Size bir telefon kadar yakınız
0 541 211 03 22

Hasta Karyolaları

Hasta yatakları, hastaların rahat etmesi, vücut sağlıklarının sağlanması ve kolay şekilde hareket ettirilmesi gibi pek çok ortopedik konuya hitap etmelidir. Bu açıdan hasta yataklarında fiyatlar da farklılık göstermektedir. Bu farklılığın temelinde, yatağın hasta taşıma kapasitesi, büyüklüğü, uzunluğu, farklı korkuluklara sahip olması ve motor gücüne göre değişiklik gösterilmektedir. Fakat genellikle hasta karyolası, motor gücüne göre fiyat değişikliği göstermektedir. Bu açıdan 2 motora sahip olan hasta yatakları daha ucuzken, motor gücü ikiden fazla olan yataklarda fiyatlar biraz daha pahalıdır. Hasta karyolası için karyola başı, korkuluk gibi farklı kombinler oluşturarak, maddi anlamda uygun yataklar elde edebilirsiniz.

Hasta Yatağı Fiyatları Ne Kadardır?

Hasta yatağı fiyatları için net bir şey söyleyememekle birlikte, fiyatlar yatağın markasına ve motor gücüne göre piyasaya bağlı olarak değişmektedir. Ama genel olarak hasta karyolası 1000 ile 4000 Türk lirası arasında fiyat değişimleri göstermektedir. Hasta yatakları üretici firmalarda biraz daha ucuza temin edilebilirken, mağazalarda fiyatlar farklı değişimlere maruz kalmaktadır. Fakat fiyat ne olursa olsun, kesinlikle hastaya hitap eden konfor ve sağlık açısından uygun yataklar göz önünde bulundurularak, seçilmelidir.

Hata Yatağı Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hasta yatakları öncelikli olarak vücut sağlığını bozmayacak şekilde üretilmiş olmalıdır. Hastanın vücut şeklini alan ve belli miktarda yumuşaklığa sahip yataklar hasta için oldukça önemlidir. Ayrıca hastanın sağlığı açısından uygun, ayarlanabilir yüksekliğe de sahip olmalıdır. Kolay şekilde hareket ettirilebilen yataklar, hastanın rahatlığını sağladığı için yatağın hareket ve motor gücü de iyi olmalıdır. Yatak seçimi konusunda doktor tavsiyesi de almak oldukça önemlidir. Çünkü hastanın geçirmiş olduğu operasyon ve rahatsızlığı dikkate alınarak, yapılacak seçimler de değişebilmektedir. Bu nedenle, seçimler mutlaka doktor tavsiyesi üzerine yapılmalıdır. Konu ile ilgili hasta yatağı temin eden firmalardan da bilgi alınabilir.