Hastalıkla mücadele etme yöntemleri arasında hastaneden uzaklaşmak ve hasta psikolojisinden uzaklaşmak bilinen önemli kriterler arasında yer alır. Hastanın kendisine hasta gibi davranılmasından hoşlanmamasının altında kendisine hastalığı yakıştıramaması gibi psikolojik nedenler yatar. Bu durumdaki hassas hastalar için yapılacak en büyük jestlerden birisi ev tipi hasta yatağı temin etmek olabilir. Ev tipi hasta yatakları fiyatları bakımından da oldukça uygun bir ücret ile oldukça donatımlı bir yatak temin edilmiş olur.

Ayrıca arzu edenler hasta yatağı kiralama fiyat düzeyine de bakarak daha kısa süreli kullanımlar için bu tercihi yapabilirler. Sağlığa kavuşma süreçlerinde para önemli bir yer edinir. İlaçlar, ekstra kullanılacak medikal malzemeleri, doktor muayenesi ve ameliyatlar gibi ücretlerin dışında yol parası gibi çok ücret maliyet faktörünün içinde yer alır. Bu durum haliyle her bir harcama kalemi için daha dikkatli davranmaya iter. Hasta yatağı fiyatları incelendiğinde Haskar Medikal’in bu alanda gayet sağlam, kaliteli ve konforlu yatakları üretip satmasının yanında oldukça uygun fiyata müşterilerine sunmasına da şahit olunmaktadır.

Hastaların sürekli aynı pozisyonda yatması sonucu yer çekimi sayesinde hep aynı noktalara ağırlık binmiş olacaktır. Bu noktalar zamanla tahrip olacak ve çeşitli yaralara neden olacaktır. Deride açılma olmasa bile bu bölgeler ağrıyacak ve huzursuz bir durum meydana gelecektir. Hastanın gerçek hastalık nedeninin yanında yatma sebeplerinden kaynaklanan yan hastalıklar meydana gelerek sorunun büyümesine neden olur. Özellikle elektrik ile çalışan motorlu hasta yataklarında ağırlıkların yönü sıra ile değiştirilerek kan dolaşımı da dahil olmak üzere vücudun daha dinamik bir yapıya kavuşması sağlanır. Eğer kişilerin yatak yarası olma ihtimali var ise havalı sistem ile üretilen yataklar da tercih edilebilir. Bu süreç tedavi sırasında doktorun ön gördüğü süreçtir.

Hasta İçin Yatak Neden Önemlidir?

Ömür boyu yatak kullanmak zorunda olan hastalar için uygun yatak tercih etmek kadar hastalığın seyrine göre farklı tercihler seçmek oldukça önemlidir. Bu açıdan bakıldığında ev tipi hasta yatakları fiyatları ve konforu bakımından Haskar Medikal birçok hastanın evine girmiş özel ürünlere sahiptir. Hasta yatağı kiralama fiyat ve donanım bakımında bilgi alabilmek sitesinde bulunan iletişim numaraları sayesinde oldukça kolay olan firmada yatak çeşitleri oldukça fazladır. Ücretin hasta konforu bakımından ikinci planda olduğu düşünülse de hasta yatağı fiyatları alım gücünü doğrudan etkiler. Bu sebeple hem üretim sürecinde hem satış alanında yer alan bu firma aracı kuruluşa yer vermediği ve tüm ürünlerini kendisi sattığı için daha uygun maliyet ile yatak temin edebilmektedir. Bu sebeple hastaların çok yakınında yer aldığı için karşılaşabildikleri tüm sorunları takip etme imkanı bulur.

Hasta yatağı kiralama fiyat açısından da makul bir limit belirleyen firma kiralama sistemi sayesinde daha çok ihtiyaç sahibi kullanıcıya ulaşır. Yatak kullanımına son veren kiralayan yatağı iade ederek daha farklı kişilere bu yatağın ulaşmasına vesile olur. İyi bir şekilde dezenfekte edilen yatakların böylece yeni bir kullanıcıya ulaşması ile hasta yatağı fiyatları kiralama anlamında düşmüş olur. Dezenfekte edilmesi anlamında herhangi bir sorun olmayacağı zaten hastanelerde de binlerce kişinin kullandığı yatağın kullanılması durumu söz konusu olduğu unutulmamalıdır. Kiralama yataklarda daha az kişinin kullanımı söz konusudur.

Ev tipi hasta yatakları fiyatları neye göre değişiyor?

Hastanın konforunun büyük önem taşıdığı hasta yataklarının karyola ya da yatak için uygun kesimler ile şekillendirildiği ve farklı amaçlara hitap eden kesimleri vardır. Bu kesimler boru tipli, baklava desenli ve pozisyon veren hasta yatakları ile oldukça iyi bir ortam sağlama alanında görevlidirler. Yaklaşık 200 kiloya kadar rahat taşıma sağlayan havalı yataklar oldukça konforludur. Vücudun ağırlık noktalarına eşit bir dağılım yaparak yatma kaynaklı oluşabilecek sıkıntıların önüne geçmiş olur.

Ev tipi hasta yatakları fiyatları ile olduğu kadar görünüm açısından da başlığı ve yan tarafları ile sıradan bir yatak görünümünde olması amaçlanır.

Hastane ve hastalık ortamlarından çok etkilenen kişiler için tasarlanan bu yatak fikri görsel anlamda oldukça şıktır. Motorlu yatağa sahip olması ile ayak ve baş kısmının kaldırılması ile rahat bir iyileşme süreci için gereken tüm adımlar tamamlanmış olur. Serum asma halkaları da dahil olmak üzere birçok özel unsur titizlikle hazırlanmıştır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.