Size bir telefon kadar yakınız
0 541 211 03 22

Hasta Nasıl Bir Yatakta Rahat Eder

Hasta Nasıl Bir Yatakta Rahat Eder

Hasta, nasıl bir yatakta rahat eder sorusunun cevabını şöyle verebiliriz. Öncelikle yatan hastaları rahatlatacak en önemli şeyler nelerdir? Tabi ki rahatça yatakta doğrulabilmek ve yemeğini rahatça yiyebilmek ister bu hastalar. Bunlar tamamen hayati önem taşımayan ve çok konfor istemeyen faaliyetler olsa da bir hasta psikolojisi ile duruma bakıldığında onlar için çok fazla önemi olan ve gerçekleştirmeleri gereken işlerdir. Düşünün ki vücudunuzun belden yukarısını ve/veya aşağısını hareket ettiremiyorsunuz. Yemek için doğrulup kalkamıyorsunuz. Bu durum oldukça rahatsız edici ve üzücüdür. İşte bu gibi sizi hareketsiz halde bırakan talihsiz hastalıklar veya kazalar sonucunda siz de bir yatağa ihtiyaç duyabilirsiniz. Ve artık evde veya hastanede bir “hasta yatağı” üzerinde yatmaya hazır olmalısınız.

Hasta yataklarının özellikleri

Hasta yatağı diğer yataklardan hangi yönleriyle ayrılır ve diğer yatakların hastaya sağlayamayacağı hangi imkanları sağlar? Bu sorunun cevabını sağlıklı olarak cevaplayabilmek için öncelikle “hasta karyolası nedir” sorusunu cevaplamaktan geçer. Hasta yatakları adı üstünde normal insanlar için değil hasta olan ve belli bir zaman veya sürekli yatağa bağımlı yaşamak zorunda olan insanlar için gerekli bir tıbbi ekipmandır. Normal insanların rahatlıkla gerçekleştirebildiği günlük faaliyetler hasta insanlar için bir sorundur. Hatta yatma eyleminin kendisi bile hasta insanlar için yataktan düşme gibi riskler taşır. Bir hasta yatağını diğer yataklardan ayıran en önemli kriterlerden birisi de bu yataktan düşme kazalarını engelleyecek yan korkuluklara sahip olmasıdır.

Hareketli Hasta Yatakları

Tabi ki bir hasta yatağının tek işlevi düşmeyi engelleyici korkuluklara sahip olması değildir. Hasta yatakları bir çok faydalı işlevsel özelliklere sahip olarak üretilmektedir. Bu tip yatakların en önemli ve hastaya faydası olan özellikleri hareketli olmalarıdır. Hareketli hasta yatakları sayesinde yatarak tedavi gören hastaların yemek için doğrulmaları veya kan dolaşımını hızlandırmak için ayaklarını yukarıya kaldırmaları oldukça kolay bir hale gelmiştir. Tüm bu hareketleri hasta kendisi veya bakıcısı hasta karyolası kumandası üzerindeki bir düğmeye basarak kolaylıkla gerçekleştirebilmektedirler.

Hastanızın gerçekten rahat ve güvenli bir iyileşme süreci geçirmesini istiyorsanız onun için bir “hasta yatağı” satın alın veya kiralayın. Ona yapabileceğiniz en büyük yardımlardan birisi inanın budur. Hasta karyolası imalatçısı firmamız Haskar Medikal hasta yataklarının her çeşidini siz değerli müşterilerimiz için son derece sağlam, konforlu ve kaliteli olarak üretmektedir. Hasta yatağı kiralama hizmeti de firmamız merkezinden ve bayilerinden alınabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.