Size bir telefon kadar yakınız
0 541 211 03 22

Hasta Yatağı Farkı

Hasta Yatağı Farkı

Hasta yatağı dediğimiz zaman neden bahsettiğimizi anlatmak istersek; hasta yatağı demek tedavi süreci yatağa destekli bir şekilde devam etmesi gereken veya herhangi bir hastalık sonucu felç olmuş yatağa bağımlı hastaların kullanması gerekli ve önemli olan medikal sağlık ürünüdür hasta yatakları. Hasta yatağı, çeşitli sağlık sorunlarının sonucunda hastalığın seyri ve aşamasına göre elzem bir şekilde hastayı rahatlatmak, tedavisine destek olmak, başka bir sağlık sorununa sebep olmamak için medikal ürünler olduğunu söyleyebiliriz.

Neden hasta yatağı kullanmalısınız?

Bu medikal ürünler hastanın 6 aylık bir tedavi sürecinde olduğunu örnek vermek gerekirse, normal bir yatak istirahatin de bu süreçte oluşabilecek komplikasyonlar olası olumsuzlukları da beraberinde getirmektedir. Bunun önüne geçebilmemiz için hastalarımızın daha steril ve olması gereken koşullarda tedavilerini ve yaşam kalitelerini devam ettirmeliyiz. Normal bir yatakta tedavi olabilecek hastanın vücudunda yaşanabilecek bir çok sağlık sorunu olabilir. Örneğin; hastanın uzun süre yatakta hareketsiz yatması ve medikal bir ürün dışında bu süreçte normal bir yatak içerisinde olması iyileşme sürecini çok fazla kötüye gitmesini sağlayabilir. Bunun sonucunda hasta ve hasta yakınlarının sevdiklerine yakınlara daha konforlu hızlı bir tedavi süreci sağlamak ayrıca yatağa bağımlı yaşlı felçli hastaların daha sağlıklı steril şartlarda yaşamlarını devam ettirebilmeleri için bu medikal ürünler kullanmaları gerekmektedir.

Hasta Yatağı Ve Normal Yataklar Arasındaki Farklar

Hasta yatağı dediğimizde bir çok özellik sayabiliriz. Hareket sensörleri olan motorlu hasta yatakları vardır. Bunlar basit bir kumanda sistemi ile çalışabilen vücudun belli yerlerini hareket ettirebilen hasta yataklardır. Üstelik bu yataklar hava alan havalı özel bir boru sistemi ile dizayn edilmiş hastanın vücudunun hava almasını nemini sağlayan dengeleyen ve hastalığın seyrine ve durumuna göre de çeşitli medikal malzeme ve teknoloji ile geliştirilmiş hasta yataklarıdır. Adından da söyleneceği gibi medikal bir sağlık ürünü olduğundan hastanın vücudunda oluşabilecek uzun süre yatak istirahatine göre bası yarası yani yatak yarası oluşumun önüne geçmektedir.

İyileşme sürecinde büyük hızlanma!

Normal bir yatakta tedavi görecek hastanın veya felçli hastanın uzun süre aynı pozisyon ve hareketsiz yatmasından dolayı hasta vücudunda yaralar oluşabilmektedir. Bu da bir çok komplikasyon ve enfeksiyona neden olup hastanın ölümüne sebebiyet verecek kadar sorun yaşanabilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için de havalı yatak ürünleri ürünler kullanılmalıdır. Aynı zamanda normal bir yataktan farkı olan bu medikal ürünler yani hasta yatakları hastanın iç organlarını akciğerlerinin daha rahat çalışabilmesini ve daha kolay nefes alabilmesini de sağlamaktadır. Hasta yataklarını normal yataklardan ayıran bir diğer özelliği ise hastanın serum bağlama ve yemek yeme gibi diğer günlük ihtiyaçlarını daha pratik ve steril koşullarda hastayı hareket ettirmeden de sağlıyor olmasıdır.

Banyo ve WC ihtiyacını da hem mikrop kapmasını yani enfeksiyon kapmasını önleyecek şekilde üretilen bu hasta yatakları hem hastanın mahremiyeti hem de hasta yakını ve bakıcının daha kolay ve zahmetsiz olarak hastanın   bakımını yapmasını sağlamasında da büyük rol oynamaktadır. Bu yüzden hasta yatağı kullanılmalı ve imalatçı özelliğinde ki yerlerden satın alınmalıdır. Çünkü hastalarımız ve yakınlarımızın sağlığı her zaman önceliğimiz olmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.