Hasta Karyolası

Hasta karyolası insanların yatarak tedavi görmeleri gerektiğinde en önemli hasta odası eşyasıdır. Fakat aksi durumda yani hastalık halinde ise, kullanılan eşyalar, rahat ortamlar hastalığı bir nebze de olsa hafifletecek konuma gelmiş olacaktır. Yakınlarınızın iyiliği için ve onları rahat ettirme niyetinde bulunduğunuzda hasta karyolası temin ederek, hastalık sürecindeki dönemde rahat edilmesini sağlayabilirsiniz.

Hasta karyolası; Elektrik motoru, yan korkulukları, fren sistemi olan tekerlekleri ve baş ayak panelleri olan medikal bir yatak platformudur.

Hasta Karyolası Çeşitleri

Vücut şekline göre seçilmesi ön görülen hasta karyolaları birçok çeşit imkanı sunduğu için, size uygun olanı alabilirsiniz. 2 motorlu hasta yatağı; hava deliklerinin bulunması sayesinde terleme sorunu yaşamayacak, serum takma hususunda karyolanın köşelerinde bulunan serum takma askısı ile zorluk çekmeyecek, baş kısmının ve ayak kısmının elektrikli motorlara yer verilmesiyle bu kısımlardaki hareket kolaylıkla sağlanacak ve elektrik kesintilerinde pillerin sayesinde karyolanın çalışmasında sorun yaşamamış olacaksınız. Kolaylıkla temizlenebilir yapısı ile de hijyenik ortamdan uzak kalmamış olacaksınız.

Hasta Karyolası Çeşitleri

Hasta Karyolası Çeşitleri

Güvenli Karyolalar

Tekerleklerin varlığı ile de dönebilme imkanı size fayda sağlayacak. Gereken kullanım yerlerinde kullanacağınız tekerleklerin, kilit sistemi ile tamamen sabitlenmesi sağlanıyor. Bu sayede hastanızın düşme sorunu tamamen ortadan kalkmış oluyor. Güven duyacağınız karyolalar için elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Kiralama imkanı da sunulan karyolalar, elektronik kumanda sayesinde ayarlanması kolay hale dönüşüyor. 4 motorlu hasta karyolaları; baş ve ayak uçlarında aşağı yukarı hareket imkanı, el kumandasının bulunması, fazla kiloya sahip hastaların güvenle kullanabilmesi, dört tane frenli tekerlekler, anti bakteriyel yapısı, hava deliklerinin terlemeyi önlemesi gibi pek çok özelliğiyle, 4 motorlular da bulunan ayrıcalıklar arasında oluyor.

Rahatlık Sağlayan Hasta Karyolaları

Hastalıkla gününü geçirmesi zorunlu olan kişilerin, çoğunlukla yatması gerektiğinden iyi yatak seçimi son derece önemlidir. Hastalığın çeşitliliğine göre de hasta yatakları farklılık göstermektedir. 4 parçaya ayrılan yatakların özellikleri; ortopedik, orta derecede sertlik (doktorların önerdiği sertlik), kıvrımlarının bulunması, karyolaların şeklini alabilmesi, medikal süngerli olması gibi pek çok imkanlarıyla hasta yatakları kişinin rahat etmesini sağlayacaktır. Lazer kesim yataklarda ise, kılıfın fermuarlı oluşu yıkamayı kolaylaştırıyor. Bunun yanı sıra; anti alerjik ve anti bakteriyel olması, sıvı geçirmeyecek yüzeye sahipliği, lazer kesim sayesinde karyola şeklini alabilmesi özellikleriyle rahatlıkla kullanabilme imkanı veriyor. Haskar Medikal hasta karyolası çeşitleri ve özellikleri için bu sayfayı inceleyebilirsiniz.

Elektrikli Hasta Karyolaları

Elektrikli Hasta Karyolaları