Size bir telefon kadar yakınız
0 541 211 03 22

Hasta Karyolasının İyileşme Sürecindeki Rolü

Hasta Karyolasının İyileşme Sürecindeki Rolü

Hasta yatağı iyileşme sürecini nasıl tetikler?

Hasta karyolası çeşitlerinin önemi farklı problemler altında bakıma ihtiyaç duyan birçok hasta için iyileşme süreçlerinin daha yakın bir zamana çekilmesi konusunda çok büyüktür. Hem fiziksel olarak hem de psikolojik açıdan büyük bir rahatlığa kavuşması gereken hastalar için üretimleri özel olarak yapılan ve yanında birçok değişik fonksiyonları da getiren hasta karyolası modelleri, özellikle hastaların yaşadıkları sorunlara doğrudan katkı yapacak şekilde hazırlanmaktadır. Örneğin hastalar için gün içerisinde öğünlerini kaçırmadan yemeklerini yemeleri ve aynı zamanda tam zamanında doğru bir şekilde ilaçlarını almaları büyük bir önem arz eder. Bu bağlamda baş bölgesi ile birlikte ayak noktasındaki hareket yetenekleri sayesinde hasta karyolası çeşitleri farklı hız ayarları altında hareket ettirilerek hastaların yapmaları gereken bu işlemleri kolayca gerçekleştirilmesine fırsat tanımaktadır. Buna artı olarak yanında verilen yemek masası da yine hareket yeteneği olan yatak karyolası eşliğinde hastaların rahatça yemeklerini yemelerine ve ilaçlarını almalarına olanak tanır.

Ayrıca özellikle de yatalak hastaların mutlaka herhangi bir sıkıntı yaşamadan özgür bir biçimde yatakta hareket etmesi gerekir. Bunu sağlayacak olan korkuluklar sayesinde de hastalar sağa veya sola özgürce dönerek psikolojik açıdan bir tedirginlik yaşamadan gelişme sürecine daha hızlı bir hale getirebilir.

Hasta karyolası çeşitlerinin iyileşme sürecindeki etkisi

Hastaların iyileşmesi süreçlerine daha hızlı bir hale getiren hasta karyolası modelleri içerisinde özellikle asansör fonksiyonu da bu konuda büyük bir görev üstlenmektedir. Belirli zamanlarda ayağa kalkarak hareket etmesi gereken hastalar için ayaklarının zemine değmesi konusunda yüksekliğinin düzgün bir şekilde ayarlanması da imkan tanıyan asansör sistemleri, hasta yatakları üzerinde özel olarak üretim yapılmaktadır. Oldukça sağlam bir yapıya sahip olan hasta karyolası çeşitleri altındaki özel motoru kapsamında asansör sistemleri, sorunsuz bir şekilde bu dönem içerisinde kullanılabilir. Bu sayede hastaların iyileşme süreçlerini rahatça hareket etme imkanı verilmek suretiyle daha kolay bir hale getirilebilir. Ayrıca sağlam bir iskelet yapısına sahip olan hasta karyolası modelleri kapsamında da yine hastaların bu dönemi en ufak bir problem yaşamadan atlatmalarına olanak tanınmaktadır.

Sorunsuz bir tedavi sürecinin hasta karyolası çeşitleriyle geçirilmesi

Tedavi süreci içerisinde hastaları aynı zamanda serum da almaları gerektiğinden dolayı tüm farklı hasta karyolası modellerinde serum askısı da özel olarak eklenmiştir. Bu sayede hem evlerde hem de hastanelerde ya da bakım evlerinde bütün bu olanakları sağlayan hasta yatakları gün içerisinde kullanırken tedavi sürecinde daha geriye çekme şansını vermektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.