Size bir telefon kadar yakınız
0 541 211 03 22

Hasta Karyolası Hangi Hastalıklarda Kullanılır

Hasta Karyolası Hangi Hastalıklarda Kullanılır

Hasta Karyolası Hangi Hastalıklarda Kullanılır Ve Faydaları Nelerdir?

Hasta karyolası kullanımı günümüzde daha çok omurga hastalıklarından dolayı yatağa bağımlı yaşaması zorunlu olan hastalar tarafından kullanılan bir eşyadır.

Yatan hastaların en çok yaşadıkları, yatakta doğrulma, ayaklarını yükseltebilme gibi sınırlı hareket sorunlarına çözüm olarak üretilen motorlu hasta yatakları, yapı itibariyle normal yataklardan farklı olarak bir çok işlevsel özelliğe sahiptir. Bu işlevlerden hastaya en çok faydası olan ve en çok kullanılanı, yatağın baş kısmı platformunun belli bir açıyla yüksekliğinin ayarlanabiliyor olmasıdır. Bu yükseklik ayarı sayesinde hasta, günlük yemek yeme, oturma gibi temel hareket ihtiyaçlarını rahatlıkla giderebilmektedir.

Hasta Yataklarının Vücuda Etkileri

Ayak kısmı yüksekliğinin ayarlanabilmesi fonksiyonu ise; hastanın ayaklarını dinlendirmesi ve kan dolaşımını hızlandırması gerektiği gibi durumlarda oldukça yardımcı bir hasta yatağı fonksiyonudur.

Hasta yataklarının yaygın olarak kullanıldığı bir başka hastalık türü ise alzheimer’dır. Hatırlama güçlüğü çeken veya tamamen unutkan olan bu tip hastalar genellikle hasta yatağı korkuluklarına bağlanarak yataktan veya evden uzaklaşmalarının önüne geçilmeye çalışılmaktadır.

Kalp hastalıkları sonucu by-pass ameliyatı geçirmiş insanların ameliyat sonrası bakımlarında da hasta karyolası kullanımı büyük önem arz etmektedir. Özellikle kişinin göğüs bölgesi hareketini sağlayan mekanizmanın karyolada var oluşu bu tip hastaların iyileşme süreçlerini daha ağrısız ve rahat geçirmelerine imkan sağlamaktadır.

İyileşme Süreci Boyunca Hasta Yatağı Kullanın

Kalça kırığı veya kemiklerin herhangi birinde kırık veya çatlak oluşması durumunda da hasta karyolası kullanımı gerekmektedir. Hasta ve yatağı bu tip hastalıklarda bir bütün olarak düşünülerek, hareket kısıtlılığı yaşayan kişinin durumuna uygun bir yatak seçilmesi çok önemlidir. Kişinin hareket sınırlılığı göz önünde bulundurularak, bu yataklar genelde vücutta yara oluşmasına engel olan havalı yataklar veya tam ortopedik yataklardan seçilmektedir.

Hasta karyolası imalatı yapan bir çok firma arasında olan Haskar Medikal firması da üretimini yaparken yukarıda saydığımız tüm etkenleri göz önünde bulundurarak hasta sağlığına ve rahatlığına en çok katkı sağlayacak ürünler imal etmeye dikkat etmektedirler.

Hasta karyolası imalatçısı firmamız Haskar Medikal’de hasta karyolalarının 2, 3 ve 4 motorlu modellerini, havalı yatak çeşitlerini ve ortopedik hasta karyolası üstü yatakları fabrika fiyatlarıyla satış mağazamızdan satın alabilir veya kiralayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.