Hasta Yatağı

Günlük hayatımızda hastalara bakmak en zor işlerden biridir. Özellikle baş ve ayak kısmındaki yastıkları değiştirmek, zaman alan ve yorucu işlemlerden biridir. Hasta yatağı bu zor işi otomatik bir şekilde yapmaktadır.

Her Hasta Rahat Etmek İster

Sırt üstü sürekli yatan hastaların, ayak seviyesi sürekli değişmesi gereken hastaların ve ağır hastaların, hasta bakıcıya ihtiyacı vardır. Yatan hastanın altının değişmesi, yatağının değiştirilmesi ve yemeğinin verilmesi, bakıcılar için zordur. Bu zor işi kolaylaştıran en önemli etken hasta yatağı seçenekleridir. Bu yatakların baş kısmı ve ayak kısmı özel olarak ayarlanmaktadır. Bu ayarlama işlemleri, motorlu ve kumandalı seçeneklerle çok kolaydır. Hasta kendi kendine baş ve ayak kısmının seviyesini ayarlayabilmektedir. Kalça ve sırt kısmında yaraların meydana gelmemesi için şişme yatak seçenekleri bu kategoride tercih edilmektedir. Hasta yatağı ürünlerinin tekerlekli olması, yer değiştirme işlemlerini kolay hale getirmektedir. Pencere kenarına gitmek isteyen hastalar için tekerlekli yatakların kullanımı oldukça kolaydır.

Elektrikli Hasta Yatağı

Elektrikli Hasta Yatağı

Kısa ve Uzun Süreli Yatışlarda Etkili Çözüm

Kısa süreli yatan hastalar için eğer satın alma imkanınız yoksa, hasta yatağı kiralama seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Kısa süreli yatmak zorunda kalan hastalar için uygun kiralama seçenekleri bulunuyor. Pratik, etkili ve profesyonel tasarım özelliğine sahip bu ürünler, her hasta için farklı özellikleri bir araya getiriyor.

Hastanın Tedavi Süresini Kısaltır

Psikolojik etkenlerin tedavi sürecine etkisi, herkes tarafından bilinmektedir. Bu süreci kısaltan etken hasta yataklarıdır. Hasta sıradan yataklarda, ayak ve başın seviyesini yastıklarla yaptırmak zorunda kalır. Bu işi evdeki kişilere yaptırır. Bu imkanı olmayan hastalar ise bir türlü rahatlayamaz. Otomatik olan hasta yatağı seçeneklerinde, bu işlemi hasta kendisi yapar. İstediği gibi baş ve ayak kısmı kolaylıkla ayarlanabilir. Evlerde, hastanelerde ve diğer bir çok mekanda, bu yatakların kullanımı kategorisi, en önemli konular içerisinde yer almaktadır. Tedaviyi kısalttığı, hastayı rahatlattığı ve hasta bakıcıların işini kolaylaştırdığı için en çok tercih edilen medikal ürün seçenekleri içerisinde yer almaktadır. Pratik kullanım özelliği ile birinci sınıf olan hasta yatağı seçenekleri, kolay satın alma kategorisinde adrese teslim edilmektedir.

Hasta Bakıcıların İşini Kolaylaştırır

Hastaya bakan herkes bakıcılığın ne kadar zor olduğunu bilir. Yatağın baş ve ayak kısmı otomatik olan bu hasta yatağı seçenekleri, bakıcıya ihtiyaç duymadan ayak seviyesini ve baş seviyesini ayarlayabiliyor. Bu işlemi hasta kendisi yapabiliyor. Ayrıca bu yataklara özel yemek masaları, yemek yedirme işleminde yataklarla uyumludur. Tekerlekli olan bu pratik ürünler, diğer seçeneklere göre daha kullanışlıdır. Şişme yatak seçenekleri, sırtta ve kalçada meydana gelen yaralanmaları önlüyor. Hastanın yatağa alınması, yatağının değiştirilmesi ve çarşafının değiştirilmesi, bu ürünlerde çok daha kolaydır. Sağlam ve sağlık açısından her hangi bir problem teşkil etmeyen bu yataklar, bu kategoride birinci sınıf çözüm seçeneğidir.

Nitelikli Hasta Yatağı Nedir

Hasta Sağlığı Açısından Yatağın Önemi

Günlük koşuşturmalar, iş hayatın ve etrafımızın bizden beklentileri derken akşam saatlerine kadar kendimizi tempolu bir sürecin içinde buluruz. Doğal olarak bunun sonucunda da yorgun düşeriz. Yorgunluğumuzu atmak için iyi bir uykuya, iyi bir uyku için de düzgün bir yatağa ihtiyacımız vardır. Peki ya hastalandığımızda ve ya sevdiklerimiz hastalandıklarında sıhhat bulana kadar kullanacakları hasta yatağı özellikleri nasıl olmalıdır?

Sağlıklı bireyler için bile düzenli uyku ve fizik sağlığı açısından önemli olan yataklar, hastalar açısından çok daha önemlidir. Nitelik bakımından normal yataklardan farklı olarak hasta yatağı daha fonksiyoneldir. Hastanın durumuna göre katlanabilen, açılabilen, tanı ve tedavi merkezlerinde kullanılması halinde, kolay taşınabilen bir yapıda olması kullanım kolaylığı sağlaması bakımından son derece önemlidir.

En İyi Teknolojilere Sahip Hasta Yatakları

Dünya sağlık örgütleri tarafından belirtilen kriterlere uyumlu hasta yatağı modelleri, hem hastalara kolaylık sağlamakta hem de hasta ile ilgilenenlerin işlerini kolaylaştırmaktadır. Hastaların rahat etmeleri kadar güvenlik unsurları da önemlidir. Hastanın düşme, çarpma ve sarsıntı gibi durumlardan etkilenmemesi, kol ve bacak unsurlarının boşlukta kalmasını engelleyecek korkuluk sistemlerinin kullanılması gerekir.

Yataklarda bulunan hastanın kendisinin ve hasta bakıcıların rahatlıkla kullanabileceği hasta yatağı elektronik kumandaları son derece fonksiyoneldir. Bu kumandalar sayesinde hastanın yanında kimse olmasa da, kişi kendisini rahat hissedecek şekilde yatağını ayarlayabilir. Kumandalar üzerinde bulunan çağrı tuşlarını kullanarak ikazlarını sağlık personeli ve bakıcılara kolaylıkla gönderebilir. Böylelikle olası bir tehlikenin önüne pratik bir şekilde geçilmiş olur. Dayanıklı ve sağlam yapısı sayesinde uzun ömürlü kullanım özelliklerine sahip olan hasta yatağı modellerini bu işin üretimini yapan şirketlerin mağaza ve ya katalog teşhirlerinde görebileceğiniz gibi, sanal alışveriş sitelerini ziyaret ederek de inceleyebilirsiniz.

Peki hasta yatağı üzerinde bulunan işaretler ne anlama gelir biraz da onları inceleyelim. Santimetre göstergesi yatağın ne kadar alçalabileceğini, RBS olarak bilinen özellik ile olası sıkışma, kol ve bacak gibi organların yatağın herhangi bir yerine takılmasının söz konusu olduğu durumlarda devreye girerek on ve onbeş santimetre kadar genişlemesidir. Hastanın kriz ve ya şok durumlarında devreye giren CPR sistemi ise, ilk ve acil müdahalede kullanılan hayat kurtarıcı pozisyonlara hastanın otomatik bir şekilde getirilmesini sağlar.

Motorlu Hasta Yatağı

Motorlu Hasta Yatağı

Korkuluk işareti hasta yatağı etrafında bulunan korkuluk fonksiyonlarının açılıp kapatılması ile alakalıdır. TV pozisyonu oturumuna gelmek isteyen hastaya çağrışım yaptırmak için kullanılır. Yataklar üzerinde ve ya kumanda üzerinde bulunan kilit işareti ise hasta tarafından istemsiz bir şekilde yatağa yapabileceği müdahaleyi engellemek için kullanılır. Genellikle ampul işareti kullanılarak dikkat çeken ışık işareti sayesinde karanlıkta kalma durumlarına karşı hasta yatağı kullanımını hastalar ve bakıcılar tarafından son derece kolaylaştırmaktadır.

Teknolojinin tüm yenilikleri kullanılarak üretilen hasta yataklarını tek ve ya toptan sipariş etmek, bilgi almak, fiyat ve tüm ürün özellikleri bilgisi için web sayfalarını ziyaret ederek müşteri temsilcilerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir