Hasta yatak modelleri

Hasta yatağı hastaneler, sağlık ocakları ve genel olarak sağlık kuruluşlarında kullanılan medikal bir araçtır. Günümüzde artık yatağa mahkûm bir hastanın bakımının gerçekleşmesi için de evlerde de kullanım düzeyinde artışlar olmuştur. Bu yatakların gerek işlevleri gerek görüntüleri açısından farklılıkları vardır. Bu tamamen hastanın sağlık durumu ile ilişkili bir seçim olacaktır.

Hasta Yatağı Özellikleri Nelerdir?

Hasta yatağı özellikleri motor gücüne göre değişir. Motor gücü yükseldikçe özellikler de artar. Bir hasta yatağında serum aparatı, yemek masası gibi ekipmanlar da eklenerek hastanın rahatlığı sağlanmış olunur. Özellikle sürekli yatmak zorunda olanlar için yatakların anti bakteriyel özellikte olması ve ortopedik olması en önemli detaylardır. Özel kumandası ile sırt, baş ve ayak bölgelerinin hareketliliği sağlanır. İstenilen yükseklik ve alçaklık ayarlanır.

Hasta Yatağı Kullanımı 

Hasta yatağı kullanımı elle ya da kumanda ile hareket ettirilir. Modele göre bu kullanımlar değişkenlik gösterir. Her ne model olursa olsun önemli olan hastanın kolaylıkla kullanabileceği şekilde bir tasarım olmasıdır.

Hasta Karyolası Seçimi 

Hasta karyolası seçimi demek; hastanın rahatlığının ön planda olmak üzere ve aynı zamanda bakımını yapacak kişi için de kolay özelliklere sahip olması demektir. Her ürün her hastaya uygundur diye bir ikilem yoktur. Hastanın durumuna göre ilgili model seçilerek bakım başlatılır. Genel olarak hasta karyolaları 3 model üzerinedir. 2 motorlu, 3 motorlu ve 4 motorlu şekildedir. Çoğunlukla tercih edilen 2 motorlu olanlarıdır. Bu hareket kabiliyetini tamamen yitirmemiş hastalar için uygundur. 4 motorlu olanlar ise bakım ihtiyacı yüksek derecede olan hastalara uygun görülmektedir.

Yatan Kişide Yaşanan Sorunlar

Hasta yatakları; hastalara fiziksel açıdan yardımcı olur. Tedavi zamanları içerisinde yatağa mahkûmluk durumu ister geçici ister kalıcı olsun beraberinde sağlık problemleri getirir. Konfor adı altında olsa da aslında bu yataklar hasta için olmazsa olmazdır. Hasta yatakları içerisinde olan havalı yatak hastanın vücut yapısının değişerek onun sürekli yatmadan doğan cilt hastalıkları ile karşı karşıya kalmasını engelleyen tiplerden biridir. Sürekli yatmak demek vücutta kan dolaşımının yavaşlaması demektir. Sürekli yatmak demek vücutta yara oluşumuna sebep olmak demektir. İşte havalı yataklar bu durumlarda kurtarıcı bir seçenektir.

Çünkü hastanın durumu, ona nasıl bir rahatlık kazandırmamız gerektiğini en iyi şekli ile doktoru bileceğinden ilk bilgi alacağımız adrestir. Sonrasında bizim uzmanlarımız tarafından gerekli seçimler yapılarak aşama aşama ilerleme yapılır.

Havalı Yataklar Ne İşe Yarar?

Havalı hasta yatağı vücudun %100 oranda hareket etmesini sağlar. Bu da hastanın kan dolaşımını hızlandırır. Kan dolaşımı olmayan bir hastada halsizlik durumları nüksedecek, iç organların çalışmasında yavaşlıklar başlayacaktır. İşte genel anlamda havalı yataklarımızın bir numaralı yardımı burada başlamaktadır ki, hastanın vücudunun hava almasını sağlar. Yatan hasta çok terler. Terli vücutta da yaralar ve kızarıklıklar başlar. Bunu da engellemek amaçlı hasta yatağı kiralama ya da satın alma seçenekleri hastanız için etkilidir.

Hasta yatağı kiralama durumlarında  hastalarımıza önerilerimiz; özellikle kısa dönemli yatacak olanlara ihtiyaçlarını gidermek amaçlı kullanımlardadır. Kısa döneme istinaden yatak kiralama hem ekonomik anlamda sıkıntı yaratmayacak hem de ihtiyaç görülecektir. Biz bir hastanın 4 aydan daha uzun yatmaması haline kiralamaları öneriyoruz ve bu noktada irtibat noktası olarak kendimizi göstermekteyiz. Kişiye özel gerekli olan modeli tanıtarak en doğru seçimle sağlıklarına kavuşmalarını temenni etmekteyiz.

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta yatağı fiyatı eğer kiralanmışsa aylık olarak bir fiyatlandırma üzerindendir. Ayrıca fiyatlar seçilen modeller üzerinden de değişkenlikler gösterir. Bu değişkenlikler hakkında ayrıntılı bilgileri tarafımızla irtibata geçerek öğrenebilirsiniz. Amacımız öncelikle bilgilendirmek, sonrasında hastamıza uygun seçeneği birlikte bulmak ve sonucunda hastamızın sağlığını kavuşmasını sizinle birlikte izlemektir.

Hasta yatakları, havalı hasta yatağı ve daha farklı kategorilerde çeşitliliklere sahip modellerimizle yatağa mahkûm olan hastalarımız için hizmetlerimizi her geçen gün arttırmaya gayret ederek yolumuza devam etmekteyiz. Doğru ve uzman bir ekiple hastalarımızdan desteğimizi asla üzerilerinden çekmeden bir hizmet politikası sürdürmekteyiz. İhtiyacınız olduğu durumlarda irtibat şekillerimizden ulaşmanız yeterli olup, en kısa zamanda talebinizin gerçekleşmesi için çalışmalara başlayacağımızı belirtmek isteriz. Vizyonumuz her zaman hastamızın yanında ve hasta odaklı olmaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir