Hasta yatağı sektörü

Hasta yataklarının bir çok durumda kullanılması elzemdir. Hastaların kendini istedikleri pozisyona getirebilmeleri için avantajlıdır. Böylece bu işlem için başkasına ihtiyaç duymazlar. Hasta yatakları evde uzun süreli yatacak hasta ve hasta yakınları içinde konforludur. Bu yataklarda kullanılan motorlar sayesinde yatak istenilen pozisyona getirilebilir. Haskar hasta yatakları hastanın hareket durumunun zorluğuna göre farklı motor güçleri ile yataklar üretir. Haskar hastaların iyileşme sürecini hızlandırmak veya yatan hastanın daha huzurlu yatabilmesini sağlamak için üstün kalite, konfor ve sağlamlıkta ürünler imal eder.

Hasta Yatağı Kullanmanın Avantajları

Hasta karyolası kullanmanın birçok açıdan faydası vardır. Hasta yatağı tekerlekleri sayesinde kolayca hareket ettirilebilir. İstenilen mekana ve yere kolayca götürülebilir. Örneğin bir evde kullanılıyorsa başka odaya hastayı rahatsız etmeden kolayca hareket edebilir. Hastaların daha konforlu yatmasını, yattıkları yerden oturur pozisyona kolayca gelerek televizyon izlemek gibi aktiviteleri daha konforlu bir şekilde yapmasına olanak sağlar.

Haskar üretimi yataklar mikrop barındırmama özelliğine sahiptir. Böylece hastanın iyileşme sürecine büyük bir olumlu etkisi vardır. Hasta yatağı kenarlarında bulunan engeller sayesinde hastanın daha güvenli bir şekilde yatmasını sağlar. Haskar yatakların ayar butonlarını hastanın en rahat ulaşabileceği yere koyarak konforunu arttırır. Sürekli aynı pozisyonda yatmak rahatsız edici olduğundan ve ağrılara sebep olabileceğinden hasta karyolası kullanmak avantajlıdır.

Hasta Yatağı Nerelerde Kullanılır?

Hasta yatağı hasta olan her yerde kullanılabilir. Hastane, klinik, hasta bakım merkezleri, ev gibi alanlarda kullanıma uygundur. Haskar hasta yataklarını istediğiniz konum ve pozisyonda itina ile kurarak işinizi kolaylaştırır.

Hasta Yatağında Çeşitli Modeller

Hasta yatağının klasik görüntüsü dışında da yatak üretimi yapan haskar hastanın moral ve motivasyonunu olumlu yönde etkiler. Deri ve ahşap gibi seçenekleri ile değişik tasarımlar yaparak normal bir baza görünümüne kavuşturulan yataklar bir çok hasta için faydalı olabilir. Eğer hasta yatağı evde kullanılıyorsa daha çok mobilya gibi duran yatakları tercih eden hastalar kendilerini daha iyi hissedebilir. 2 ve 3 motorlu seçenekler ile sunulan yataklar ihtiyaca yönelik olarak tercih edilebilir. Bası yarası oluşması ihtimal dahilinde olan hastaların yatacağı yatak mutlaka havalı yatak olmalıdır.