Size bir telefon kadar yakınız
0 541 211 03 22

Ev Tipi Hasta Yatakları Özellikleri

06.08.2017
174 görüntülenme
Ev Tipi Hasta Yatakları Özellikleri

Ev Tipi Hasta Yatakları Genel Özellikleri

Ev tipi hasta yatakları ihtiyaca göre tasarlanarak hastane ve ev kullanımına daha uygun modeller üretilmektedir. Ev tipi modeller, klasik tarzda tasarlanarak üretilen hasta karyola modellerinden farklı olarak ev tipi yatak platformuna sahiptir. Ev dekorasyon atmosferine uyum sağlayan ev tipi modeller hasta kişinin psikolojisi için de faydalı olmaktadır.

Ev tipi hasta karyolasında yer alan modern ve dekoratif yatak platformu esnek ve dayanıklı gövdeden imal edilmiştir. Bu gövdenin hava dolaşımını kolaylaştıran gözenekleri vardır. Böylece hastanın yatağında daha rahat etmesi ve yatak yaralarının oluşumunun engellenmesi hedeflenmektedir. Uzun süre kullanıma uygun olan ev tipi modellerin rahat hareket etmesini sağlayacak tekerlek platformları da bulunmaktadır.

Baş ve ayak kısmının oynatılabilmesi

Ev tipi hasta yatağı modellerinin 2 motorlu veya 3 motorlu modelleri vardır. Bu modellerden 2 motorlusu; baş ve ayak kısmının kolay bir şekilde hastanın istediği duruma getirilmesi imkanı sunmaktadır. 3 motorlu sistem ise; baş ve ayak kısmıyla beraber karyola yüksekliğinin ayarlanmasını da mümkün hale getirmektedir. Tercihe ve ihtiyaca göre iki farklı modelden birisi tercih edilebilir.

Bir önceki “Lazımlıklı Hasta Yatakları” başlıklı makalemizde tuvaletli hasta yatakları hakkında bilgi verilmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.