Hasta Karyolası

Genel anlamda birçok farklı hasta karyolası modellerinin pahalı olmadığını söylemek mümkündür. Ancak bu yatak çeşitlerinin fonksiyonlarına göre fiyatlarının değiştiğini de eklemek gerekir. Günümüzde farklı sebeplerden dolayı bakıma ihtiyacı olan hastalar için büyük bir öneme sahip olan bu hasta karyolası modelleri, değişik fonksiyonlar altında üretimleri gerçekleştirildiğinden dolayı fiyatları da buna göre değişebilmektedir. O yüzden herkes hastasının durumuna göre bu hasta karyolası modellerini seçmek suretiyle satın alabilir.

Bunlar içerisinde yan korkuluklar ile birlikte sağlam bir iskelet yapısı altında üretimleri gerçekleştirmiş olan yataklar, serum askısı ile birlikte yemek masası gibi birçok değişik seçenek kapsamında özel eklemeler ile fiyatlarda farklılıklar ortaya çıkabilmektedir. Ancak bu kapsamda hasta karyolası çeşitleri elbette hastaların ihtiyaçlarını bağlı olarak alındığından dolayı örneğin kısa bir süreliğine bakıma ihtiyaç duyan hastalar için daha az fonksiyonu kapsamındaki üründen uygun bütçeler kapsamında satın alınabilir.

Tabii söz konusu yaşlılar ya da felçli insanlar ile birlikte henüz ayağa kalkamayacak kadar rahatsız olan kişiler adına da yine daha fazla fonksiyon bu karyola modellerine yerleştirildiğinden dolayı hasta karyolası fiyatları da biraz daha yüksek olabilmektedir.

Değişik Fonksiyonlar Altında Hasta Karyolası Modelleri

Özellikle konu hasta karyolası olduğu zaman mutlaka ilk akla gelen motor sistemleridir. Ayak kısmı ile birlikte sırt bölgesinden değişik açılar kapsamında hareket yeteneği olan bu karyola çeşitleri sayesinde hastalar günlük olarak belirli zamanlardaki ilaçlarını rahatlıkla alabilmekte ve yemeklerini de sorunsuz bir şekilde yiyebilmektedir. Tabii aynı zamanda aktif olarak günlük işleri kapsamında televizyon seyretmeye veya kitap okuma gibi olanaklarla yine bu sistemler sayesinde üstelik uzaktan kumandalı bir kontrol altında rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. Tabii bu durumda fiyatlarda birtakım farklılıklar ortaya çıkarmaktadır.

Bütün hepsinin ötesinde hasta karyolası modelleri altına mutlaka fabrikasyon ve doğrudan bu işle ilgilenen firmalar kapsamında satın almak büyük bir önem taşımaktadır. Bu sayede tamamen kaliteli bir yapı altında sağlam iskelet yapısı ile üretimleri gerçekleştirilmiş hasta karyolası modellerini satın almak mümkündür. Hastanın yapısına ve boyu ile birlikte ağırlığına göre tercih edebilecek birbirinden değişik hasta karyola modelleri sayesinde, hastalar hem fiziksel olarak hem de psikolojik açıdan tedavi süreçlerinin daha hızlı bir hale getirebilmektedir. Tabii bu seçenekler içerisinde mutlaka asansör sistemleri de ele alınmalıdır.

Büyük bir rahatlık içerisinde bakıcıların hastalara sorunsuz olarak eğilip onlara ihtiyaç duydukları her şeyi rahatlıkla vermelerine fırsat sunan asansör sistemleri, aynı zamanda aşağı inerek hastaların ayaklarını zemine basıp kalkabilmesine fırsat tanımaktadır.

Hasta Karyolası Kiralama İşlemi De Gerçekleştirilebilir

Günümüzde birçok farklı fonksiyon kapsamında resimleri tamamen özel imalat altında gerçekleştirilen birbirinden değişik hasta karyolası modelleri, bütçeler dahilinde satın alma şansı elde edilebilirken, aynı zamanda farklı süreler kapsamında kiralama işlemi de gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede yakın bir zaman içerisinde ayağa kalkabilecek durumda olan hastalar için daha kısa süreli zaman altında en iyi hasta karyolası modelleri kiralanabilir.

Daha akla gelmeyecek birçok değişik fonksiyonları altında üretimleri gerçekleştirilen ve ayrıca lavabo ile birlikte tuvalet ve çağrı düğmesi gibi seçeneklerinin de bulunduğu felçli veya yaşlı hastalar adına kullanılan bu hasta karyolası modelleri, kişisel istekler kapsamında kiralama işlemi gerçekleştirilirken aynı zamanda satın da alınabilir. Bu da mutlaka hastaların durumuna göre karar verilmelidir. Günümüzde her ne kadar kalite kapsamında fiyatları değişse de özellikle fabrikasyon özel olarak imal edilmiş ve sadece bu işle ilgilenen firmalar kapsamında bu ürünleri çok uygun fiyatlar altında elde etmek oldukça kolaydır.