Size bir telefon kadar yakınız
0 541 211 03 22

Hasta Karyolası Hangi Hastalıklarda Muhakkak Kullanılmalıdır

Hasta Karyolası Hangi Hastalıklarda Muhakkak Kullanılmalıdır

Hasta karyolası modellerinin zorunlu tutulduğu kurumlardan birisi, hastanelerdir. Ayrıca bakım ve huzur evleri gibi yerlerde de kullanımı oldukça yaygındır. Bununla beraber imal edilen ev tipi karyola modelleriyle hasta karyolası kullanımı zorunluluk ifade eden hastalar için hasta karyolasının sunduğu avantajların eve taşınması sağlandı.

Hasta Karyolası Nedir, Neden Kullanılması Gerekir?

Hasta karyola modelleri çok uzun zamanlardan beri hasta konforunun temin edilebilmesi için kullanıyor. 2, 3 ve 4 motorlu olarak tasarlana ve hastanın dinlenme, oturma gibi hareketlerine uyumluluk sağlayan karyolalar daha iyi bir dinlenme imkanı sunuyor. Dolayısıyla hareket etmekte zorlanan her hasta için hasta karyolası kullanmak mecburidir denilebilir.

Özellikle yatalak hastaların hasta karyolalarının sunduğu imkanlardan faydalanması arz ediyor. Uzun süre yatağa bağımlı kişilerin sürekli yatar pozisyonda kalmaları doğru değildir. Arada karyolanın eğimi ayarlanarak oturma şekline getirilebilir. Özellikle hastanın yemek yiyeceği zamanlarda karyolanın oturma şekline ayarlanması kişinin daha kolay şekilde yemek yemesini sağlayabilir.

Lazımlıklı Modeller Yatalak Hastalar İçin Şart

Yatağa bağımlı kişilerin tuvalet ihtiyaçlarını karşılamaları da oldukça zordur. Bu nedenle lazımlıklı karyola modellerinin tercih edilmesi gerekir. Bu modeller sayesinde kişinin tuvalet ihtiyacı yattığı yerden karşılanabilir. Lazımlıklı karyola modellere uyum sağlayacak hasta yataklarının tedarik edilmesi kullanım açısından önemlidir.

Bunlarla beraber karyola modellerinin tekerlekli olması hasta odasının değişmesi veya hastanın farklı bir odaya transfer edilmesini daha da kolay hale getirir. Güvenlik açısından da hasta karyola modelleri klasik karyola modelleriyle bir değildir. Ayarlanabilir yükseklik, fren sistemi, korkuluklar hastanın güvenliği için tasarlanmıştır. Ayrıca serumluk gibi yerleri de hastanın yatarken ilaçlarını almasını kolaylaştırır.

Hijyen Sağlaması Hastalar Açısından Avantaj Sunuyor

Hastalar için kurulan ortamın hijyen olması gerekir. Hastanın kullanacağı eşyaların da hijyen bir ortam açısından önemi büyüktür. Hasta karyola modelleri sağlıklı üretimleri sayesinde hastaya zarar verecek maddeler içermez. Anti bakteriyel bir yapıya sahiptir. Ayrıca hasta karyolası modellerinde havalandırma kanalları da yer alıyor. Bu kanallar hastanın daha rahat dinlenmesini sağladığı gibi mikropların üremesini de engelliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.