Yazılar

Teknolojik Hasta Yatakları

İnsan sağlığı, dış ve iç etkenlere bağlı olarak sürekli bir değişim içerisindedir. Bu etkiler, çoğunlukla vücut tarafından tolere edilmekte ve ek bir tedaviye gerek bulunmamaktadır. Ancak bazı rahatsızlıklar, belirli bir sürede ve titiz bir tedavi süreciyle atlatılırken, bazı sağlık problemleri, kalıcı olarak insan hayatında yerini almaktadır. Kalıcı sağlık sorunları, hayat boyu düzenli ve titiz bir bakım gerektirmektedir. Bu bakım esnasında özellikle hastanın kendisi için oldukça zahmetli işlemler gerçekleştirilmekte, hastaya bakan kişi açısından da pek çok zorluk barındırmaktadır. Bu zorlukların çoğu, hastanın tek başına hareket edememesinden kaynaklıdır. Her ne kadar bakıcısı olan kişinin yardımlarıyla hastanın bazı temel ihtiyaçları sağlanıyor olsa da, bu durum özellikle hasta açısından oldukça yıpratıcı olmaktadır. Ayrıca bakım ve tedavi için gerekli olan oksijen tüpü, serum ve bazı ekipmanlar, sıradan yatakların yapısına uygun olmadığından, bunların kullanımı açısından da bazı zorluklar ortaya çıkmaktadır.

Bütün bu zorlukları aşmak adına, hasta yatağı adı verilen tıbbi yataklar özel olarak tasarlanarak üretilmektedir. Firmamız özel tasarım yatakların üretilmesinde ve geliştirilmesinde uzmanlaşmıştır.

Hasta Yatağını Zorunlu Kılan Koşullar

Hastalıklar; kişiyi günlük yaşam aktivitelerinden mahrum bıraktığı gibi, en temel kişisel ihtiyaçlarını da tek başına gidermesine mani olmaktadır. Özellikle yoğun halsizlik, acı ve ağrı gibi faktörler, çoğu zaman yataktan doğrulmayı bile engellediğinden, yaşamsal faaliyetlerin sürdürülmesi için yardım alınması şarttır. Ancak, her ne kadar hasta yakını veya bakıcısı, elinden geldiğince hastayı hareket ettirmek ve ihtiyaçlarını gidermek için uğraşsa da, bu durum hem hasta için bazı sakıncalar doğurabilmekte hem de hasta bakıcısının işlerini oldukça zorlaştırmaktadır. Özellikle felç, ALS hastalığı, ilerlemiş yaşlılık, obezite ve bazı rahatsızlıklarda, kişisel ihtiyaçların giderilmesi ve hareket edilmesi imkânsız hale geldiğinden, özel tıbbi cihazların kullanılması gerekmektedir. Bu amaçla tasarlanan hasta yatakları sahip olduğu teknik özellikleri ile hayatı kolaylaştıran çözümler sunmaktadır.

Hasta Yatağı Nitelikleri

Hasta yatağı, hastaların hayatını kolaylaştırmak adına teknolojik imkânların elverdiği ölçüde otonom hareket kabiliyetine sahip tıbbi bir cihazdır. 200 kg’a kadar ağırlık taşımaya müsait yapısı, sağlam bir iskelet üzerine kuruludur. Elektrik motorları sayesinde elektrik enerjisi ile otonom olarak hareket etmekte ve hareketi için fiziksel bir güç gerekmemektedir. Motorlu hasta yatakları yanında, manüel olarak kullanılan modeller de mevcuttur. Hasta yataklarında kullanılan malzemeler ve yatak kılıfları, anti bakteriyel ve alerji yapmayan özelliklerdedir. Bu sayede özellikle hastanın sürekli temas ettiği malzemelerin, hastanın sağlığına olumsuz etkiler oluşturulması engellenmiş olmaktadır.

Hasta Yatağı Nasıl Temin Edilir?

Hasta yatağı, günümüzde pek çok hastalığın ve cerrahi operasyon sonrası bakımın yapıldığı ve üzerinde tıbbi ekipmanların kolaylıkla kullanımı için tasarlanmış yataklardır. Bu yatakların tasarımında tıbbi uzmanların bilgi ve görüşlerinden faydalanılmış olup, hasta ve yakınlarından alınan bilgiler de dikkate alınmıştır. Firmamız bu konudaki Ar-Ge çalışmaları ile çok sayıda yatak modeli ortaya çıkarmış, farklı rahatsızlıklara farklı teknolojik çözümler geliştirmiştir. Hasta yatağı çözümlerimiz sonucunda pek çok model ortaya çıkarılmıştır. Bunlar arasında felçli hastaların hareketsizliğe bağlı oluşan yatak yaralarına karşı geliştirilen havalı yatak çözümümüz, sunduğumuz ürünlerden sadece biridir. Bu yatak, özel süngeri ile hastanın vücut ağırlığından kaynaklı kan dolaşımını engellemesine engel olmakta, hastanın cildinin hava ile temas etmesini sağlayarak tere ve hareketsizliğe bağlı yatak yaraları oluşumunu önlemektedir.

Bunun dışında hasta yataklarını evinde kullanmak isteyen müşterilerimiz için, ev dekorasyonu ile uyum sağlayacak şekilde şık bir tasarıma sahip ahşap kenarlıklı ev tipi hasta yatağı modelimiz de bulunmaktadır.

Çocuk hastalar için onların yaşına ve boylarına uygun olarak tasarlanmış yataklarımız, tuvalet ihtiyacına uygun lazımlık aparatlı modelimiz, elektrik motoru kullanılmayan manüel yatağımız ve diğer modellerimiz hizmete hazırdır. Yatak satışlarımızda hasta yatakları fiyatları makul seviyede tutulmuş olup, istenildiği takdirde hasta yatağı kiralama hizmeti de sunmaktayız. Yatak satışımızda veya kiralama hizmetimizde kesinlikle ikinci el yatak kullanılmamaktadır. Türkiye’nin tüm bölgelerine ücretsiz bir şekilde ürün gönderimi yapan firmamız, yataklar için 2 yıllık bir garanti kapsamı hizmeti sunmaktadır. Ayrıca yatak parçalarının değiştirilme ihtimaline karşılık 10 yıllık bir yedek parça garantisi de sunmaktayız. Kalitemiz, müşterilerimizden aldığımız olumlu geri dönüşlerle sabittir.