Fabrikadan Hasta Karyolası Satış

Hastalık sağlığın bozulduğu durumlar olarak tarif edilirse her hastalık kendi içerisinde de etkileri bakımından farklılık göstermektedir. Bazı hastalıklar için önemli olan hastalığa yönelik araçlar, hastalık süresince ve hastalığın iyileşme süresinde hasta ve yakınlarına destekleyicidir. Özellikle hasta yatağı sağlığını kaybedenler ve yatağa mahkum olan insanlar için çok önemlidir.

Hasta Karyolası İmalat Ve Satış

Sağlık kurumlarına yönelik ya da kişiye özel hasta karyolası imalatı ve satışını yapan ve medikal sektör olarak adlandırılan sektörler bulunmaktadır. Ülkenin belli sanayi merkezli illerinde üretilen bu yataklar ülke içi ve ülke dışına satılmaktadırlar. Bu fabrikalarda üretilen hasta karyolası hastalığın tedavi sürecinde azami konfor sağlamak üzere tasarlanmıştır. Hasta yatakları çok farklı özelliklerde ve farklı ebatlarda üretilerek hastalara kolaylık sağlamaktadır. Katlanabilir, dikleştirilebilir hasta yatakları felçli hastaların evdeki bakımları açısından da kolaylık sağlamaktadır. Düşme korkusu yaşanmaması için yan korkuluklu üretilen karyolalar güven testlerinden geçirilerek piyasaya sunulmaktadır.

Hasta Yatakları İmalat Satış Kiralama

Hasta Yatakları İmalat Satış Kiralama

Yedek parça olanağı mevcut olan yataklar garanti kapsamındadır. Refakatçinin kolaylıkla kullanabileceği özellikte tasarlanan bu karyolaların ayaklarında bulunan tekerlekler, hasta yatak içerisinde iken bile 360 derece hareket etme özelliğine sahip. Hasta karyolası komple aparatları ile satılmakta ve Sağlık Bakanlığı tıbbi cihaz sisteminin belirlediği özelliklere sahip olup güvenle kullanılmaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı üretilen hasta yatak ve karyolalar hasta bakımından sağlık güvencesidir.

Hasta yatak ve karyolaları üretilirken geliştirilmiş ar-ge teknolojilerinden faydalanılmakta, sektörde aynı işleri yapan firmalara ve alıcılara güven, kalitesi ile örnek olmak üzere üretilirken aynı zamanda insan sağlığını ön planda tutarak mikrop, düşme gibi risklere karşı da koruyucu özellik taşımaktadır.

Çeşitli Hasta Karyolası Modelleri ve Özellikleri

Klasik hasta yataklarına oranla daha kullanışlı üretilen hasta karyolaları manuel, 2 motorlu, lazımlıklı ve lazımlıksız, demir çerçeveli ya da ahşap çerçeveli, 3 motorlu, 4 motorlu, oturma pozisyonlu ve profesyonel hasta yatak ve karyolaları olarak üretilmektedir. Her bir hasta karyolası hastane ve evde bakımda hem hasta hem de refakatçisi bakımından kolaylıkla kullanılma özelliğine sahiptir. İki tarafta bulunan korkuluklar gerektiğinde çıkartılabilir özellikte olup düşmelere , sarkmalara karşı koruyucu özellik taşır.

Hasta yatakları üretilirken ilgili yönetmeliğe göre korkuluklar baş, kol ve bacak sıkışmalarına göre 6 cm kuralına göre üretilmekte, yüksekliği ayarlanabilme özelliğine sahip hasta karyolaları 35 cm kadar indirilebilmektedir. Böylece hastanın karyola dışına çıkartılması, düşse bile başka riskler oluşturmayacak şekilde hassasiyetle üretilirler. RBS özelliği taşıyan karyolalar hastanın sıkışmasını önleyici şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir. Yatma açısına göre sırt açı göstergeli, 6 kademeli kaldırma özellikleri, yatakların yıkanabilir temizlenebilir özellikte üretilmesi, PVC çarşafları, anti bakteriyel, yanmaz, hava geçirgen özellikli ve su geçirmez özelliği olarak son teknoloji ile hastaların bakımına cevap verecek şekilde üretilmektedir.

Ergonomik Hasta Yatakları

Hastanın tek elle dahi kullanabileceği ergonomik olarak tasarlanan karyolalar kullanım kolaylığı sağlar. Karyola ile birlikte gönderilen yataklar da aynı konforda, kaymaz özellikte ve hijyenik olarak üretilirler.

Lazımlıklı olarak üretilen karyolalar diğer hasta karyolaları gibi teknik ve konfor özelliklere sahip olmasının dışında ayrıca hastanın tuvalet ihtiyacını yerinden kalkmadan karşılamak amaçlı üretilmektedir. Karyolanın yan tarafına monte edilen çelik sürgüsü paslanmaz ve kolay erişim olanağına göre ayarlanmıştır. Temizliği kolay olan sürgü kolay açılır kapanır özelliktedir.

Motor sayısının az yada fazla olması ses sorunu oluşturmamaktadır. Hasta yatakları ses desibeli olarak en düşük oranda motorlara sahip olduğu için sessiz çalışmaktadır. Hastaya rahatsızlık vermeyen bu ses volümü son derece düşüktür.

Hasta Yatağı Kurulum Hizmeti

Üretilen hasta yatak ve karyolaları belli bir süreye kadar garantili olmaktadır. Üretilen hasta yatakları kurulum ve kullanım bakımından teknik ekiplerce sağlanmaktadır. Hastaların hastalığına ve profiline göre hasta yatağı ve karyolası alınması önemlidir.

Çeşitli özelliklere sahip hasta karyola ve yatakları üretim yapan fabrikaların çalışma prensiplerine göre kiralanabilir. İkinci el olarak başka hastalara yeniden satışını gerçekleştirebilmektedirler. Bazı firmalar hijyen ve hasta sağlığı açısından hasta yataklarını geri almamaktadırlar. Ortalama olarak fiyatları bir birine yakın olan hasta yatağı ve karyolaları Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen medikal ürünlerde fiyat belirtilmemesi gereğince sadece müşteri hizmetleri üzerinden öğrenilebilmektedir. Hasta yatak ve karyolaları hakkında daha geniş bilgi internet ortamından sağlanabilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir