Hasta Yatağı Kiralama Mersin

Kısa süreli olarak yatacak olan hastalar için kiralanan hasta yatakları hasta yakınlarını ekonomik açıdan yıpratmamak adına hizmete çıkarılmıştır. Hasta yatağı kiralama işlemi için çeşitli medikal firmaları ile görüşme sağlamak ve uygun fiyatlar üzerinden bu hizmeti alabilmek mümkün olur. Kısa bir süreliğine yatması için kullanılacak olan hasta yatağı hastaların rahat etmesi açısından, hasta yakınlarının ise satın alma işlemi yerine ekonomik açıdan daha uygun olan kiralama işlemini kullanabilme açısından bu hizmetlerin geneli medikal firmalar tarafından verilmektedir.

Bir hastanın 4 aydan daha az süreli olarak kullanabilmesini öngören kiralama işlemleri 4 aydan daha uzun süreli yatacağı belirlenmiş olan hastalar için hasta yatağı kiralama işlemi önerilmez. Direk olarak satın alım işlemi de medikal firmalar tarafından sağlanmakta, hasta yakınlarına bu konuda uygun olan yatak modeli verilmektedir. Hasta karyolası olarak da geçen bu sistemler dahilinde hastaların rahat ettirilmesi durumu ön planda olup yakınlar için de maddi külfet oluşturmasının önüne geçilmektedir.

Hasta Yatağı Kiralama Fiyatları

Hasta yatağının kiralama sürecindeki fiyatlandırma işlemi firmalar tarafından aylık olarak yapılmaktadır. Bu süreç içerisinde aylık parayı peşin alan firmaların 4.aydan sonra kiralama işlemi yerine satın alma işlemine zorunlu olarak geçtikleri görülür. Medikal firmaların yer aldığı bir sektör içerisinde hasta yakınının dilediği ürünü aylık bazdaki fiyatlandırma işlemleri üzerinden seçebilme şansı bulunur. Yataklar ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen ve yatacak olan hastanın rahatsızlığına göre yatağa eklenecek olan bazı özellikler ile ilgili bilgiler firmaların iletişim araçları üzerinden edinilebilir.

Hasta Yatağı Kiralama Servisi

Hasta Yatağı Kiralama Servisi

Hasta yakınının seçmiş olduğu hasta yatağı aynı gün içerisinde vermiş odluğu adrese teslim edilerek hastanın rahat etmesi sağlanır. Medikal firmaların satışını gerçekleştirmiş olduğu hasta yatakları için çok uzun mesafe olmamak kaydı ile her hangi bir kurulum ücreti hasta yakınından talep edilmemektedir. Fiyatlandırma işlemine tabi tutulan etmenler göz önüne alındığında yatağın konforu, yatağın kullanıldığı malzeme, iç yatağı ve daha pek çok alternatif seçenek devreye girdiğinden dolayı fiyatlarda değişiklik olabilmektedir.

Hasta Yatağı Kurulumu

Hasta yakınının tercih etmiş olduğu yatağın verilen adrese gönderilmesinden sonra firmanın bünyesinde çalışmakta olan teknik ekip kurulumunu gerçekleştirir. Hasta yataklarının hastanın belirli bir pozisyonda yatmak zorunda olduğu durumlarda doktor tavsiyesi ile birlikte kurulumunun gerçekleştirilmesi durumu söz konusu olduğundan firmalar bünyelerinde bu bilgiye sahip olan elemanlar çalıştırırlar.

Hasta yatağı kiralama servisi içerisinde yer alan kurulum işlemleri için gerekli olan bütün işlemleri teknik ekip tamamlar ve hastanın yatağa yatırılması sonucu kullanılmaya başlanır. Hasta yatağını kiralamak için medikal ürünler satan birçok firma ile iletişime geçilebilir. Sektör içerisinde yer alan hasta yataklarının hastanelerde kullanılan ürünlerden oluştuğu ve bireylere bu yatakların kiralanırken belirli bir tutar üzerinden ödemesinin yapılması gerektiği anlatılmaktadır. Hasta yatağının kiralanması sonucunda verilen hizmet bedelleri içerisinde nakliye ve kurulum işlemlerinin yer aldığı görülebilir. Medikal şirketlerinin büyük şehirlerde sıklıkla kiraladıkları bu yataklar için kullanımına dair teknik ekip tarafından hasta yakınlarına da çeşitli bilgiler verilmektedir. Kiralama işlemi hasta yakını tarafından yapıldığı takdirde yakın olan kişinin adına fatura kesilir.

Hasta Yatağı Temizliği

Hasta yataklarının sürekli olarak kiralanıyor olması medikal firmaların kiralama işleminden önce bu yatakları dezenfekte etmesini gerektirir. Hasta yakınlarının kiralama işlemi ile birlikte alacağı hizmetlerden bir tanesi olarak daha önce kullanılmış bir hasta yatağının kullanım durumunda temizlik oldukça önemlidir. Bu durumun farkında olan medikal firmalar için kiralama işlemini yapmadan önce hasta yatağının hastaya enfeksiyon geçmemesi adına steril edildiği bilinmektedir.

Hasta Yatağı Temizliği

Hasta Yatağı Temizliği

Hasta yakınının yatak geldiği esnada strelize edilmemiş olduğuna kanaat getirmesi halinde yatağı almama şansı bulunur. Bu durumda medikal firmaların vermiş olduğu hasta yatağı kiralama işlemi firma adına müşterinin isteği ile gerçekleşir. Hasta yakını tarafından yapılacak olan kiralama işlemi için gerekli olan bütün adımlar tamamlandıktan sonra firmanın nakliyesini ve yatağın kurulumunu yapacak olan ekip verilen ev adresine gönderim yaparlar. Hasta yatağının temiz olması hastanın sağlığı ve güvenliği açısından oldukça önemlidir. Hasta yakınlarının yatak geldiği esnada bu gibi durumlara dikkat etmesi, aksi bir durumda yatağı almamaları önemle ve dikkatle tavsiye edilmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir