Hayati önem taşıyan hasta yatakları

Hasta yatakları yatağa bağlı yaşayan hastalar için büyük öneme sahiptir. İster kısa süreli ister uzun süreli kullanılsın, hasta yatakları hastanın hastalığı seyrinde büyük rol oynar. Hareketli mekanizması, ortopedik yatağı ve daha pek çok özellikleri ile her biri hastaların rahatını düşünür.

Çok çeşitli hasta yatağı modellerimiz vardır. Sizler hastalığınızın durumuna göre herhangi birini tercih edebilir, hastalık sürecini daha hafif sıkıntılarla atlatabilirsiniz. Hastalık çekmek hasta için de hastaya bakan kişi içinde çok zor bir süreçtir ve bu süreci atlatmak için hasta yataklarının büyük desteği vardır.

Hasta Yatağı Çeşitlerini İnceleyebilirsiniz

Hasta yatakları motorlu ve motorsuz olmak üzere iki gruba ayrılır. Motorsuz hasta yatakları 1,2 ve 3 kademelidir ve sabittir. Motorlu hasta yatakları ise 1, 2, 3, 4 motorlu ve dual, kolon motorlu olmak üzere 6 grupta incelenir. Motorlu hasta yataklarımız elektrikle çalışır ve kumanda ile komut edilebilir. Motor sayısı arttıkça yatağın özellikleri de artar.

Hastanın tuvalet ihtiyacına göre lazımlıklı ve lazımlıksız olmak üzere iki çeşit yatak vardır. Yataktan hiçbir şekilde kalkamayan, felçli hastalar için lazımlıklı hasta yatakları daha avantajlıdır. Ancak hasta yataktan kalkabilecek durumdaysa lazımlıksız hasta yatakları tercih edilebilir.

Motorlu Hasta Yatağı Çeşitleri

Motorlu Hasta Yatağı Çeşitleri

Motorsuz Hasta Yatakları Kullanışlı Mıdır?

Motorsuz hasta yataklarımız el ile kontrol edilen bir kol sistemiyle çalışır. Elektriğe bağlı değildir ve üç kademelidir. Bir ayarlı motorsuz yataklarda sadece sırt bölümü, iki ayarlı motorsuz yataklarda hem sırt hem ayak bölümü üç ayarlı motorsuz yataklarda iki ayarlı yataklara ek olarak aşağı yukarı hareket ettirme mekanizması vardır. Hastanın motorsuz yatak kullanabilmesi için bir yardımcıya ihtiyacı vardır. Hasta yatağı modellerimizi satın alarak ya da kiralayarak temin etme şansınız bulunuyor.

Motorlu Hasta Yataklarının İşlevi

Motorlu hasta yatakları kumanda ile kontrol edilebilir. Bir motorlu hasta yataklarında sadece sırt bölümü hareket ettirilir. Dual motorlu hasta yataklarında hem ayaklar hem sırt hareket ettirilir. Dual motorlu yatakların fiyatları üç motorlu hasta yataklarına göre daha uygundur ancak 100 kilogramdan daha ağır hastalar için kullanıma uygun değildir. İki motorlu hasta yatakları da dual motorlu hasta yatakları gibi hem ayak hem sırt bölgelerini hareket ettirir ancak dual motorlu hasta yataklarından tek farkı 200 kilograma kadar hasta kaldırma kapasitesi vardır. Hasta yatağı fiyatları yatağın özelliğine göre farklılık gösterir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir