Ev tipi hastane yatakları

Tedavi denilince akla ilk gelen yerler hastaneler gibi tıp merkezleridir. Hastalıkların teşhis ve tedavilerinin uygulandığı bu yerler, uzmanların çalıştığı ve tıbbi ekipmanların bulunduğu merkezlerdir. Ancak bazı durumlarda tedaviye hastane dışında da devam edilmesi gerekebilir. Uzmanların tavsiyesi üzerine evde de olabilir. Evde bakım ve tedavi, özellikle yaşam boyu sürecek bir rahatsızlığı olan kişiler için yaygındır. Burada dikkat edilmesi gereken husus, evde bakımın bir hastane yatağı ile birlikte gelmesidir.

Tedavi ve evde bakımda hasta yatağı rahatlık sağlar. Bu merkezler, ister acil bir durum olsun, ister belirli bir tedavi süresinin devam ettirildiği diğer durumlar olsun, gerekli müdahaleleri gerekli ekipmanlarla gerçekleştirmektedir. Ancak bu merkezlerde belirli bir süre tedavi sonunda hastanın iyileşmesi için evde istirahat edilmesi veya kalıcı sağlık sorunları nedeniyle evde bakımın sürdürülmesi gibi sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu durumda evde hava ile çalışan hasta yatakları gibi özel tasarlanmış medikal yataklar kullanılmaktadır. Ancak bazı özel sağlık durumlarında hastanın sık hareket etmesi gerektiğinden pozisyon veren havalı yatak kullanımı zorunlu hale gelecektir.

Hareketli hasta yatakları

Hareketli hasta yatakları

Kolay Tıbbi Yatak Kullanımı

Evde tedavi ve bakım, çoğu insan için lüks veya gereksiz olarak kabul edilir. Elbette bu düşüncenin altında yatan sebep ya hasta yataklarının sağladığı konfor konusunda yeterli bilgi bulunmaması ya da söz konusu yatakların herkes için çok pahalı olduğunu düşünmektir. Ayrıca hastane yatağı teknolojisinin görece yeni ve ileri bir teknoloji olması da bu fikrin varlığını ortaya koymaktadır. Aslında, hastane yataklarının kullanımı herkes için çok erişilebilir. Bunun sebebi ise firmamızın hem satılık hem de kiralık olarak kullanıcılara sağladığı avantajlardır. Örneğin hasta yatağı kiralama, yatak parası olmayanlar veya sadece geçici ihtiyaç isteyenler için oldukça uygundur. Ayrıca bir satın alma durumunda, şirketin uygun fiyat politikası oldukça kurtarıcıdır.

Evde Hasta Karyolası Kullanılabilir Mi?

Mobil hastane yatakları hastanelerde tercih edilen yatak tipidir. Evde hasta veya yatalak olanlar için her gün yatak yapmak rahatsız edici ve sağlıksız hareketlere neden olacaktır. Hastane yataklarının fonksiyonel özellikleri, bu yatakların evde rahatlıkla kullanılmasını mümkün kılmaktadır. Örneğin, yatalak hastaların tuvalet sorununu hafifletmek için tuvaletli hasta yatağı modelleri bulunmaktadır. Hastanın sağlık durumuna göre modellenebilen yataklar, kullanımı ve bakımı kolay yerleşim alanlarında kullanılmaktadır. Uzaktan kumandalı hasta yatağı, küçük bir uzaktan kumanda ile kontrol edilir, uzaktan kumandalı hasta masası, hasta masasını kolayca kontrol etmek ve yatağın üzerine yatarken herhangi bir efor sarf etmeden yatağa şekil vermek için tasarlanmıştır.

Evde Hasta Yatakları

Evde Hasta Yatakları

Elektrikli Hastane Yatağı

Tekli, ikili, üçlü ve dörtlü motora sahip elektrikli hasta yatakları farklı özelliklere sahiptir. Engelli veya felçli hastalar için uygun olan bu yataklar çok fonksiyonlu olarak kullanılabilir. İyileşme döneminde veya yatalak hastanın yaşamı boyunca hastanın hareket etmesi zor veya imkânsız olduğu için bu hasta yatakları düşünülerek tasarlanır. Otomatik hastane yatağı, uçtan uca hareketli yapıya sahip anlamına gelir. Manuel ve uzaktan kontrol edilebilir.

Hasta Karyolası Alırken Bilinmesi Gerekenler

Hastane yatağı seçimi kesinlikle profesyonel bir iştir, bu yüzden yatak alırken ekstra dikkatli olmalısınız. Öncelikle hareketli rulman seçimine karar vermelisiniz. Bu kararın ardından hastanın fiziksel durumu, mevcut ve gelecekteki sağlık sorunları dikkate alınmalıdır. Hastalar yatalak, felçli, kısa bir süre rahatsız olabilir veya ömür boyu sürekli yatakta kalabilirler. Tüm yataklar her durum için tasarlanmış ve üretilmiştir. Yatak alma bilinci hastanın sağlığını da doğrudan etkiler. Sağlıklı insanlar bu yatakları evde sağlamazlar. Bu yataklar genellikle bakıma ve sağlık hizmetine ihtiyacı olan kişiler tarafından sağlanmaktadır. Elbette bu yatakları almak için hasta olmanıza gerek yok. İhtiyacı olan herkes bu yatakları evlerine kolaylıkla temin edebilir. Çoğu insanın ihtiyaçlarını karşılamak için çok çeşitli özelliklere sahiptir.

Hasta karyolası modelleri

Hasta karyolası modelleri

Evde Bir hastane Yatağı Kiralamalı Mı Yoksa Satın Mı Almalısınız?

Hastane yatağı alırken sorulan sorulardan biri de kiralamak mı satın almak mı sorusudur. Hasta bu yatağı uzun süre kullanacaksa satın alma daha hesaplı olacaktır. Ancak bu yatağa geçici olarak ihtiyacınız varsa yatak kiralama hizmeti veren firmalardan kiralamanız çok daha mantıklı olacaktır. Yani durumunuza göre ister hastanız için ister kendiniz için yatak almaya karar verebilirsiniz. Hastanın evde rahat etmesi için özel olarak tasarlanan evde hastane yatağı son yıllarda büyük talep görmektedir. Hastanede kullanılan yatağın insan sağlığına olumlu etkileri olan yüksek performanslı bir ürün olduğu bilinmektedir. Bu nedenle birçok kişi evde hastane yataklarını kullanmayı tercih etmektedir. Hal böyle olunca ev kullanımı için üretilen hastane yataklarına olan talep daha da artacaktır.

Evde Hastane Yatağı Ne İşe Yarar?

Bildiğiniz gibi hastane yatağı normu yataklardan çok farklıdır. Her şeyden önce, bu yataklar fonksiyonel özelliklere sahiptir. Kullanıcıya kolaylık sağlamak için yatağa çeşitli özellikler eklenmiştir. Örneğin gün içinde ayağa kalkmayı zor bulan veya dinlenmesi gereken kişiler için baş ve bacak kısımları hareket ettirilebilir. Evde hastane yatakları, hastane yataklarıyla aynı seçeneklere sahiptir. İki yatak tipi arasında hiçbir fark yoktur. Bu yatak tipi, sağlık durumu kısıtlı olan kişilerin evlerinde hastane konforuna kavuşmaları için tercih edilmektedir. Benzer özelliklere sahip oldukları için herkese eşit konfor sağlarlar. Bir hastane yatağının sunduğu konfor ve rahatlığa ihtiyaç duyuyorsanız, bu yatak sağlanacak yataktır. Hasta yatağı fiyatları yüksek ise hasta yatağı kiralama seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir