Hasta Yatağı Taşıma

Hasta yatakları uzun ya da kısa süre yatağa bağımlı hastaların konforlu bir hastalık süreci geçirmesi için üretilmiştir. Hasta yatakları sahip oldukları tekerlek sayesinde bir odadan başka odaya taşınabilir. Hasta yatakları ile hastalar daha rahat hareket edebilmektedir. Bu da hastaların yatalak olma sürecinde daha az acı çekmesini sağlar. En basiti oturma pozisyonunda yemek yiyebilirler.

Hasta yatakları hem hastaya hem de hasta bakıcısına rahatlık verir. Hasta yataklarının pek çok kullanım alanı vardır; hastanelerde, evlerde, hasta bakım evlerinde ve daha birçok yerde hasta yatakları kullanılabilir.

Hasta Yatakları Hangi Özelliklere Sahip?

Hasta yatakları motorlu ve motorsuz olmak üzere 2 çeşide ayrılır. Motorsuz hasta yatakları daha basit düzeneğe sahiptir. Yatağın yan tarafında bulunan bir kol yardımıyla yatak çeşitli pozisyonlara getirilebilir. Baş, sırt ve ayak çevresi yatağın yanındaki kol sayesinde hareket ettirilebilir.

Motorlu hasta yatağı 4 grupta incelenir. Tek motorlu hasta yatakları hastanın sadece başını hareket ettirmesini sağlar. Çift motorlu hasta yatakları sayesinde hasta başını ve sırtını hareket ettirerek oturma pozisyonuna geçebilir. 3 motorlu hasta yatakları ile hasta baş, sırt ve ayaklarını hareket ettirebilir. 4 motorlu hasta yatakları yoğun bakım ünitelerinde kullanılır ve özel bir sistemle kullanılır.

Çok sık kullanılan hasta yatağı çeşitlerinden bazıları:

  • 2 hareketli (dual motorlu) hasta yatakları
  • 3 hareketli (asansörlü-piston motorlu) hasta yatakları
  • 4 hareketli (trendelenburg) hasta yatakları

Evinizde hasta bakıyorsanız hastalığın sürecine göre hasta yataklarını kiralayabilir ya da satın alabilirsiniz. Kiralık hasta yataklarını 10 yıla kadar garanti kapsamı altında kullanabilirsiniz.

Hasta Yatakları İle Rahatlık

Hasta yatakları lazımlık ve duş alma gibi özelliklere sahiptir. Çok ağır hastanız varsa bu özelliklere sahip hasta yataklarını kullanmanızda fayda var. Lazımlık özelliği bulunan hasta yataklarında hasta kişi rahatlıkla tuvaletini yapabilir. Duş alma özelliği bulunan hasta yataklarında ise bakıcı kişi hasta bireyi rahatlıkla banyo edebilir. Bu yataklarda bir pompa vardır ve pompa yardımıyla yatak küvet haline getirilir. Tüm duş sistemi bu yataklarda mevcuttur.

Hasta yatak fiyatları yatağın kalitesine ve taşıdığı özelliklere göre farklılık gösterir. Firmamızda kaliteli ve uygun fiyatlı hasta yataklarından temin edebilirsiniz. Web sitemizden hasta yataklarımızı inceleyebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir