Yazılar

Çeşitli Hasta Yatakları

Hasta yatağı modelleri farklı özelliklerde yer alır. Kişinin fiziksel özellikleri ve geçirdiği rahatsızlıklara bağlı olarak alacağı yatak modelleri de değişim gösterir. Ameliyat sonrası hastalar, yeni doğan ünitelerinde kullanılacak yataklar ile obez hastalara önerilen yataklar farklı özelliklerde yer alır. Hasta yataklarının kişiyi rahat ettirme özelliği, hastalıkların kolay ve hızlı geçmesini sağlayacak faktörlerin başında gelir.

Hasta yatağını ücretsiz de almak söz konusudur. Bunun için izlenecek bazı prosedürler bulunur. Öncelikle, doktor kontrolünden geçmiş ve heyet raporu almış olan hastaların müracaatı söz konusudur. Hastaya uygun özellikte olan yataklar, SGK tarafından temin edilecek yataklardır. Hasta yataklarının kalite kontrol aşamalarından geçmiş olan garanti belgesine sahip olması da dikkat edilecek önemli hususların başında gelir. Uygun fiyatlı olması sebebiyle sahibinden ikinci el hasta yatakları da en çok talep gören seçenekler arasındadır.

Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yatağı modelleri, temel hatları ile iki ana gruba ayrılır. Bunlar; motorlu ve manuel hasta yatakları şeklinde. Manuel hasta yatakları günümüzde tercih edilme oranı son derece düşük olan yatak kategorileridir. Motorlu olan ve otomatik çalışma prensiplerine sahip hasta yatakları en çok tercih edilen hasta yatağı kategorisinde yer alır.

Motorlu hasta yatakları; iki ve daha fazla motora sahip olan modelleri ile son derece kullanışlı yatak tasarımlarıdır. Motorlu hasta yatakları, asansörlü modelleri ile yerden yukarı kalkma özelliğine de sahiptir. Motor sayısı arttıkça yatağın hareket kabiliyeti de artacaktır. Hasta yataklarının baş, ayak ve sırt gibi kısımları, kumanda yardımı ile hareket ettirilebilir. Bu yataklar, yatan hastaya konfor sağlama özelliğine sahip olan yatak türleridir.

Motorlu hasta karyolaları

Motorlu hasta karyolaları

Konfor ve Rahatlık Sunan Hasta Yatakları

Konfor ve rahatlık sunan hasta yatakları denilince akla ilk gelen, motorlu hasta yataklarıdır. Motorlu hasta yatakları, el kumandası yardımı ile rahatlıkla çalışan ve yatağı farklı pozisyonlara getirebilen yataklardır. Bu yatakların yardımsız şekilde hasta tarafından farklı açılara getirilebilmesi konfor sunan unsurların başında gelir.

Kişinin kendi işini yardım almadan yapabilmesi, mutluluk ve huzur sunacak unsurlardır. Otomatik hasta yatakları sayesinde hastalar, yemek yerken ya da televizyon izlerken yatakları farklı pozisyonlara güç sarf etmeden kumanda yardımı ile getirebilirler. Olumlu ruh halleri ise hastanın, hastalık sürecini çok daha rahat atlatmasını sağlar.

İkinci El Hasta Yataklarının Tercih Edilmesi

Hasta yatağı fiyatları içerisinde en uygun rakamları ikinci el yataklarda görmek söz konusudur. İkinci el hasta yatakları, kiralık hasta yatakları, her bütçeye uygun model içerikleri ile önerilen yataklardır. Kısa süreliğine yatacak olan hastalar için de en çok talep görenler, kiralık hasta yataklarıdır. Kiralık hasta yatakları, yeni üretimden çıkmış sıfır yataklardan en ufak bir farkı bulunmayan yatak tasarımlarıdır.

Temizliği ve bakımları yapıldıktan sonra yataklar ulaştırılır. İkinci el hasta yatakları, kurumsal firmalar tarafından yerinde kurulumu yapılan yataklardır. Kullanım süresi bitiminde de yine aynı firmalarca demontesi yapılır. Sahibinden ikinci el hasta yatakları da son yıllarda talep gören yatak kategorileridir. Uygun fiyatlı olması ve son teknolojiye sahip her türlü modelin yer alması, yatakların tercih sebepleri arasındadır.

Dayanıklı Hasta Yatakları

Hasta yatağı alırken, dayanıklı tasarımlar olması son derece önem taşır. Bu sebeple, yatakların kalite kontrol aşamalarından geçirilmiş olmaları önerilir. Havanın neminden ve rutubetten etkilenmeyen hasta yatakları tercih edilmelidir. Paslanmaya karşı korozyon karşıtı malzemelerle kaplanmış olan yataklar tercih edilmelidir. Hasta yatağı satışı yapan firmalar içerisinde sektörde tanınınmış ve kurumsal hizmet anlayışına sahip olanlardan temin edilmesi önerilir. Bu firmalar, garantili hizmetin yanı sıra bakım ve onarım hizmeti de sunacaktır.

Havalı Hasta Yataklarının Önemi

Havalı hasta yatakları, yaşlı hastalar için en güvenilir yatak kategorileridir. Havalı hasta yatakları, hastanın cilt sağlığı için önerilen yatak kategorileridir. İçlerinden geçen kanallar sayesinde sürekli bir hava akımı yaşanır. Temel olarak baklava ve boru tipli iki ana modele sahiptir. Sürekli serinlik hissi vermesi ve kan akışını hızlandırması yatakların tercih sebepleri içerisindedir.

Havalı hasta yataklarında da diğer otomatik yataklardaki her türlü özelliği bulmak söz konusudur. Pozisyon değiştirme özelliği sayesinde yatan hastada yatak yaralarının oluşumu önlenir. Yaşlı hastaların ince ve hassas cilt yapıları en ufak bir tahrişte yara alacak durumdadır. İlerlemiş yaşa bağlı olarak bu yatak yaralarının tedavisi uzun bir süreç gerektirir. Bu sebeple hastanın cilt ve omurga sağlığına olumlu yönde hizmet sunan havalı hasta yataklarının tercih edilmesi tavsiye edilir.

Elektrikli havalı hasta yatakları

Elektrikli havalı hasta yatakları

Hasta Karyolası Seçimi

Hastanın olumlu ruh halleri, hızlı ve rahat iyileşmesi için son derece önem taşır. Hasta yataklarında şık karyolalar yatan kişiye moral sunacak faktörlerin başında gelir. Hastanın kendi yatağına çok benzer modellere yönelmesi de yatan hastaya huzur verebilir. Bu sebeple kendi yatağına benzer modellerin tercih edilmesi de hastanın ruh sağlığı için önerilebilir.

Huzurlu ve mutlu olan hastaların hastalık sürecini rahat şekilde atlattığı yapılan çalışmalar neticesinde gözlenmiştir. Ahşap görünüme sahip modeller de hasta karyolalarında öne çıkan şık tasarımlardır. Hasta karyolası alacak olanların sağlam modelleri tercih etmelerinin yanı sıra şık tasarımlara da yönelmeleri önerilir. Hasta yataklarında güvenlik unsurlarının da düşünülmüş olması önemli konulardandır. Hasta yan koruyucu bariyerleri ile yatak ayaklarındaki tekerleklerde bulunan ABS fren sistemleri, hasta emniyetini sağlamaya yöneliktir.

Sahibinden Hasta Yatakları

Sahibinden hasta yatakları satışı yapan Haskar Medikal, yıllara dayanan tecrübe  ve deneyim ile sağlık piyasasının önde gelen firmalarından olmayı başarmıştır. Kalite ve fiyat konusunda üst düzey bir politika izleyen firma, sağlık konusunda da sürekli kendini yenileyen bir firma özelliğindedir. Haskar Medikal sağlık ürünlerini özellikle hasta yataklarını kendi bünyesinde imalatını yapmaktadır. İmalatçı bir firma olmanın getirdiği yükümlülük ve süreklilik yönünden ürünlerini piyasa koşullarından daha iyi imkanlarla üretimini sağlamaktadır. Haskar Medikal’in üretimini yaptığı hasta yatakları, hastaların ve hasta yakınlarının kolayca ulaşabileceği bir çok temsilcisi vardır. Öncelikli hedefleri, uygun fiyatlarda kaliteyi baz alarak en iyi hasta yataklarını imal etmektir.

Sahibinden Hasta Yatağı Satın Alma

Sahibinden hasta yatakları satışı Haskar Medikal’de yapılmaktadır. Bu nedenle, kar marjından ziyade daha fazla hastanın ihtiyacını karşılamak bu yönde satış yapmak diğer bir misyonunu oluşturmaktadır. Bilindiği üzere hasta yatağı satışını yapan bir çok firma vardır. Medikal sağlık denilince akla gelebilecek ilk firmalardan biridir Haskar Medikal. Kendi bünyesinde entegre ettiği deneyimli personel ile de sürekli büyüyen firmanın teknolojik olarak takip ettiği imalathanesi bulunmaktadır. Türkiye’nin dışında da yurt dışına da hasta yatağı satışı yapan firma uluslar arası bir bağ ile kalitesini bir kez daha kanıtlamış olmaktadır.

Sahibinden hasta yatağı fiyatları

Sahibinden hasta yatağı fiyatları

Hasta Karyolası İmalatçısı Haskar Medikal

İmalatçı firmadan alınan bir hasta yatağı her zaman teknik servisten tutunca satış destek personeline kadar hızlı ve kolay ulaşımınızı sağlamaktadır. Örneğin;  satın aldığınız bir hasta yatağının en ince ayrıntısına kadar bilen bunu imal eden bir firma her zaman çözüm odaklı satış yapmaktadır. Konu sağlık olunca da yapılması gereken şey bilinen ve senelerce deneyim ve kaliteden ödün vermeyen bir firma olması da gözden kaçırılmamalıdır.

Haskar Medikal firması; yatağa bağımlı hasta, felçli hasta veya uzun süre tedavi olması gereken hastalara uygun çeşitte hasta yatakları imal etmektedir. En iyi malzeme kullanılan bu hasta yataklarında, rahatlıkla güvenebileceğiniz bir marka olmasının başka bir sebebi de sizi günlerce uğraştıracak hastanızı mağdur etmeyecek entegre bir satış destek ağına sahiptir. Yaklaşık ülkemizde 70 den fazla ile ulaşarak hasta yatağı satışı yapmaktadır. Bunun yanı sıra hasta yatağını imal eden yani imalatçı bir firma özelliğinden de yola çıkarak stoklarında her zaman ihtiyaç duyabileceğiniz hasta yatağı çeşitlerini de hazır bulundurmaktadır.

Haskar Medikal imalatçı firma olmasının bir diğer önemli özelliği de fiyat konusunda piyasaya göre en iyi fiyat ve kaliteyi göz önünde bulundurmasıdır. Bu yüzden kalitesiz ve daha pahalı bir ürün yerine imalatçıdan almak daha mantıklı olmaktadır. Haskar Medikal hasta yataklarını 20 yılı aşkın bir üretici firma olmasından dolayı da  kendini ispatlamıştır. Üretici bir firma olarak ve daha da büyüyerek medikal sağlık ürünlerinin üretimini yapmaya devam etmektedir.