Hasta yatakları ve havalı yataklar

Yatağa bağlı tedavi görmek doğal olarak hastaya büyük bir yük olarak algılanır. Hasta yakınlarının sorun yaşamaması için başvurulan çözüm yolları arasında hasta yatağı vardır. Hastanın durumu şartlara uygunsa SGK yatak ve ilaç teminatını sağlıyor. Hastanın durumuna uygun yatak temin edildiğinde tedavi süreci daha rahat geçer. SGK sadece hasta yatağı ve ilaç yardımında bulunmaz. Aynı zamanda hastaya bakan kişiye gerekli ihtiyaçlarda kullanabilmesi için maaş bağlar. İlaçların sağlanması da hastanın tedavisi için büyük bir avantajdır. Aklınızda hasta yatağını satın almak varsa ve hasta SGK şartlarına uymuyorsa firmaların hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Onlardan fiyat bilgisi almak alışveriş esnasında işinizi kolaylaştırır.

Hasta Yatağı Çeşitleri ve Kullanımı

Bazı hastalıkların belirtilerinden dolayı ihtiyaçlar belirgin oluyor. Mesela uzun süreli yatakta tedavi görmesi gereken hastalar için üretilen hasta yatağı modelleri belli başlı işlevlere sahiptir. Kısa süreli tedavi görmesi gerekenlerin kullanacağı yataklar bunlara kıyasla daha az işleve sahip olabilir. Tabii asıl önemli olan nokta hastalığın süresinden ziyade ciddiyetidir. Kaliteli hasta yatağı aldığınız zaman ne kadar süre tedavi gerekirse gereksin hasta konforlu olur. Hastaya uygun karyola araştırırken internet sitelerine başvuran çok sayıda insan vardır. Fakat hastalığın boyutu düşündüğünüzden daha ciddi olabilir. Bu sebeple hasta yatağı seçiminde doktorlardan fikir almanız daha uygundur. Doktorun tavsiyesi doğrultusunda kaliteli hasta yatağı satan medikal firmalara başvurabilirsiniz.

Hasta Yatağı Kiralık

Hastaya uygun yatak seçtiğiniz zaman olumlu sonuç alma ihtimaliniz daha yüksektir. Hasta yataklarının işlevi modellerine göre farklılık gösteriyor. Yüksek korkuluğu olan hasta yatağı modellerine fren sistemli karyola adı verilir. Korkulukların yüksek olması sayesinde hasta düşme tehlikesinden kurtulmuş olur. Yaralanmaların oluşmasını engellemeye yönelik üretilen karyolalar havalı yatak olarak adlandırılır. Asansörlü hasta yatakları genellikle ameliyat sonrasında kullanıma uygun görülür. İşlevi fazla olduğu için hastanelerde tercih edilebiliyor. Sırtın ve ayakların ayarlanabildiği hasta yatakları tedavi süresi boyunca kişiye büyük rahatlık sağlar. Eğer hasta yatağı fiyatları üzerine araştırma yaparsanız bütçenize uygun ve güvenilir hasta karyolası alma ihtimaliniz artar.

Kiralık yataklar

Kiralık yataklar

Hasta Yataklarının Özellikleri Nelerdir?

Hastaların ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarına karşılık verebilecek yatak seçimi yapılması büyük önem taşıyor. Çeşitli firmalarla irtibat kurarak satın alma ve kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hasta yatağı seçiminde hastalığın tedavi süresinin göz önünde bulundurulması gerekiyor. Eğer uzun süreli tedavi gerekiyorsa karyola satın alma hizmeti daha uygun olacaktır. Tedavi süresi kısa ve belliyse hasta yatağı kiralama hizmeti almanızda sakınca yoktur. Hasta yataklarını kiralamak istediğiniz zaman aylık kiralayabilirsiniz. Yani en az bir ay boyunca karyolayı kiralık olacak şekilde kullanmanız mümkündür.

Ödeme kira süresine göre belirlendiği için satın alma hizmetine kıyasla daha uygun fiyatlı bir seçenektir. Hayatımızda sağlıklı günlerin yanı sıra hastalanacağımız günler de göz önünde bulundurularak hareket edilirse bilinçli davranılmış olur.

Hasta Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hasta yatağı alınırken dikkat edilmesi gereken faktörlerden birisi rahat hareket etmeyi sağlayacak konforun olmasıdır. Bunun yanı sıra havalı hasta yatağı almanız hasta açısından büyük önem taşır. Eğer motorlu karyolalardan alınırsa hasta yakınları zorlanmadan hastaya rahatça bakabilir. Teknolojinin gelişmesi sayesinde artık tedavi süreçleri eskisi kadar zor olmuyor. Motorlu hasta yataklarının en önemli özelliği ayarlanabiliyor olmasıdır. Ayrıca temizliğinin kolay olması da bu yatakların tercih edilme sebepleri arasındadır. Yatalak ve ağır kaza sonucu yaralanan hastaların yatak seçiminde çok titiz davranılmalıdır. Kişinin alçılı bölgesi varsa hasta yatağı iyileşme sürecinin hızlanmasını sağlar.

Satılık hasta yatakları

Satılık hasta yatakları

Hasta Yataklarının Önemi Nelerdir?

Piyasadaki hasta yatağı fiyatları modellerin özelliklerine göre farklılık gösteriyor. Yaş ilerledikçe hastalar için karyola seçimi daha fazla önem taşımaya başlıyor. Durum böyle olunca hasta yatağına duyulan talep gün geçtikçe artış göstermiştir. Hastalar, sağlıklı bireylere kıyasla daha fazla dinlenme ihtiyacı duyar. Özellikle sırt ve bel bölgesinin konforu için rahat karyola seçimi önemlidir. Hastanın vücudunda yaralanmaların önlenmesi için havalı hasta yatakları etkilidir. Uzman firmalar hasta yatağı satma ve kiralama hizmeti sunarak müşterilerine kolaylık sağlıyor. Araştırma yaptığınız zaman bütçenize uygun fiyatlarla kolay ödeme olanağı sağlayan çok sayıda firma bulma ihtimaliniz yüksektir. Ürünün teslim süresi tedavi görecek hasta için büyük önem taşır.

Havalı Hasta Yatağı

Evde tedavi görmesi gereken hastaların havalı karyolaları tercih etmesi yerinde bir karar olur. Yatakların yan taraflarında bulunan korumalar sayesinde hasta düşme tehlikesinden kurtulur. Tuvalet ihtiyacını kalkarak gideremeyen hastalar için lazımlıklı hasta yatakları mevcuttur. Hasta yatakları sayesinde oturma ve kalkma eylemleri daha konforlu bir şekilde yerine getirilebilir. Bazı hastalar ister istemez durumlarından dolayı hasta yataklarına ihtiyaç duyuyor. Felçli hastalar hareket edemediği için motorlu yatak kullanarak birtakım ayarlamalar sayesinde rahat etmeleri sağlanabilir. Ayrıca bu tarz hastaların vücudunda yara, ağrı ve acı gibi olumsuzlukların meydana gelmemesi için havalı hasta yataklarının avantajı göz önünde bulundurulmalıdır.

Havalı Hasta Yatağı Kimler Kullanabilir?

Havalı hasta yatağına ihtiyaç duyan herkes satın alma veya kiralama hizmetinden yararlanma imkânına sahiptir. Özellikle yatalak hastaların pozisyon değiştirebilmesi ve vücudundaki yaralanmaları önlemesi için pozisyon veren havalı yatak kullanması zaruri olarak görülebilir. Hasta yatağı seçiminde ne olursa olsun hastanın durumuna ve tedavi sürecine uygun hareket etmek her şeyden önde geliyor.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir