Size bir telefon kadar yakınız
0 541 211 03 22

Hasta Yatağı Nerelerde Kullanılır?

Hasta Yatağı Nerelerde Kullanılır?

Hasta yatağı birçok yerde kullanılabilen bir yatak çeşididir. Ev, hastane, huzurevi vb. yerlerde rahatça kullanılabilmektedir. Hasta yatakları ortopedik özelliğe sahip olan ve üzerindeki hastanın hareket etmesine yardımcı olan özel bir yatak türüdür. Hasta yatakları sayesinde hastanız psikolojik ve fiziksel açıdan daha rahat bir yatma sürece geçirir. Hastane, huzurevi gibi sağlık merkezlerinde kullanılan hasta yatakları son yıllarda evlerde de kullanılmaya başlanmıştır. Çok fonksiyonlu bir yatak türü olduğu için birçok farklı alanda kullanılabilmektedir. Sağlık merkezlerinde uzun yıllardır kullanılan hasta yatakları evlerde ise birkaç yıldır kullanılmaya başlanmıştır. Evlerde kullanımın artması sonucu hasta yataklarının satışı da oldukça artmıştır. Bu artış hasta yatağı firmalarını olumlu yönde etkilemiştir.

Hasta Yatağı Modelleri

Birçok farklı hasta yatağı modeli bulunur. Bu modeller kalitesine göre, taşıma kapasitesine göre, fonksiyonuna göre değişiklik gösterir. Firmamızın ürettiği farklı modellerdeki hasta yataklarının hepsinde olan özelliği ise elektrikle çalışmasıdır. Tüm hasta yatağı modellerimiz elektrikle çalışmaktadır ve motora sahiptir. Hasta karyolası sayesinde hasta gün içinde yapması gereken hareketleri rahatça yapabilmektedir. Hastanın kan dolaşımı hasta yatakları sayesinde stabil bir duruma gelebilmektedir. Kullanımı oldukça kolay olan hasta yatakları bu nedenle her yerde kullanıma uygun olmaktadır. Kumanda sayesinde hareket eden hasta karyolasını herkes kolayca kullanabilmektedir. Kumanda sayesinde hastanız yatak üzerinde istediği pozisyona gelebilmektedir. Kullanımının kolay olması hasta yataklarının tercih edilmesindeki etkenlerden biridir.

Hasta Yatağı Kullanım Alanları

Hasta yatakları 90 santimetreye 190 santimetre ölçülerinde olduğu için her yerde kolayca kullanılabilir. Sadece yatalak hastalar için bakıma muhtaç yaşlı vatandaşlarımız da bu yatakları kullanmaktadır. Bu nedenden ötürü huzurevlerinde de hasta yataklarını bolca bulabilirsiniz.

Firmamız tarafından üretilen hasta yatakları evlerde, hastanelerde ve diğer sağlık kuruluşlarında kullanıma sahiptir. Firmamızın ürettiği yatakların antibakteriyel özelliğe sahip olması ve kaliteli olması hastanız için oldukça önemlidir. Ev tipi ve hastane tipi olmak üzere iki farklı model çeşidimiz bulunur.

Firmamızın ürettiği ve satışa sunduğu hasta yatakları sağlık bakanlığı tarafından sunulan tüm kriterlerden geçerek hizmetinize sunulmuştur. Hareket edebilen, ortopedik hasta yatakları sayesinde hastanızın tedavi süreci beklenenden iyi geçecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.