Size bir telefon kadar yakınız
0 541 211 03 22

Hasta Yatağı Sırt Ağrısına Ve Bel Fıtığına Çözüm Mü

Hasta Yatağı Sırt Ağrısına Ve Bel Fıtığına Çözüm Mü

Öncelikle hasta yatağı nedir diye konuya başlayabiliriz. Hasta yatağı kişinin sağlık sorunları nedeni ile sağlık kurumunun veya hekimin tavsiyesi üzerine tedavi amaçlı kullanılan medikal üründür. Ortopedik rahatsızlık geçiren hastalarda örneğin; ameliyat sonrası veya uzun süre yatarak tedavi olması gereken hastalarda kullanılması elzem olan bir medikal üründür. Evet diyebiliriz ki sırt ağrısına iyi gelebilir hatta var olan sırt ağrılarını da önemli derecede dindirme özelliğine sahip hasta yatakları vardır. Fakat şunu da unutmamalıyız ki hasta yatakları çeşitli olduğundan uygun hasta yatağı seçimi yapılmalıdır.

Hasta Yatağının Faydaları

Hasta yatağının sırt ağrısına çözüm olarak sunduğumuz zaman yatış pozisyonuna göre düşünürsek hasta yatağın hareket edebilme özelliğinden faydalanabilir. Hasta yatakları motor sistemi ile çalıştığından, belli bir elektrik ve mekanizma ile dizayn edilmiştir. Bununla birlikte hastanın farklı bölgelerini hareket ettirebilme özelliği olduğundan baş, boyun vb. gibi durumlarda bu mekanizma sayesinde hastanın vücudunun hareket etmesini sağlayabilmektedir.

Hareket eden bir vücudun çalışması demek hem hastanın vücudunun hareket ederken metabolizmanın da çalışıyor olması demektir. İskelet sisteminin de hareket etmesiyle sırt ağrısı gibi suni ağrıların da zamanla kaybolacağına işaret etmesine yardımcı olmaktadır. Metabolizma ve vücut yapısının sağladığı iskelet sistemi bu sayede oluşabilecek sıkışma ve sinir uçlarını hareket kabiliyetiyle daha az ağrı oluşmasına olanak sağlar. Yardımcı tedavi olarak hasta yataklarını hastalarla birlikte hasta olmayan insanların da kullanabileceğini söyleyebiliriz.

Bel fıtığına gelince, biliyoruz ki bel fıtığı iskemik sistemde sinirden oluşan daralmalar ve boşluklarda oluşan bağların fıtık dediğimiz kireçlenme gibi durumlardan oluşmaktadır. Uzun süre hareketsiz kalmak, yaşlılık veya hareketsiz spor yapılmadan devam edilen bir yaşam boyu süresince vücudumuzun bir çok yerinde doku kaybı yani fıtıklar oluşabilmektedir.

Hasta Yatakları İmalat Ve Satışı

Hasta yatakları tamamıyla medikal bir ürün olarak tasarlanıp üretildiği için içinde barındırdığı malzeme ve mekanizma sayesinde hasta ve diğer bireylerin rutin hayatlarında kullanabilecekleri aynı evlerinde kullanmış oldukları yatak ölçülerinde imal edilen fakat sağlık alanında kullanılan bir medikal ürün olmasını söyleyebiliriz. Hasta yatakları hem hava alabilen hem de vücudun nem dengesini kontrol edebilen hem de masaj özelliği olan anti bakteriyel bir sağlık ürünü olarak imal edildiğinden dolayı hem hastaların hem de hasta yakınlarının kullanabileceği bir çok özelliğe haizdir. Bel fıtığı ağrılarının oluşumunda ve bu ağrıların sebep olduğu fıtıklarda ameliyat öncesi sonrası yada ameliyat olması mümkün olmayan durumlarda hastanın rahatsızlığını hafifletici bazen de ortadan kaldırıcı özelliğe sahip olduğunu da desteklemektedir. Bazen bu yataklar çözüm olarak ta kullanılabilmektedir.

Kişinin yaş, vücut yapısı ve mevcut olan sağlık sorununa göre hasta yatakları üreten bir çok firma vardır. Satın almadan önce dikkat edilmesi gereken konu ise sağlık problemine uygun olan yatak seçimidir. Sırt ağrıları böylece bir çok hastaya şifa olabileceğini de unutmamak gerekir. Sağlıklı günlere…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.