Size bir telefon kadar yakınız
0 541 211 03 22

Hasta Yatağı Nasıl Seçilir

10.02.2018
292 görüntülenme
Hasta Yatağı Nasıl Seçilir

Hasta yatağı nasıl seçilir dersek; hasta yatağı hastanın sağlık durumuna tedavi önceliğine ve vücudunda ki hasar ve rahatsızlık derecesine göre seçim yapılmalıdır. Hasta yatağı dediğimizde aklımız gelen şey öncelikle normal hasta yatağı olmamalıdır. Ne olmalıdır? Hastanın hastane ve bakım merkezinde durumuna göre kullanılan bir sağlık medikal ürün niteliğinde bir yatak olmalıdır. Bununla birlikte bir çok hastalık ve tedavi sürecinde, örneğin; ortopedik rahatsızlığı olan operasyon geçirmiş bir hastanın, hareketlerinde kısıtlama olması gerekmektedir. Bu yataklar, motorlu ve elektrik aksamıyla hareket ettiği için bir kumanda sistemiyle çalıştığından dolayı hastanın hareketlerini rahatça yapmasını kolaylaştırır. Örneğin; baş boyun bölgesinin sadece hareket etmesi gerekir sadece o bölge hareket eder. Aynı zamanda yemek yeme ve diğer gündelik işlerinin de kolaylıkla yapılmasına olanak sağlar.

Hasta Yatağı Seçimi Dikkatli Yapılmalıdır

Hasta yatağı seçerken hastanın tedavi olacağı şekilde hasta yatağı seçilmelidir. Felçli bir hasta için farklı hasta yatağı çeşitleri vardır. Hasta yaşlı ve felçli ise hareketleri daha kısıtlıdır ve yatağa bağımlı hastalar olduklarından dolayı kullanmaları gereken hasta yatakları, elektrikli lazımlıklı hasta yatakları ve diğer buna benzer özellikteki hasta yatakları olmalıdır. Lazımlıklı hasta yatakları adından da söz edildiği gibi hastanın tuvalet ihtiyacını karşılayacak özellikte kullanımı gayet kolay ve pratik olan hem hastayı hem de hastaya bakan bakıcı veya yakının kullanımını da kolaylaştıran çözümler olarak tanımlanmaktadır. Böylece kullanılan bu medikal hasta yatakları hasta mahremiyetinden tutunda tedavi aşaması ve hayat kalitesi standartını da daha yüksek ve elverişli bir şekilde tutmaktadır.

Hasta Yatağı Seçilimi

Hasta yatağı seçimi yapılırken elbette üretilen malzemenin kaliteli ve bakteri tutmayacak özellikte olmasına dikkat etmeliyiz. Çünkü hasta tedavi sürecinde iken bu yatağı kullanacağı için, hem sağlık açısından kullanabileceği şekilde olmalı hem de hijyenik açıdan da enfeksiyon önleyici olmalıdır. Hasta yatağı seçilirken de dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise yetkili temsilcilik ve bayilerin olması gerekmektedir. Satış sonrası hizmet verilen bir çok temsilcilik tarafından yedek parça temini yapılabilmesi hem hasta hem de hasta yakını için önemli bir avantajdır. Bununla birlikte hastanın ihtiyacına göre olan bu hasta yatakları bir çok çeşitlilikte olmasına nazaran piyasada bulunan bir çok hasta yatağı arasında da farklılıklar göstermesidir.

Tedavi Sürecini Kısaltan Yataklar

Elbette ki sevdiklerimize ve yakınlarımıza destek vermek birinci görevlerimizden biridir. Hasta yakınlarımızın tedavi süreçlerinde ve yaşam boyu kullanmaları gereken bu hasta yataklarını en kalitede ve en uygun fiyata alarak büyük destek te ağlamış oluruz. Hasta yatağı alırken bir konu daha söylemek gerekirse, bilindiği üzere normal bir yatakta tedavi görecek hastanın kendi, sağlık sorunlarının dışında sürekli yatış pozisyonunda olduğu için vücudunda belli başlı yara ve enfeksiyonlar oluşabilmektedir. Bunu da önlemek ve daha iyi sağlık koşullarında tedavi olmasını sağlamak için mutlaka medikal bir ürün yani hasta yatağı kullanılması şarttır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.