Size bir telefon kadar yakınız
0 541 211 03 22

Hasta Karyolası Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

22.09.2018
247 görüntülenme
Hasta Karyolası Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Hasta karyolası fiyatlarını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörleri kısaca şöyle anlatabiliriz. Öncelikle ilk olarak hasta yataklarında kullanılan parçalar fiyatları etkilemektedir. Kaliteli bir parça kullanılan hasta yatağı fiyat olarak biraz yüksek olacaktır. Kalite olarak düşük ya da ikinci el parçaların kullanıldığı hasta yatakları ise piyasadaki fiyatlara oranla daha düşük olacaktır. Hastanız için bu tarz kalitesiz yatakların kullanımını önermemekteyiz. Hasta karyolası bir kez alınan ve ömür boyu kullanılabilecek bir üründür. Bu nedenle biraz daha yüksek bir fiyat ödeyip hastanız için hem kaliteli hem de sağlıklı hasta yataklarını tercih edebilirsiniz.

Bu hasta yataklarını kullanmanız durumunda hastanızın tedavi sürecinde daha iyi olacağını göreceksiniz.

Hasta karyolası fiyatlarını etkileyen bir diğer etken ise döviz kurlarındaki hareketliliktir. Ülkemizde şu an döviz kurunun yüksek olması hasta yatakları fiyatlarını etkilemiştir. Hasta yatağı fiyatları son 1.5 yılda yaklaşık olarak iki kat artmıştır. Hasta karyolası fiyatlarının döviz kuruna bağlı olma sebebi ise bu yataklarda kullanılan parçaların yurt dışından ithal edilmesidir. Hasta yataklarında kullanılan parçalardan motor, yan korkuluk, başlık gibi parçalar ithal parçalardır. Bu nedenle özellikle döviz kurunda yükselişler hasta yatağı fiyatlarında artışa neden oluyor.

Hasta Karyolası

Hasta Karyolası

Hasta karyolası fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise yatağın satın alındığı yerdir. Örneğin hasta karyolasını imalat yapan bir firmadan alırsanız daha uygun fiyatlardan alabilirsiniz. İmalat yapmayıp sadece satış yapan bir firmadan alırsanız ise biraz daha yüksek fiyattan satın alabilirsiniz. Çünkü sadece satış yapan firmada imalatçıdan ürünü aldığı için kendisi de kar payı koymaktadır. Bu nedenden ötürü de hasta karyolası fiyatlarını satın alınan yer de etkilemektedir. Hasta yatağı fiyatlarını etkileyen son faktör ise hasta karyolasının modelidir. Birçok modeli bulunan hasta yataklarının fiyatları da modele göre değişmektedir. Tüm bu faktörler ışığında hastanıza en uygun hasta yatağını tercih etmek için bütçenize göre karar verebilirsiniz. Her bütçeye uygun kaliteli hasta yatakları bulunmaktadır.

Eğer hasta yatakları konusunda bir uzmana danışmak isterseniz firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Firmamız bu sektörün en eski firmalarındandır.

Ucuz Fiyatlarla Satılan İkinci El Hasta Yatakları Neden Tehlikeli

Birçok üründe olduğu gibi hasta yatağı modellerinde de ikinci el modeller bulunur. İkinci el modelle birçok üründe herhangi bir sorun yaratmazken hasta yataklarında ikinci el kullanmak hasta için sorun yaratabilir. Sağlıklı ilgili ürünlerde ikinci el ürünlerin kullanılmaması gerektiği sağlık uzmanları da tarafından de belirtilmiştir. Hasta yatağı da sağlıkla ilgili ürün grubuna girdiği için ikinci el kullanılmaması gerekir. Hasta yatakları sıfır yani kullanılmamış olarak alınmalı ve sadece bir kişi kullanmalıdır. Birden çok kişinin bir yatağı kullanması sağlık problemlerine neden olabilir. Bulaşıcı hastalıklar, mantar gibi hastalıklar ikinci el hasta yataklarında sıkça karşılaşılan sorunlardandır. Hastanın sağlığı açısından oldukça tehlikelidir.

Hasta yatağı fiyatları her bütçeye uygundur. Hastanın sağlığı ve konforu açısından sıfır ürünleri kullanmak daha mantıklı olacaktır. Hasta karyolası birkaç sene kullanılacak bir ürün değil hastanın ömrü boyunca kullanabileceği bir üründür. Bu nedenle sadece bir kez alınacak bir ürünün ikinci elini almak iyi olmayacaktır. Her bütçeye uygun hasta karyolası modeli bulunur. Ekonomik hasta karyolası olduğu gibi lüks ve konforlu hasta karyolası da bulunur. Tüm hasta karyolası modelleri oldukça kalitelidir ve hastanın sağlığı için iyi bir üründür. Sadece satın alma olarak değil kiralık olarak da hasta yataklar hizmete sunulmuştur.

Kiralık ürünlerde de ikinci el yataklardan uzak durulmalıdır. Kiralama hizmetinde ikinci el yataklar oldukça fazla hizmete sunulmaktadır. Hasta karyolası kiralamak istediğiniz firmayı bu nedenle iyi seçmeniz gerekir.

Firma olarak hem kiralamada hem de satın alma da sıfır ürünleri hizmete sunmaktayız.

İkinci el hasta yataklarını kullanmak hastanın iyileşme sürecini geciktirecek ve hem hastanın hem de yakınının daha zor bir süreç geçirmesine neden olacaktır. Kaliteli ve sağlam bir hasta yatağında tedavi gören hasta ise fiziksel ve psikolojik açıdan daha iyi bir süreç geçirir. Sıfır hasta yatağı modelleri antibakteriyel özelliğe sahip olduğu için hastayı bakterilerden ve bulaşıcı hastalıklardan korumaktadır. İkinci el hasta yatakları ise kullanılmış ürün grubuna girdiği için hastayı bulaşıcı hastalıklardan ve bakterilerden koruyamamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.