Hasta Yatakları Mağazası

Hasta yatağı, hasta konforunu sağlayan, sağlığı koruyan, hareketi kolaylaştıran bir yatak türüdür. Genellikle ortopedik sınıfta değerlenir, bu nedenle fiyatı diğer tüm yataklardan farklıdır. Bu fark, hasta yatağının özellikleri incelendiğinde belirgindir. Örneğin, hastalar için tasarlanan yataklar, yük kapasitesi, boyut, korkuluk ve uzunluk açısından normal yataklardan farklıdır. En temel farkı aslında elektrikli yatak tipi olmasıdır.

Yatalak Hasta İçin Hasta Yatağı 

Yatalak hasta yatağı modelleri olarak da bilinen tıbbi hasta yatakları, hem hastalar hem de bakıcıları için temel kolaylıklar sağlar. Hastanın kolayca hareket etmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda seçilen hastanın yatak tipine bağlı olarak hastanın sırtına gelebilecek olası yaralanmaları da önler. Ayrıca kullanılmış hasta yatakları hasta ve yakınlarının kullanımına sunulmaktadır.

Tıbbi Hasta Yatağının Maliyeti Nedir?

Hasta yatağı hastane yatağı veya tıbbi yatak olarak da bilinir. Hastane yatakları ile ilgili en sık sorulan sorulardan biri de hasta yatağı kiralama fiyatları olmaktadır. Bu durumda hasta yatağının özelliklerine ve tipine göre fiyat farkı açıkça görülmektedir. Örneğin iki motorlu bir hastane yatağı, diğer elektrikli hasta yataklarından daha ucuzdur. Başlığa ek olarak, ek korkuluklar ve daha fazlası. Bu tür eklemeler fiyat değişikliklerine yol açar. Hasta yatağı fiyatlarında da bu eklemeler ile değişim olmaktadır.

Hasta Yatağı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hasta yatağı, hastaya büyük rahatlık ve kolaylık sağlar. Bu nedenle bu seçim çok önemlidir. Doğru seçim, hastanın kısıtlı hareket kabiliyetine göre seçimdir ve bu seçim çok önemlidir. Aşağıda ayrıntılı olarak bazı hasta yağı modellerinden bahsedeceğiz. Sizlerin de kendi hastanıza uygun olduğunu düşündüğünüz model hakkında bir fikriniz olacak. Unutmayalım ki bu konudaki en önemli kriter hastamızın rahatlığıdır.

Hareket Kabiliyeti

Sınıflandırılmış hasta yatakları, hastanın hareket serbestlik derecesine göre değişiklik gösterir. Bu nedenle hastanın durumuna en uygun hasta yatağı tipini seçmek mantıklıdır.

Hasta Yatağı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Öncelikle fiziksel sağlığınızı en iyi koruyan hasta yatağını seçmelisiniz. Hasta yatakları buna göre tasarlanmakta ve hastanın sağlığını tehlikeye atmayacak şekilde ayarlanmaktadır. Hastanın vücuduna uyum sağlayan ve özellikle yumuşak bir bele sahip bir hasta yatağı, hasta için çok önemli ve gereklidir. Yatak, hastanın motor durumuna karşı koyan özelliklere sahip olmalıdır. Bütün bunlar hastane yatağı seçiminde önemli kriterlerdir. Hasta yatağı modelleri oldukça çeşitlidir.

Elektrikli Hasta Yatağının İşlevi Nedir?

Elektrikli hasta yatağı veya elektrikli hasta yatağı olarak adlandırılabilecek bir yatak, manuel olarak değil, uzaktan kumanda veya düğmeler ile ayarlanabilen bir yataktır. Motor tipine göre motor sayısı vs. isimlendirilir ve buna göre çalışır. Yatağın altındaki motor sistemi yatağın kullanımını kolaylaştırır.

Elektrikli tek kişilik yatak, sadece arka kısmı hareket ettirilebilir ve eğim açısı ayarlanabilme özelliğine sahiptir. İkiz motorlu hastane yatakları, hem sırt hem de ayak bölümlerinin hareketli olması ile karakterize edilir. Üç motorlu hasta yatağı, yükseklik ayarı ve bacak ve kalça hareketi özelliklerine sahiptir. Dörtlü motorlar ayrıca kan basıncını düzenlemeye yardımcı olur.

Elektrikli hasta yatağı

Elektrikli hasta yatağı

Elektrikli Yatakların Avantajları

Elektrikli hastane yataklarının birçok avantajı vardır ve her bir avantajı hastanın sağlığını korumayı başarır. Motorlu hasta yatağı rahat bir yatış sağlar ve hastadaki sırt ve bel ağrılarını ortadan kaldırır. Sürekli uyumak zorunda olanlar için ağrıyı önleyen türleri de vardır.

Havalı Yatak Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Havalı hasta yatakları, ayırt edici özelliklerinden biri olan bu yataklar, hastanın vücudunun yapısı ve pozisyonunun hastanın hareket durumuna uyum sağlaması nedeniyle çok rahat bir dinlenme imkanı sağlar. Bu çok işlevli yataklar hastanın ağırlığına göre ayarlanabilir. Bu nedenle masaj işlevi hem fiziksel hem de zihinsel olarak rahatlamanızı ve birçok kişinin tercih ettiği tedaviye devam etmenizi sağlar. Şilteyi şişirmek ve indirmek havanın vücuda girmesini sağlar.

Bu su geçirmez şilteler bir elektrik sistemi ile çalışıyor, bu yüzden bazı soru işaretleri var ama bu konuda rahatlar. Bunun nedeni, bu yatakların gerekli güvenlik önlemlerine uygun olarak yapılmasıdır. Ancak su geçirmez olmasının yanı sıra kimyasal reaksiyon veya sıvılarla temas halinde değildir.

Hasta yatağı fiyatları, bu bütün özellikler göz önüne alındığında daha maliyetli oluyor. Yani kimyasal sıvılar özelliklerini etkiler ve yatak ile temas etmemelidir. Yatak elektrikli ekipmanlarla çalıştığı için elektrik faturasına önemli bir etkisi olup olmayacağı sorusu akla gelmektedir. Bu soru işaretlerinden kurtulmak için bu yataklar çok az elektrik enerjisi ile çalışır ve faturalandırmada korkunç bir fark olmadığı söylenebilir. Şirket ayrıca hasta yatağı kiralama hizmeti de sunmaktadır.

Hasta Yatağı Ne Kadar Süre Faydalıdır?

Havalı hasta yatakları için minimum garanti süresi ortalama 2 yıl olup, kullanım ömrü yaklaşık 10 yıldır. Bu açıdan son derece dayanıklıdır. Bu yataklar medikal ve imalat şirketlerinden kolaylıkla temin edilebilir. Hasta ve yakınları için oldukça konforlu bir yaşam sağlar, özellikle hastanın iyileşme sürecine olumlu etki eder. Hasta yatağını tek başına açıp kapatabilme özelliği ile hava alma ve yönlendirme hem hasta yakınları hem de hasta için pratik ve konforlu bir çözüm sunar.

Hasta Yatağı Nasıl Sağlayabilirim?

Bilindiği gibi bu ürünler medikal bir ürünlerdir. Bu ürün, üreticiden veya eczaneden kolayca temin edilebilir. Hastanın sağlık durumuna, çevre koşullarına, yerleşimine ve boyutuna göre seçilmelidir. Doğru seçimi yapmak için profesyonel yardım almanız gerekebilir. Çünkü bu yatakların farklı özellikleri vardır. Yatalak hastaların yanı sıra hasta yatağı işe gidebilen hastalar tarafından da kullanılabilir. Hastalar bu yatakları kendileri şişirebilir, tekrar katlayabilir ve her yere götürebilir.

Havalı Hasta Yatağının Özellikleri

Havalı hasta yatağı, yatması gereken hastalar düşünülerek geliştirilmiştir. Çünkü sürekli hastanede yatan hasta hareket edemediğinden bu bölgelerdeki hücreler ölür. Bu nedenle, bu yataklar hastaların bir an önce sağlığına kavuşması ve bu olumsuz etkilerden etkilenmemesi için tasarlanmıştır.

Havalı hasta yatakları

Havalı hasta yatakları

Hasta Hava Yatağının Genel Özellikleri Nelerdir?

Hasta yatağının özellikleri; hastanın önemli kısımlarına kan sağlar. Bu nedenle tedavi sürecinde çok önemlidir. Ancak bu yatakların doğrudan tedavi edici bir işlevi olmadığını bilmelisiniz. Sadece tedaviye yardımcı olmak için kullanılabilir.

Bu yatağın amacı, hastanın mevcut durumunu korumak ve hastalığın daha fazla ilerlemesini önlemektir. Hasta yatağı modelleri çeşitli olmasının sebebi ise her türlü hastanın ihtiyacına cevap verebilmektir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir