Size bir telefon kadar yakınız
0 541 211 03 22

Hasta Yatağı Şiltesi

Hasta Yatağı Şiltesi

Hasta karyolası ve hasta yatağı neden kullanılmalıdır? Uzun süreli bakıma ihtiyaç duyan kişilerin veya yatalak kişilerin baskıdan oluşan yatak yaraları sağlıklarını etkileyebiliyor. Bunun önlenmesine yönelik geliştirilen yatak şiltesi çözümleri ise, baskıyı en aza indirerek hasta kişinin yatak yaralarının oluşumunu ortadan kaldırıyor. Oldukça ergonomik şekilde imal edilen şilte modelleri sayesinde daha iyi bir dinlenme ve huzurla uyuma imkanı yaratılabiliyor. Haskar Medikal tarafından tasarlanan ve geliştirilen yatak şiltesi modelleri, birçok kurum ve kuruluş tarafından kullanılarak yatalak hastaların daha ergonomik şartlarda dinlenmesi için kullanılıyor.

Neden Hasta Yatağı Şiltesi Almalısınız?

Sağlıklı kişiler için bile bazen yatmak rahatsız edici bir durum arz edebilir. Bir de, sürekli yatağa mahkum ve gün içerisinde zamanının önemli bir kısmını yatağında geçirmek zorunda kalanların düşünülmesi gerekiyor. Bunların vücut ısılarının sürekli artmasına bağlı olarak yaşadıkları terleme ve aynı zamanda da vücut ağırlığının artmasına bağlı olarak yatağın betonlaşmaya başlaması bazı yaraların ortaya çıkmasını doğuruyor.

Yatak yaralarının ortaya çıkmasıyla beraber bazı ağrı ve sızıların da başlaması söz konusu oluyor. Bu durum, hasta olanın iyi olmayan psikolojisinin hepten zarar görmesi anlamına geliyor. Yapılması gereken ise, hasta şiltelerinin tedarik edilerek uzun süre yatakta kalan kişilerin daha ergonomik koşullar içerisinde dinlenmelerini ve zaman geçirmelerini sağlamaktır. Bu bakımdan Haskar Medikal tarafından imal edilen hasta yatağı şiltesi ürünleri Türkiye’nin birçok kurumunda tercih ediliyor.

Hasta Yatağı Şiltesinin Sağladığı Avantajlar

Hastaların yattıkları yere uygulanan şilte modelleri, hava sirkülasyonunu sağlayıcı tasarımları sayesinde vücut ısısının artmasını önlüyor. Bu da, nem ve terin oluşmasını en aza indirerek hastanın daha iyi koşullar içerisinde dinlenmesini sağlıyor. yatak yoğunluklarının fazla olması da şilte ürünlerinin bir başka avantajıdır. Aşırı basının söz konusu olmasını önleyen yoğunluk sayesinde yatılan yer her zaman için konforlu olabiliyor. Bu da, basıdan kaynaklanan yatak yaralarının oluşmasını önleyen önemli bir hususu ifade ediyor.

Haskar Medikal tarafından imal edilen şilte ürünleri, birbirinden farklı model ve hasta karyolası ürünlerinin yapısına göre değişik özellikler sunuyor. Kiralanarak ya da, satın alınarak sahip olunabilecek şilte ürünlerinin sadece yatalak kişiler veya uzun süre yatakta bakıma ihtiyaç duyan kişiler için kullanılması gerekmiyor. Aynı zamanda da sağlıklı kişilerin oturdukları ve yattıkları mahallerde de söz konusu şiltelere yer vermeleri, vücut ısılarının kontrolünü sağlıyor. Bu da, vücudun sağlığı açısından önemli bir hususu ifade ediyor.

İyileşme sürecini tetikleyen hasta yatağı

Sağlıklı kişinin yatakları için de kullanabilecek olan şilte modellerinin yatak yarası oluşanlar için mutlaka temin ve tedarik edilmesi gerekiyor. Oldukça uygun fiyata satışa sunulan şiltelerin uzunluk oranları, 190 ve genişlikleri de 80-90 cm arasında değişiklik gösterebiliyor. Yatağınızın modeline ve ölçülerine göre farklı ebatlarda imal edilen şilte modellerini de satın alabilir ve daha konforlu bir yatma deneyimi yaşamak adına yatağınıza koyabilirsiniz.

Şilte modelleri huzurevi ve hastane gibi yerlerde oldukça fazla kullanılan ürünler arasında yer alıyor. bunların evlerde de kullanılması sağlıklı insanların da daha iyi ve huzurlu bir uyku keyfi çekmelerini sağlayabiliyor. Özel imal edilen, lazer kesime sahip olan, pratik bir şekilde temizlenebilen ve ergonomik tasarımlı şiltelerin farklı ebat ve renkleri bulunuyor.

Haskar Medikal, en uygun fiyat ve ödeme koşullarıyla hasta yatağı şilte ürünlerinin satışını tüm Türkiye’de gerçekleştiriyor. Hastaların yatak yarası mağduriyetlerinin önleyecek mucizevi bir çözüm olarak kullanılan şilte ürünleri, Haskar Medikal kalitesi ve fiyat avantajıyla ihtiyaç duyan herkes için erişilebilir kılınıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.