Rahat Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Neden Kullanılmalıdır? Avantajları Nelerdir?

Hastalıklar, elbette yaşanması istenmeyen durumlar. Ancak, ister istemez. Herkesin zaman zaman sağlık sorunları yaşayabilir. Çok küçük yaşlardan, son derece ileri yaşlara kadar, hepimizin çeşitli sağlık sorunlarını, hastalıkları yaşama ihtimalimiz her zaman bulunmaktadır. Hastalıklar, kazalar gibi nedenlerle oluşan sağlık sorunlarında yapılması gereken, gerçekten çok doğru bir tedavi sürecinden geçmektir. İşinde uzman hekimler ve hastane görevlileri bakımından, doğru bir bakım, özenli bir tedavi iyileşme için çok önemlidir.

Öte yandan, tedavide ve nekahet döneminde hastanın bir an önce sağlığına kavuşması için çok önemli bir nokta ise hasta yatağı kullanımıdır. Hasta yatakları kullanımlarının ne kadar önemli olduğu konusunda bilinç giderek artmaktadır. Bu çok olumlu bir durumdur. Ülkemizde, sağlık politikaları noktasında, sağlık kurumlarında, hasta yatakları kullanımı zorunlu hale getirilmiştir. Evlerde bakımlarda da hasta yatağı kullanımı bilincinin gelişmiş olması gerekir.

Donanımlı Modelleri İle Firmamız Haskar Medikal

Hasta yatağı işinde uzman markalardan, son derece özenle tasarlanan, donanımlı şekilde imal edilen modellerden alınmalıdır. Bu konuda, firmamız Haskar Medikal’e sonuna kadar güvenebilirsiniz. Sitemizden referanslarımızı, hizmetlerimizi, modellerimizi, kiralama ve satış hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz. Her zaman açık olan destek hattımızla, profesyonel uzman ekibimizle sizlerleyiz.

Haskar hasta yatağı modelleri

Haskar hasta yatağı modelleri

Alanında dev marka Haskar Medikal olarak, hastalarımızın ve hasta yakınlarımızın yanındayız. İletişim için çağrı numaralarımız ve sitemiz her zaman uygun konumdadır. Hasta yatakları modellerimizi hazırlarken, bu alandaki uluslararası gelişmeleri yakından takip etmekte, uygulamaktayız. Yataklar, özenli imalat ve sayısız denemelerden sonra, hastalarımızın kullanımına sunulmaktadır. Çok önemli bir uygulama olarak, yataklarımızı yedek parça garantili olarak sunmaktayız.

Kalite belgeli, garantili ve yedek parça garantili hasta yatağı modellerimiz, son derece uygun fiyatlara satın alınabilir ya da kiralanabilir. Montaj ve kullanım sırasında, ekiplerimiz her zaman yanınızda olacaktır. Ücretsiz kurulum sağlanmaktadır.

Hasta Yatağı Modelleri ve Özellikleri

Hastalarımızın yaşlarına, hastalık ve tedavi türlerine, fiziksel ve bedensel durumlarına göre hasta yatakları firmamız tarafından üretilmektedir. İlk olarak yapılması gereken, hastanın sağlık durumu ve tedavi sürecinin takibini yapan hekime danışmaktır. Doktorun uygun gördüğü hasta yatağı alınmalıdır. Birçok tasarım ve model uygun görüldüğü şekilde seçilebilir. Ev tipi hasta karyolaları ve yatakları, hastaların nekahat dönemlerinin kaliteli geçmesi için idealdir.

Motorlu yataklar son derece pratik kullanım sağlar. 2 ve daha yüksek motorlu modelleri seçmek mümkündür. Asansör sistemleri ile aşağı ve yukarı doğru hareket edebilirler. Baş, ayak ile yan kısımlarında korkulukları bulunmaktadır. Bu korkuluklar, gerektiğinde aşağı indirilebilir. Yatak yanında yer alması hastaların korunması noktasında, çok önemli bir işlev sağlar. Hastalar bunlara tutunarak hareketlerini güvenli olarak yapabilirler. Ayrıca, motor sistemleri ile yatakların baş ve ayak kısımlarının birçok açıda ayarlanması mümkündür. Yatma pozisyonu, dinlenme pozisyonu gibi hareketler ayarlanabilir.

Modellerin 360 derece hareket edebilen tekerlek sistemleri bulunmaktadır. Tekerlekli olması modellerin her yere taşınmasını sağlar. Tekerlek sisteminin güvenli sabitleme yani kilit özelliği bulunmaktadır. Mobilya şeklinde, ev tipi, ahşap kaplaması olan hasta yatağı modelleri çok avantajlıdır. Bunlar dışarıdan bakıldığında klasik bir yataktan ayırt edilemez. Uygun hastalar için lazımlıklı modeller seçilebilir. Bunların yatma kısımlarında lazımlık bulunmaktadır. Lazımlıklı modeller, özellikle yatalak ya da yaşı çok ileri hastalar için idealdir. Hastanın tuvalet ihtiyaçlarını altı bağlanmadan, lazımlık bölümünde görmesi pratik ve sağlıklı olmaktadır. Bakan kişi tarafından bu kısım kolayca çıkarılmakta ve temizlenebilmektedir.

Hareketli Hasta Karyolası

Genel anlamda, hasta yatakları mikrop tutmayan, anti bakteriyel kaplama ile tasarlanmaktadır. Bu sayede, mükemmel bir steril ortam sağlanır. Temizlenmesi kolay, leke tutmayan modellerdir. Anti bakteriyel olmaları da çok önemlidir ve bu özelliğe dikkat edilmesi gerekir. Yatakların temizlenmesi kolay olduğundan, hasta yakınlarına ve bakan kişilere avantaj sağlamaktadır. Hastaların durumlarına göre hasta yatakları seçilir. Havalı yataklar yatak yaralarının açılmaması için çok uygundur. Yumuşak yapıları aynı zamanda patlamaya karşı dayanıklıdır. Modelleri sitemizden detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

Hasta yataklarının kiralanması ve satın alınması noktasında, uygun fiyatlarımız da memnun bırakmaktadır. Ev tipi hasta yataklarının kullanılması bilincinin gelişmesi için, firmamız üzerine düşen özveriyi uygun fiyatları ile fazlasıyla yapmaktadır. Hastalar bu yataklar üzerinde günlük hareketlerini çok kolay şekilde sağlarlar. Dönme, uzanma, doğrulma, oturma gibi hareketler yapılırken asla beden zorlanmaz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.