Hastane Yatakları

Doktor, sizin veya sevdiğiniz birinin evde bir hasta yatağına ihtiyacı olduğunu söylüyor. “Sorun değil,” diyorsunuz kendi kendinize, “İnternete gidip bir tane alacağım.” Ve sonra olur… seçeneklerle boğulursunuz. Yatağın sahip olması gereken özellikler ne kadar fazlaysa, o kadar kafa karıştırıcı olur.

Ancak o mükemmel yatağı aramaya başlamadan önce, işte başlamadan önce bilmeniz gereken birkaç temel nokta:

Hastane Yatağı veya Evde Bakım Yatağı

Gerçek bir hastane yatağı, tıpkı hastanede gördükleriniz gibidir. Çok sayıda karmaşık özelliklere sahipler ve on binlerce dolara mal olabilirler. Ancak bunun gibi bir yatağa ihtiyacınız olabilir. Ve bu durumda, yenilenmiş bir ünite harika bir seçimdir. Hill-Rom, hastane yatakları için altın standarttır ve 3000 doların altında yenilenmiş bir yatak alabilirsiniz. Ancak her modelin farklı ihtiyaçlara uygun benzersiz özellikleri vardır.

Şimdi geleneksel bir hastane yatağına ihtiyacınız varsa, evinizde nerede olacağını düşünmeniz gerekir. Bu üniteler oldukça büyüktür ve genellikle kapılardan geçmez veya dar köşelerden geçmez. Bazı ünitelerin ortalamanın üzerindeki ağırlıktan dolayı üst kattaki bir odada kullanılması tavsiye edilmez.

Ancak, baş ve ayak kaldırma özelliklerine sahip raylı bir şeye ihtiyacınız varsa, evde bakım yatağı mükemmel seçiminizdir. Bu yataklar, geleneksel bir yatağın “görünümüne” sahiptir. Invacare, evde bakım yatakları için popüler bir seçimdir.

Hastane yatak modelleri

Hastane yatak modelleri

Elektrikli veya Manuel

İşte vermeniz gereken başka bir karar. Elektrikli versiyonun kullanımı çok daha kolaydır. Yatak, bir düğmeye dokunarak yükselir ve alçalır. Ama tabii ki elektrikli modeller daha pahalı. Dolayısıyla paradan tasarruf etmeniz gerekiyorsa manuel yatak iyi bir seçim olabilir. Ancak dikkatli olun… bakıcının yatağı yükseltmek ve alçaltmak için manuel olarak çevirebilmesi gerekir. Ve hala karar veremiyorsanız, yarı elektrikli versiyonları da mevcut.

Yatak ve Raylar

Bazı yataklarda şilte ve korkuluk bulunur, bazılarında yoktur. Bu, bütçenizle ilgili olarak bilmeniz gereken bir şeydir. Artık yatakta şilte yoksa, istediğiniz yatak tipini seçme şansına sahip olacaksınız.

Havalı yatak ve köpük türleri en popüler olanlarıdır. Aslında, daha pahalı yataklardan bazıları yatak yaralarının önlenmesine yardımcı olabilir.

Dikkate alınması gereken birkaç şey daha olabilir, ancak bunların çoğu sizin özel durumunuza bağlıdır. Evde kullanım için bir hasta yatağı satın alma zorunluluğunun üstesinden gelmenin en iyi yolu bir uzmanla konuşmaktır. Bu şekilde, bir uzman özel ihtiyaçlarınızı belirleyebilir ve ihtiyaçlarınız için mükemmel yatağı bulabilir.

Yanlış yatak tipini yardım almadan satın almak çok kolay. Bunu kendi başınıza yapmayın. Yardım alın ve doğru yatağı alın.

Hastane yatakları hastanın birkaç temel ihtiyacını karşılamalıdır. Söylemeye gerek yok, hastalar özellikle iyileşme sürecindeyken herhangi bir strese dayanamazlar. Ve bu hastane ekipmanı parçası hastaların ihtiyaçlarını ölçmek için yapıldığından, hastane yatakları öncelikle rahatlık sunar.

Hastane Yatak Çeşitleri

Hastane yatakları manuelden elektriğe kadar çeşitlilik gösterir. Manuel hasta yatakları, yatağın yüksekliğini ayarlamanın yanı sıra, başı yükseltmek ve alçaltmak için bir el krankıyla donatılmıştır. Yarı elektrikli hastane yatakları, baş ve ayakları kaldırmak ve indirmek için bazı elektrikli kumandaların yanı sıra yatağın yüksekliğini ayarlamak için manuel bir krank içerir. Tam elektrikli hasta yatakları ise, baş ve ayakların indirilmesi ve kaldırılması ile yatağın yüksekliğinin ayarlanması gibi tüm görevleri üstlenen elektrikli kontrollerle donatılmıştır.

En Çok İstenen Hastane Yatakları

İlk olarak, hastane yatakları mükemmel kas-iskelet sistemi desteği sağlamalıdır. İkinci olarak, gövde ve bacaklar gibi ağırlığın çoğunu alan temel vücut bölümleri üzerindeki baskıyı hafifletmelidirler. O zaman rahat olmaları gerekir. Hastaların zevklerine ve durumlarına uygun en iyi pozisyonlara erişebilmeleri için hastane yataklarının ayarlanabilir olması gerekir. Hastanın ulaşabileceği yerde iyi konumlandırılmış bir uzaktan kumanda cihazı, hasta yatağı tercih ettiği düzenleme veya konuma göre değiştirme ve ayarlama fırsatı sunar.

Hastane yataklarının çok sert olması gerekmez. Hasta için yalnızca yeterli miktarda sıkılık sağlamaları gerekir, aksi takdirde sertlik ve ağrılı kaslar ortaya çıkar.

Hastane yataklarının sağlaması gereken nispeten güzel özelliklerden biri de masajdır. Poliüretan veya lateks köpükten yapılan bazı şilteler, dokuları uyarmaya ve vücutta iyi kan dolaşımını teşvik etmeye yarayan ayarlanabilir masaj önlemleriyle birlikte gelir.

En çok tercih edilen hasta yatakları

En çok tercih edilen hasta yatakları

İyi bir hasta yatağı, hastaların tüm temel ihtiyaçlarını karşılarken, iyileşme sürecinde de rahatlık sağlayacaktır.

Hastalarınıza veya yakınlarınıza doğru hastane yatağını sağlamak, hastalara kusursuz bakım verebilmek için en önemli faktördür. Hastaların iyileşme süreçlerinde dinlenme yeri olduğu düşünüldüğünde, hastalara büyük rahatlığı sunmak için ideal yatağı düşünmek önemlidir. Bu yatağın fonksiyonel özelliği hasta için en rahat yeri sağlaması gerekmektedir.

Ancak, evinizdeki normal yatak ile karşılaştırıldığında, hastanedeki yatak, birçok ek özelliği olduğu için oldukça farklıdır. Benzersiz özellikler, hastaların ihtiyaçlarına göre en iyi pozisyonu elde etmek için yatağın pozisyonunu kolayca yönetmesine izin verebilir. Ayrıca hastanedeki kullanışlı yatakların çoğu hastaların doğru pozisyonu almasına yardımcı olacak esnek ve sağlam özellikler sunar. Mükemmel bir rahatlık yaratmak için ayağınızı, dizlerinizi ve başınızı indirebilir veya kaldırabilirler.

Ayarlanabilir Hasta Yatakları

Hastanede bazı kullanışlı özelliklere sahip iki tip yatak bulunmaktadır. İlk tip, krank kullanarak yatağın konumunu değiştirmek için kesinlikle manuel çalıştırmayı gerektiren manuel yataktır. Konumları değiştiren ana faktör olan kranklar genellikle yatağın baş veya ayak kısmında bulunur. Bazen hastalar, yatağın yeni pozisyonunu ayarlamak için başkalarının yardımına ihtiyaç duyarlar. Hastaların kolay bakım verenleri almasına izin vermek için yetiştirilme konusunda büyük bir yeteneğe sahiptir.

Bu düşük maliyetli manuel yataklı hastane, hastaların kolayca yatağa girip çıkmasına yardımcı olmak için alçaltılabilir veya yükseltilebilir. Belki eli kısıtlı olan hastaların yatağı çalıştırması zor olabilir. Öte yandan, hemşire veya yakınlarının yardımıyla bu manuel yatağı kullanmanın faydalarından faydalanabilirler.

Ayarlanabilir Yataklar

Ayarlanabilir Yataklar

Daha pratik olan bir diğer tip ise hastanedeki elektrikli yataktır. Esnek yan korkuluk ve çok daha fazlası gibi tüm kullanışlı ve benzersiz özellikler bu kötü durumda sağlanır. Bu yatağın en iyi yanı, kötünün konumunu değiştirmek için daha kolay işlemdir. Hastalar, herhangi bir yardım almadan sadece düğmeye basarak yatak pozisyonunu değiştirmenin kolay yolundan etkileneceklerdir.

Bu yüksek teknolojili yatak, elektrik prizine takılabilen kablolu bir motora sahiptir. Yatağın değişimini yönetmek için kontrol pedi çengel olarak bir uzaktan kumanda var. Ayrıca hastaların istedikleri doğru pozisyonu değiştirmelerine yardımcı olacak resimli rehber sunar. İnsanlar bu yatağın verimliliği nedeniyle bu tip hasta yatağını severler.

Elektrik Motorlu Hasta Yatakları

Darülaceze bakımı, yoğun bir ameliyattan sonra iyileşme veya genel ıstırap için gerekli olsun, bir hasta yatağı hem hastanın hem de bakıcının ıstırabını ve acısını hafifletmeye yardımcı olabilir. Ayarlanabilir bir yatak, herhangi bir kişiyi bir çocuk oyuncağı haline getirebilir, baş ve omurga pozisyonunu bir esinti olarak ayarlayabilir ve hatta sırtları zayıf olanlar için yataktan kalkıp yataktan kalkabilir. Arabalar gibi hastane yatakları da ucuz manuel versiyonlardan daha tam elektrikli modellere kadar geniş bir fiyat yelpazesi ile her türlü şekil ve boyutta gelir. İki zıt tip arasındaki temel fark, manuel modellerin yatağın parçalarını ayarlamak için bir krank veya kolun döndürülmesini gerektirmesi, elektrikli modellerin ise yatağı ayarlamayı bir düğmeye basmak kadar kolay hale getirmesidir.

Elektrik motorlu hasta yatakları

Elektrik motorlu hasta yatakları

Yaşlı bir akrabaya bakan birçok ailenin karşılaştığı en üzücü sorunlardan biri, tıbbi bakım maliyetinin çoğu zaman banka hesabınızdaki tüm parayı çekmesi ve çok gerekli görünseler bile ekstralar için ödeme yapmayı zorlaştırmasıdır. ayarlanabilir yataklar gibi. Neyse ki, hastane yatakları yeni satın alınabilir, kullanılmış ve hatta kiralanabilir! Siz de  bir hasta yatağı kiralama hizmeti için linke tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Her seçimin farklı avantajları ve dezavantajları vardır, bu nedenle satın alacağınız türü seçerken fiyat tek belirleyici faktör olmamalıdır. Örneğin, kullanılmış bir hasta yatağı çoğu zaman yepyeni bir yataktan daha ucuz olsa da, kullanılmış model için yeni modele göre daha kısa bir kullanım ömrü olduğu varsayılır. Bu, bir yıldan fazla hastane tarzı bir yatakta yaşayacak biri için kötü bir seçim olabilir, ancak birileri gibi sadece kısa bir süre kullanacak biri için mükemmel bir seçim ve gerçek bir para tasarrufu sağlayan bir seçim olabilir.

Ameliyat Sonrası Hasta Yatağı

Kısa süreli kullanıcılar için ayarlanabilir yataklar söz konusu olduğunda yatak kiralama başka bir harika seçenektir, çünkü kısa bir süre için lüks bir hastane tarzı yatak kiralamak nispeten ucuzdur, ancak daha uzun süre kullanmaya devam ederseniz oldukça pahalı olabilirler. zaman, bu yüzden uzun süreli kullanıcılar uyarılmalıdır. Ayrıca, kiralanan hasta yatakları bazen ekstra ücret veya cezalarla gelebilir.

Potansiyel hastane ayarlanabilir yatağınızı belirli bir tip ve fiyat düzeyine indirdikten sonra, dikkate alınması gereken başka özellikler kalır. İki hastane yatağı benzer görünse ve fiyatlara yakın olsa da, yatak korkuluğu takma yeteneği, yatağın ayarlayabileceği belirli bir maksimum derece ve hatta hızı gibi çok farklı özellik ve yeteneklere sahip olabilirler. hangi hastane yatağı yükseltilebilir veya alçaltılabilir. Satın alınan ürünün boyutunu göz önünde bulundurarak, yatak için ekstra bir garanti veya koruma planı satın almak da iyi bir fikirdir. Genel olarak, herkes için en iyi hasta yatağı yoktur, ancak ihtiyaçlarınız için en iyi hastane yatağı vardır, ancak bulmak için biraz araştırma ve dikkatli inceleme yapmanız yeterlidir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir