Size bir telefon kadar yakınız
0 541 211 03 22

Hasta Yatağı Kiralarken Nelere Dikkat Edilir?

24.09.2018
222 görüntülenme
Hasta Yatağı Kiralarken Nelere Dikkat Edilir?

Hasta yatağı iki şekilde tüketicinin hizmetine sunulmuştur. Bu iki hizmet şekli satılık ve kiralıktır. Hasta yatakları hem satılık olarak hem de kiralık olarak tüketicinin hizmetine sunulmuştur. Hasta yatağı özel bir üründür ve özel olarak üretilmiştir. Hasta yatakları gününün birçoğunu yatakta geçiren hastalar için özel olarak üretilmiştir. Birçok ilimizde hasta yatağı satış ve kiralama hizmeti verilmektedir. Özellikle son yıllarda hasta yatağı kullanımı oldukça artmıştır. Hasta karyolası kullanımı artmasının sebebi hasta için oldukça sağlıklı, konforlu ve fonksiyonel bir karyolası olmasından kaynaklanmaktadır. Hasta yatağına ilgi artmasının sonucu birçok firma bu sektörde faaliyet göstermeye başlamıştır ve bu firmalar birçok ilimizde faaliyet göstermiştir.

Hasta yatakları 81 ilimizde de firmalar tarafından faaliyeti bulunan bir üründür. Haskar medikal Türkiye’de ki tüm illere hasta yatağı satış ve kiralama hizmeti vermektedir. Genellikle birçok ilde bayisi bulunan haskar medikal bayisi olmayan illere ise İstanbul’dan ürün gönderimi yapmaktadır. Hasta yatağı sektöründe Türkiye’nin en büyük firması Haskar medikal’dir. Haskar medikal uzun yıllardır hasta yatağı sektöründe faaliyet göstermesinin yanı sıra hasta yatağı imalatı da yapmaktadır. Hasta yatağı imalatı oldukça dikkat gerektiren, gerekli hijyen ve güven ortamının sağlandığı bir süreç olmalıdır. Haskar medikal gerekli tüm iş güvenliğini alarak ve hijyen ortamını sağlayarak hasta karyolası üretimi yapmaktadır. Hasta karyolası üretimi sırasında oldukça kaliteli olan fırın boyası kullanılmaktadır. Bu fırın boyası hastanın hijyeni ve temizliği açısından oldukça önem arz etmektedir.

Kiralık Hasta Yatağı Hizmetleri

Haskar medikal üretimini yaptığı hasta yatakları uygun fiyatlarla hizmete sunmaktadır. Toptan ve perakende olarak hasta yatağı satışı yapan Haskar medikal aynı zamanda kiralık olarak da bu yatakları hizmete sunar. Kiralık olan hasta yataklarını genellikle kısa süreli olarak ihtiyaçları olan hastalar tercih etmektedir. Örneğin kaza geçirdiği için bir süre yatmak zorunda olan hasta, ameliyattan dolayı birkaç ay yatmak zorunda olan hasta vb kiralık olarak bu hizmetten yararlanabilmektedir. Satın alma ise ömür boyu kullanacak hastalar için hizmete sunulur. Örneğin yatalak bir hasta var ise kiralama yerine satın almak daha mantıklı olacaktır.

Kiralık hasta yatakları alınırken birkaç konuda dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu konulardan birincisi hasta yatağının kiralanacağı firmanın güvenilirliğidir. Birçok firma hasta karyolası alanında hizmet vermektedir. Bu firmalardan bazıları kalitesiz ürünlerin kiralamasını yapmaktadır. Kalitesiz ve sağlıksız bir hasta yatağı hastanızın iyileşme sürecini olumsuz etkileyerek bu sürenin uzamasına neden olabilmektedir. Tedavi süresi uzayan hastada kiraladığı hasta yatağını daha uzun süre kullanmaktadır. Bu da ücret olarak daha fazla ücretin verilmesine neden olmaktadır. Bu nedenle hasta yatağı kiralama yapılırken kiralama yapılacak firmanın çok iyi seçilmesi gereklidir. Ücretten çok firmanın kalitelisinin seçilmesi hastanın eski haline kavuşmasına hızlandıracaktır.

Kiralık hasta yatağı tercih edilirken ikinci dikkat edilmesi gereken konu ise yatağın sıfır yani kullanılmamış. Birçok firma hasta yatağı kiralaması yaparken yatağı geri alacağı için sıfır ürün yerine ikinci el ürünü hastaya göndermektedir. İkinci el hasta yatağı hastanın sağlığı ve iyileşme süreci içinde oldukça olumsuz bir yataktır. İkinci el yataklarda birçok bulaşıcı hastalık ya da mikrop olabilmektedir. Bu nedenle hastanın ikinci el bir ürünü kullanması hastada yeni hastalıkların oluşmasına neden olabilmektedir. Bu nedenden dolayı hasta yatağı kiralaması yaparken yatağın ikinci el olup olmamasına dikkat edilmesi gerekir. Yatağın garanti belgesi alınmalı ve ürünün jelatinli bir şekilde size teslim edildiğine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Teslimat Ve Kurulum

Haskar medikal kiralama hizmeti boyunca sıfır yani kullanılmamış yatakların teslim edilmesine dikkat eder. İstanbul’un tüm ilçelerine aynı gün içinde kiralama hizmeti ücretsiz bir şekilde verilmektedir. Kiralama hizmeti boyunca yatağın garantili olmasına dikkat edilmesi gerekir. Birçok firma kiralama hizmeti boyunca yatakları garanti kapsamı altına almamaktadır. Haskar medikal ise kiralanan süreci boyunca hasta yataklarını garanti kapsamına almaktadır. Yatakta herhangi bir sorun olduğu zaman servis elemanları aynı gün içinde gelerek yatakta problemi çözmektedir. İstanbul dışında kiralama hizmeti almak isteyen vatandaşlar o illerdeki bayilerimizle iletişime geçebilmektedir. Haskar medikal üretimini yaptığı hasta yataklarının kiralamasını yapmaktadır. Hasta karyolası kiralarken bu kriterlere dikkat ederseniz hastanız rahat bir şekilde eski sağlığına kavuşabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.