Hasta yatağı seçimlerinin, kişilerin hastalık durumuna göre farklı olması gerekiyor. Sağlık sorunları yaşayan ve bu süreci belli bir süre yatarak geçirecek hastalar için konforlu yataklar tercih edilmelidir. Yatak konforu; hastanın yatarken ve hareket halindeyken herhangi bir sertlik, zorluk, sıkışma yaşamadan ihtiyaçlarını giderecek şekilde olmalıdır. Hasta yatağı üretimi yapan firmalarda hazır modeller ve müşterilerinin isteğine göre yatak çeşitleri bulunmakta.

Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yatağı her yaş grubuna özel hazırlanan, standart ve elektronik ayar özellikleri ile farklı özellikte olabiliyor. Hastanın hareketsiz kalma durumuna göre rahat edeceği uzaktan kumandalı ve yatağa bağlı olan ayar düğmeleri bulunuyor. Bazı yataklar ise teknolojik olarak geliştirilmiş katlanabilir, şekil değiştirebilir, masaj yaparken kalp atışlarını ölçebilir niteliktedir. Kişisel bakım ihtiyacı için lavabo ve banyo bölmesi olan yataklar da bulunuyor. Farklı üretim modellerini bulacağınız firma siteleri ve katalogları ile isteğinize uygun yataklardan toplu siparişler de verilebilir.

Sağlık Durumuna Göre Yatak Seçimleri

İskelet ve sinirsel rahatsızlığı olan hastalar için özel yataklar üretilmiştir. İskeletin hareketsiz kalacağı ve iyileşme süresine kadar sabit tutabilen yataklar vardır. Kemik kırıkları olan ve iyileşme sürecinde olan hastalar için standart yatakların dışında; destekleyen ve katlanabilir özelliğe sahip yataklarda bulunuyor. Yatak üretim firmalarının teknolojik yataklar üretmeleri; birçok hastanın kendi kişisel ihtiyacını kendi başına giderebilmesini sağlamıştır.

Hasta yatağı her ağırlık ve boyuttaki kişileri taşıyabilir özelliğe sahip olmalıdır. Yaş grubuna göre hazırlanan yatakların dışında ortak kullanılan hasta yatakları da olabiliyor. Hastane ve ev ortamları için yatak üretimi yapan firmalara sipariş verilebilir. Uygun fiyatlarda bulacağınız birçok yatak model çeşitleri bulunuyor. Medikal yatakların ev ortamına uygun olarak üretimleri de yapılıyor.

Medikal Yatak Üretimi Yapan Firmalar

Hasta yatağı bilinen standart modelleri dışında medikal özellikte geliştirilmiştir. Medikal yataklar kişilerin tansiyon, kalp atışı ve diğer sağlık sorunları için farklı destek bölümleri ile donatılmıştır. Vücutta rahatsızlık olan ve hastanın alması gereken pozisyona göre ayarlaması yapılan teknolojik modern yatakların üretimi bulunuyor. Medikal yatakların kişisel bakım ihtiyaçları için kullanıldığı gizli bölmeleri de vardır. Titreşimli ayarları ile hareketsiz kalan bölgeleri harekete geçirerek kan dolaşımının aktifliği korunmuş olur. Kan dolaşımını sağlayan titreşim özelliği sayesinde hastaların rahat etmesi sağlanır.

Modern Hasta Yatakları

Özelliklerine göre standart hasta yatakların üstüne olan bu ürünler özel olarak üretilebilir. Yatak firmasına gidilerek olması gereken yatak modelinin yapımı için bilgi verilebilir. Standart yataklara eklenen birkaç özellik ile medikal yatak olacak şekilde üretilen modern yataklar bulunuyor. Hasta yatağı her yaşam alanına göre farklı modellerde ve renklerde üretimi yapılır. Bedensel rahatsızlığı olanlar ve yatağa bağımlı olarak yaşayan kişiler için üretilmiş ayarlamalı modern yataklar bulunmakta. Uzaktan kumanda yardımı ile hastayı düzeltme, yatırma ve kaldırma işlemleri daha kolay hale gelecektir. Sürekli yerinizden kalkmadan uzaktan yardım ile yatağa şekil verebilirsiniz. Hastayı rahatsız etmeden gerekli olan işlemleri kolay şekilde yapmanızı sağlar.

Hastane Yatakları ve Ev Yatakları

Hasta yatağı modelleri kullanım alanına ve amacına göre farklı üretimleri vardır. Tek ve çift kişilik hasta yataklarının üretimi yapılırken ekstra özelliklerde eklenir. Ev ortamına özel farklı ebatlarda hazırlanan ve konforuna göre fiyatları değişen yataklarda bulunuyor. Uzun ömürlü ve garantili yatak modelleri de üretime girmiştir. Evde baktığınız hastalar için özel yataklar, şekil verilebilen yataklar ve titreşimli özellikleri ile çok amaçlı kullanımı vardır. Hastane medikal yataklarına benzer ev üretimi yataklarını isteğe göre hazırlayan firmalar bulunuyor. Ev ortamında katlanabilir ve kaldırılabilir ayarları sayesinde mekan içini kaplamayan yataklar vardır.

Hasta Yatağı Fiyatları

Uygun ve ekonomik fiyatlarda bulacağınız yatak markaları ile çok amaçlı kullanıma sahip ürünleri bulabilirsiniz. Özel yapım hasta yatakları ve modern ürünlerin fiyatlarında değişiklikler olabilir. Hasta yatağı üretimlerini kişilerin sağlık sorunlarına göre özel üretimini sağlayan güvenilir firmalar bulunuyor. Kolay ödeme seçenekleri ve uygun fiyatlarda satışa çıkarılan yataklar için sipariş verilebilir. Kaliteli ve güvenilir markaların hasta yataklarına eklemiş oldukları yeni özellikler ile kullanım alanları da genişlemiştir. Yatak özelliği, konforu, baza biçimi ve ayarları ile kullanımı rahat olan modellerin fiyatları farklıdır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir