Ev Tipi Hasta Yatağı Çeşitleri

Yatalak hastaların en çok beğendiği ve hastalarının ihtiyaçlarını daha iyi karşılamalarını sağlayan yataklardır. Günümüz koşullarında hastanelerde bu yataklara sıklıkla rastlıyoruz. Ayrıca huzurevlerinde kullanıma uygundur. Evde hastane yataklarının ahşap olması da lükse ayrı bir hava katıyor.

Kavak ağacından yapılan yatakların mekanizasyonu da belirgin avantajı artırmaya yardımcı oluyor. Uzun süreli ve kısa süreli konaklamalarda evde kullanım için tercih edilen hastane yatağı tipi, hastaların daha rahat ve sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olur. Hastaların ve bakıcıların bacaklarını ve başlarını hareket ettirmeleri de uygundur. Sürekli Yatağa bağlıysanız veya kısa süreliğine yatağa bağlıysanız bu hasta yatağı güvenle tercih edebilirsiniz.

Evde Hastane Avantajları

Evde yatakların katlanır ve motorlu olması hastaların ve bakıcıların işini kolaylaştırır. Tekerlekleri sayesinde her an istenilen alanda kullanıma uygundur. Baş ve ayak hareket özelliği sayesinde hastanın pozisyon almasına yardımcı olur. Ayrıca istenildiği zaman açılabilen kilitlenebilir fonksiyonları ile yatağın sabitlenmesini sağlar. Bununla birlikte havalı yatak hastanın daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur.

Olası ülserleri de önler. Otomatik ayar fonksiyonu sayesinde 15 dakikada sağa sola hareket ettirilebilir. Bu nedenle kramplar ve yatak felci önlenir. Yan korkuluklar ile düşme, kendine zarar verme gibi hasta korkularını ortadan kaldırdığınızdan ve hasta güvenliğini sağladığınızdan emin olun. Bakım verenlere ve motive olmuş hastalara rahatlık sağladığı için çok popülerdir.

Evde Kullanım İçin Hasta Yatağı

Evde Kullanım İçin Hasta Yatağı

Ev Tipi Hastane Yatağı Seçmek Neden Önemlidir?

Uzun süreli veya kısa süreli yatak istirahati durumunda hastanın daha rahat etmesi için evde uygun yataklar özenle seçilmelidir. Seçim yaparken hastanın hastalığına göre yapılmalıdır. Daha da önemlisi hastanın işini yapabilme yeteneğidir. Yatağın rahat ve sağlam olmasına özen gösterilmelidir. Hasta kendini ne kadar rahat ve güvende hissederse iyileşme süreci o kadar hızlı olur. Vücut derisine ve etine rahatsızlık vermeyen yataklara öncelik verilmelidir. Hasta yatağı seçerken bu detaylara mutlaka dikkat edin.

Hastane Yatağı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev tipi hasta yatağı modelleri yatak ile karyola kısmının birbirinden bağımsız olduğu görülmektedir. Bu nedenle yatak, hastanın ihtiyacına göre farklı motor sayılarına göre tasarlanır. Yatak, kontrol panelinden veya yatak uzaktan kumandasından kontrol edilebilir. Yatak seçerken bu durumu göz önünde bulundurmak hastaya ek faydalar sağlayacaktır.

Bakıcının yokluğunda hasta kontrol altındadır. Karyolanın üzerine koyacağınız yatak seçimi de oldukça önemlidir. Seçim yaparken havalı yatak tercih edilmelidir. Çünkü bu yataklar masaj özelliğine sahiptir ve hastanın fiziksel olarak rahat etmesine yardımcı olur. Kalış süresine bağlı olarak kan dolaşımını düzenler ve organların zarar görmesini engeller.

Hastane Yatağı

Evde Hastane Yatakları Nerelerde Kullanılır?

Çeşitli özellik ve işlevlere sahip ev tipi hastane yatakları genellikle medikal ve ev ortamında kullanıma uygundur. Bu tür yataklar, tıbbi tesisin tüm bölümlerine yerleştirilebilir. Bu yatakları evde ihtiyaç halinde hastalarınız için tercih edebilirsiniz. Bu sayede hastalarınızın ihtiyaçlarını daha rahat ve güvenli bir şekilde karşılamış olursunuz. Güvenli firmalardan satın alınırsa aynı anda kiralama ve satın alma mümkündür.

Hasta Yatak Rahatlığı

Yatalak hastalar genellikle kendi kendine bakım yapamazlar. Bu nedenle hastanın bir bakıcısı veya yakını gereklidir. Bu zorlu sürecin yaşanacağı durumlarda hasta çoğu zaman oturmak, yatmak, yemek yemek ve kıyafet değiştirmekte zorlanır. Bakıcılara ihtiyaç duyulurken, bu artık bakıcıların tek başına yapabileceği bir durum değildir. Bu nedenle evde hastane yatağından sağlanan yardım hastanın bu işlevleri yerine getirmesini kolaylaştırır. Hastane yataklarının motorlu işlevi sayesinde hastayı oturur, yatar ve dik konumda kolayca konumlandırabilirler.

Çift Motorlu Ev Tipi Hasta Yatağı

Bu tip evde hastane yatağı sadece evde bakım hastaları için değil, huzurevleri ve hastaneler gibi bakım tesislerinde de kullanılabilir. Dekoratif görünümü ve sağlam döşemesi sayesinde yıllarca güvenle kullanabileceğiniz bir hasta yatağıdır. Ürünün yan korkulukları alüminyum tabanca sistem rayıdır, gövde ve başlık ahşap üzeri suni deri ile kaplanmıştır. Çift motorlu sistem ile çalışan yatağın baş ve ayak desteğinin yüksekliği manuel olarak ayarlanabilmektedir.

Dual motorlu hasta yatağı

Dual motorlu hasta yatağı

Evde Hastane Yatağı Çeşitleri Nelerdir?

Kontrollü hasta yatağında; Hastanın kendini yapılandırmasına ve bulmasına yardımcı olur. Yatak üzerindeki kontrol paneli veya uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. Hastayı tuvalete veya banyoya götürmenin zor olmaması için hastanın fonksiyonlarını yerine getirmek için özel olarak tasarlanmıştır. Hasta yatağı aile kullanımı için özel olarak tasarlanmıştır.

Hastane yataklarındaki başlıklar, kulplar ve pislik giderleri ihtiyaçlarınıza göre özel olarak tasarlanır. Hastaların karşılaştıkları güçlükleri ya da fiziksel olarak acı çekmelerine neden olan sorunları ortadan kaldırarak kolayca arınmalarına yardımcı olur.

Felçli hastalarda; Bu hastalar genellikle sınırlı bir hareket aralığına sahiptir. Felçli yataklar, fiziksel aktivite yapmakta zorlanan hastalar için özel olarak tasarlanmıştır. Hastanın hareket edebilmesi için yapılmıştır. Hastanın oturma veya yatma pozisyonuna ek olarak, hastanın bacağını kaldırmasına veya alçaltmasına da yardımcı olur. Bu sayede tuvalet ihtiyacı daha kolay karşılanmaktadır.

Ev Tipi Hasta Yatakları Kiralama

Evde hasta yatakları, evin her yerinde kullanılabilmeleri nedeniyle hem bakıcılar hem de hastalar için uygundur. Bu yatakları kısa veya uzun süreli yatak bağımlısı hastaların kullanımına kolayca sunabilirsiniz. Güvenilir firmalarla iletişime geçerek hastane yatakları hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ev tipi hasta yatağı fiyatları yüksek gelenler için kiralama seçeneği iyi bir alternatiftir. Hasta yatağı kiralama için firma ile iletişime geçerek uygun yatak tipini temin edebilirsiniz.

Kiralık Hasta Yatağı

Kiralık Hasta Yatağı

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir