Size bir telefon kadar yakınız
0 541 211 03 22

Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta yatağı ürün yelpazesi

Hasta karyolası çeşitleri hastanın ihtiyaçlarına uygun olarak çeşitlendirilmektedir. Hastanın tedavi sürecine katkı sağlayabilecek tüm fonksiyonların üzerinde bulunduğundan emin olunan hasta karyolaları tercih edilmelidir.

Hasta karyola çeşitleri dikkate alındığı ne gibi çeşitler ve farklar bulunmaktadır. En temelinde hasta karyolaları; ev tipi hasta karyolası ve hastane tipi hasta karyolası olarak iki ana kategoriye ayrılmaktadır. Yazımızda inceleyeceğimiz kısım ev tipi hasta karyola çeşitleridir.

Ev tipi hasta karyola çeşitleri hasta ihtiyaçlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Standart hasta karyola görüntüsüne sahip olanlar ve lazımlıklı hasta karyolaları olarak kendi içerisinde yeniden ikiye ayrılmaktadır.

Üzerinde lazımlık bulunan hasta karyolalarının orta kısmında hastanın tuvalet ihtiyacını karşılayabileceği boşluk bulunmaktadır. Böylelikle hastanın bez kullanmasına gerek kalmadan lazımlık yardımıyla ihtiyaçları karşılanabilir. Diğer standart karyola da ise lazımlık kısmı bulunmamaktadır.

Hasta yatağı çeşitleri kendi arasında özelliklerine göre ayrılmaktadır. Bu özelliklerden bazılarını inceleyerek açıklamalara devam edelim;

Motor Çeşitleri :

Hasta karyolası çeşitleri farklı tip motorlar kullanılarak hazırlanmaktadır. En yaygın olanı 2 motorlu olanlardır. Hasta yatağının sırt kısmı ile ayak kısmının açıları ve eğimleri ayarlanabilir özelliklere sahip olması bu özelliklerin bağlı olunan motorlar tarafından gerçekleştirildiği hasta karyolası tipidir.

Serumluk Aparatı :

Hasta karyolalarında en çok ihtiyaç duyulan aparatlardan birisi de serumluk aparatıdır. Bu aparat tek veya iki adet sunulabilirken firmamız dahilinde sunulan hasta karyolalarında karyolanın 4 köşesinde de kullanılabilir özellikte olarak sunulmaktadır.

Hasta Karyolası Tekerleri :

Hasta karyolası tekerleri 4 adettir ve hem frenleme hem de sabitleme özelliğine sahiptir. Hasta yataklarının buradaki farklılığı bazı hasta karyolaları çapraz fren sistemine sahipken bazıları 4 teker frenleme sistemine sahiptir.

Korkuluklar:

Hasta karyolalarında korkuluk olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Çünkü hastanın ani dönüş hareketlerinde yataktan düşme riski ortaya çıkabilir. Bu durumun yaşanmaması adına korkulukları olan hasta karyolaları tercih edilmelidir. Bu anlamda korkuluğa sahip olan ve korkuluğu olmayan hasta karyola çeşitleri bulunmaktadır.

Yükseklik Ayarı:

Hasta karyolasının zeminden yüksekliğinin ayarlanabildiği karyola tipidir. Zeminden yüksekliğin ayarlanabilir olması, zaman zaman yürümesi gereken hastalar için yatağın zemine yaklaştırılarak kolayca inip çıkmasının sağlanması gibi kolaylıklar sağlamaktadır.

Anti-Bakteriyel Özellik:

Firmamız bünyesinde sunulan hasta karyolaları anti-bakteriyel özelliğe sahiptir. Piyasadaki karyola çeşitleri özellikleri dikkate alındığında tüm ürünlerin bu standarda sahip olmadığını görmek sağlık açısından üzücü bir durumdur.

Please wait...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.