Hasta yatağı satış mağazası

Hasta yatağı almak istediğinizde kimden alacağınızı ve en doğru, güvenilir ürünü nasıl  alacağınızı bilmeniz gerekir. Hastane yatağı üreten veya satan firmaları ihtiyaçlarınıza göre karşılaştırır ve size en uygun hizmeti veren firmayı seçebilirsiniz.

Hastane yatağı almadan önce şu bilinmelidir. Mümkün olduğunca çok sayıda üreticiden hastane yatağı almaya çalışmalısınız. Kötü ve kalitesiz üretilmiş hasta yatakları ile karşılaşmamak ve kusurlu ürün satın almamak için hastalarınızın ihtiyaç duyduğu üründe aradığınız özelliklerin birçoğunu yazın. Çevrenizde ve internette bulacağınız tüm firmalara sorun.

Şirketler hastane yatağı üretimi ve satışı konusunda uzmanlaşmış mı diye dikkat edin. Bu nedenle ürünü alacağınız firmanın uzun süreli hastanede yatan hastalarda ne gibi rahatsızlıklar oluşabileceğini bilmesi ve buna göre önlem alması gerekir.

Hasta Yatakları Nedir?

Hastaların sağlık, fiziksel ve sosyal tedavi görmelerine yardımcı olan mobil  yatak modeline hastane yatağı denir. Genel olarak yatak, başın kaldırılması ve indirilmesi ile bacakların kaldırılması ve indirilmesinden oluşur. Ayrıca hasta yatağı modellerinde hastanın düşmesini engelleyen yan korkuluklar hastane yatağının vazgeçilmez bir parçasıdır. Bir hasta yatağı için bir  yan korkuluk gerekli olduğu gibi, bir yatak için bir IV kolonu ve tekerlekler gereklidir.

Hasta Yatağı Fabrika Satış Mağazası

Hasta Yatağı Fabrika Satış Mağazası

Hasta Yatakları Çeşitleri

Hastane yataklarını sınıflandırmamız gerekirse, bunları hareketlilik ve fiziksel aparatlara göre sınıflandırabiliriz. Hareketliliklerine göre 2 hastane yatağını manuel yatak ve motorlu yatak olarak değerlendirebiliriz. Motorlu hastane yatakları; 2 motorlu yatak, 3 motorlu yatak ve 4 motorlu yatak olarak ayrılabilir. Donanımına ve görünümüne göre  hastane yatağı ve ahşap  hasta yatağı olarak ikiye ayırabiliriz.

Manuel Hasta Yatakları

Manuel hastane yatağı adından da anlaşılacağı gibi  elle hareket ettirilebilen bir yataktır. Standart hasta ihtiyaçlarını karşılayan manuel hastane yatağı modelleri, yapı kalitesi tarafından önerilmemektedir. Manuel hastane yatağı modellerinde hastane yatağının hareketliliğini sağlamak için el krank sistemi uygulanmıştır. Hareketliliğin temeli olan rulmanlar, elle dönerken kullanılır. Dayanıklı ve kaliteli rulmanlar kullanılmasına rağmen bu rulmanlar uzun süreli hava koşullarında sürekli sürtünme nedeniyle aşınmaya maruz kalmaktadır.

Manuel hasta yatağı

Manuel hasta yatağı

2. El Hasta Yatakları

2. El hasta yatakları kullanılmış hastane yatakları söz konusu olduğunda yeni bir hasta yatağı almanızı önerir. 2. El hasta yatağı fiyatları hastane yatağının nakliyesi masrafları kendisine ait olmak üzere kabul edilecektir. Yatak şiltesi kullanıldığı için hastaya enfeksiyon bulaşma riski çok yüksektir, bu nedenle hastane yatağı için yeni bir şilte gerekir. Tüm bunları bir araya getirdiğinizde ve garanti kapsamına girmediğini düşündüğünüzde, aynı fiyata yeni hastane yatağı alabilecek hasta yakınlarının kullanılmış hastane yatağı almamalarını öneririz.

Kullanılmış hastane yatağı arayan hasta yakınlarının bunları düşünmelerini ve satın almalarını tavsiye ederiz. Kullanılmış hastane yataklarında en büyük sorun garanti eksikliğidir. Arıza durumunda hastanın arıza olasılığının sıfır olduğu bir yatak satın almasından ziyade hasta bunun farkında olmalıdır. Hasta yakınlarının hastane yatağının kurulum aşamasında desteklenmeyen eski bir hasta yatağı bulması kurulum sürecinde de hizmet bedeli ödeyecektir.

Ahşap Hasta Yatakları

Ahşap hastane yataklarının en büyük avantajı hastaları korunma psikolojisinden kurtarmasıdır. Evde tedavi görecek hastalar için ahşap hasta karyolalarının kullanılması avantajlıdır. Hastanın kendini koğuştan daha fazla evinde hissetmesini sağlamak, psikolojik olarak hastanın tedavi sürecini destekleyecektir. Ahşap hasta karyolalarının bir diğer avantajı da hasta kullanımı bittikten sonra hareketli bir bazaya dönüşmesidir. Yaşlılara büyük rahatlık getiren ahşap hasta karyolaları, sadece hastane yatağı  olarak kullanılmayabilir, aynı zamanda mobil stant haline de gelebilmektedir.

Kendine has özellikleri ile ahşap hasta yataklarını sunmaktadır. 2 motorlu ahşap hasta karyolası ve ahşap hasta karyolasının en önemli özelliği yan kokusunun ahşap olması ve alçaltıldığında baza görünümüne sahip olmasıdır. Yataklı ahşap hasta karyolası, ev tipi yatak tasarımlarının görünümünü hasta yatağı görünümünün ötesine taşıyor.

Ahşap hasta yatağı

Ahşap hasta yatağı

Bu sayede hem hastane yatağı hem de baza olabilen mobil yatak olarak iki aşamada kullanılabilir. Ahşap hasta yatağı tasarımlarının ev tasarımında kullanımı yaygın olsa da huzurevlerinde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Ahşap hastane karyolalarının fiyatları, kalitesine ve motor seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca hasta yatağı kiralama fırsatları vardır. Satın alıp elinizde kalacağına kiralayıp, kullanıp geri iade edebilirsiniz.

Ev Tipi Hasta Yatakları

Evde hastane yatağı tipi, yüksek hareket kabiliyeti ve hareketliliği nedeniyle en popüler olanıdır. Bu serideki tüm hasta karyola modellerini evde hastane yatağı tipi standartlarına uygun olarak üretmektedir. Tüm evde hasta yatağı seçenekleri portatif, elektrikli ve uzaktan kumandalıdır. Aynı zamanda başucu korkuluğu da aile kullanımı için uygundur. Evde hastane yatağı modelleri arasında en çok tavsiye edilen model olarak; ahşap hasta yatakları ürettiği tüm hastane yatağı modelleri ev tipi hastane yatağı serisine aittir.

Ev tipi hastane yatağı modelleri

Ev tipi hastane yatağı modelleri

Felçli Hasta Yatakları

Felçli hasta Yatağı; Genellikle bakıma ihtiyacı olan hastalarda tercih edilir. Eğimli yatak modelleri, bakıma ihtiyacı olan hastalarda bükülme sorunu olacağından tavsiye edilir. Paralitik yataklar olarak tanımladığımız hasta karyolalarının modelleri  en az 3 motora sahip olmalıdır.

Mutlak felçli hastalar alçaltılıp yükseltilebilen yükseltilmiş yatak modelleri kullanmalıdır. Hareket kabiliyeti kısıtlı olan felçli hastalar, bakıcılar yardımıyla desteklenecektir. Bu durumda hasta yatağının en önemli özelliği  yukarı ve aşağı hareket ettirilebilmesidir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir