıyla kendiliğinden hareket edebilen yataklara ihtiyaç duyulmaktadır. Firmamız bu yatakların kiralama ve satın alma işlemlerini sizlere sunuyor.

Hasta Yatağı Hareket Edebilir mi?

Hasta yatakları bünyelerinde 2, 3 veya 4 adet elektrik motoru bulunan özel tasarım tıbbi cihazlardır. Bu cihazlar; bir kumanda vasıtasıyla hasta veya yakınları tarafından hareket ettirilebilirler. Bu özelliği sayesinde özellikle de bacak veya kol kırılmaları gibi durumlarda hastanın bu organının hareket ettirilmeden sabitlenmesi gerektiği durumlarda, hasta yatağı kullanımı gereklidir. Ayrıca ağır yanıklar veya çeşitli cerrahi operasyonlar sonrasında, hastanın uzun bir süre kendi başına hareket etmemesi gerektiği için, elektrik motorları sayesinde yatağın belirli bölümlerinin yavaşça yükseltilmesi veya alçaltılması, hasta yatakları ile sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Hareketli Hasta Yatakları

Hareketli Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Fiyatları Nedir?

Hasta yatakları fiyatları pek çok açıdan farklılık göstermekle birlikte, hasta ve yakınları için her bütçeye uygun olarak üretilmektedir. Hasta yatakları, içerisinde 2 veya daha fazla elektrik motoru sayesinde belirli bölgeleri yükseltilebilen, alçaltılabilen veya dik konuma getirilerek hastanın oturabilmesini sağlayan tıbbi cihazlardır. Yaşanılan hastalıkların ve sakatlıkların çeşidine göre bünyesinde bulunan malzemeleri farklı kullanımlara uygun hale getirilmiştir. Söz gelimi bazı hastalar için serum aparatı ve oksijen tüpü borusunun takılacağı aparat mevcutken, bazı hastaların tuvalet ihtiyacı için lazımlık aparatı da mevcuttur. Ayrıca ömür boyu kullanıma gerek duyulmadığı veya satın alınmak istenmediği durumlarda da kiralama hizmeti de verilmektedir.

Çeşitlerimiz arasında; elektrik motorlu, ahşap ev tipi, çocuk için hasta yatağı, lazımlık ve serum aparatlı ve havalı yatak gibi ürünler bulunmaktadır. Ayrıca hasta yatağı için kullanılan malzemeler anti bakteriyel olup, hastanın vücudu için ergonomik şekilde tasarlanmaktadır. Sipariş edilen hasta yatağı firmamız tarafından ücretsiz olarak Türkiye’nin her yerine gönderilmekte ve ücretsiz olarak kurulumu yapılmaktadır.

Özel Sağlık Durumları İçin Teknolojik Çözümler

Sağlık, tarihin en eski çağlarından beri insanoğlunun elde etmek ve ömür boyu elinde tutmak istediği bir hazine olmuştur. Eldeyken kıymeti bilinmemekte, kaybedildiğinde ise geri kazanmak için çok büyük maliyetlere mal olmaktadır. Hastalıklar ve çeşitli fiziksel engeller, insanları günlük yaşam faaliyetlerinden alıkoymaktadır. Özellikle bu hastalık ve sakatlıkların bazıları, kişiyi iş göremez duruma getirebildiği gibi, bir veya birden fazla kişinin onun temel ihtiyaçlarını karşılamasına da neden olabilmektedir. Sıradan ve çabuk atlatılan bir rahatsızlık ortaya çıktığında, insanlar her zaman istirahat için kullandıkları yataklarında rahatsızlığı atlatabilirken, bazı özel durumlarda kişi yatağa ömür boyu mahkum olabilmektedir. İşte bu durumlarda hayatı bir nebze olsun kolaylaştırabilmek adına, tıp teknolojisinin en son ürünlerinden olan hasta yatağı hizmete sunuyoruz.

Hasta Yatağı Kimler İçin İhtiyaçtır?

Hasta yatakları alışılagelmiş ve çabuk atlatılabilen hastalık ve sakatlıkların aksine, uzun süreli veya ömür boyu bakım gerektiren rahatsızlıklarda sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun yanında çeşitli cerrahi operasyon sonrası durumlar, bazı kalp rahatsızlıkları, ilerlemiş obezite gibi durumlarda da hasta yatağı belirli sürelerde kullanılmaktadır. Bu tür durumlarda yatağın 200 kg’ya kadar taşıma kabiliyeti bulunan sağlam metal iskeleti ve bünyesinde bulunan elektrik motorları, hastaları ve yakınlarını, zahmet gerektiren pek çok işlemde işlerini kolaylaştırmaktadır. Yatağın etrafında bulunan ve gerektiğinde indirilebilen korkuluklar; hastanın güvenliğini ve konforunu sağlarken, hastanın ihtiyaçları giderilirken bakıcıya da hareket kolaylığı sağlamaktadır.

Hangi Modeller Mevcuttur?

Hasta yataklarımız, hastaların yaşadığı rahatsızlık türlerine ve ihtiyaçlara göre çeşitlendirilmiştir. Hasta yatağı fiyatları da bu çeşitlere göre değişiklik göstermekte olup, oldukça ekonomik seviyelerdedir. Genellikle sağlık merkezleri ve hastanelerden tanınan bu yataklar, ev kullanımına uygun olarak işlevselliği yanında görselliği de titizlikle hazırlanmış, ahşap korumalıkları ile ev dekorasyonuna uygun hale getirilmiştir. Ayrıca çocuk hastalar için onların boylarına uygun çocuk yatakları da mevcuttur. Modeller; kendi aralarında 2, 3 veya 4 motorlu versiyonlara sahiptir. Elektrik kesintilerine karşı hastaları güvence altına almak amacıyla yatağa pil de eklenmiş olup, bu sayede hastanın bakımı aksatılmamış olmaktadır. Yatakların herhangi bir sebeple yedek parça ihtiyacına yönelik 10 yıllık bir yedek parça garanti süremiz mevcuttur.

Haskar Medikal Hasta Yatakları