Hasta Yatağı Çeşitleri

Hayatımızın birçok dönemlerinde, tedavi süreci aşamalarında da aynı şekilde rahatlık ve konfor göz önünde bulundurularak hasta yatak kullanımı çok önemlidir. Kişinin, hastane ortamında hasta yatağı vazgeçilmez medikal ürün grupları arasında yer alıyor. Hastaların çok kısa sürede, kendilerine gelebilmeleri için bildiğimiz yataklardan daha farklı bir yapıda üretilmiş hasta yataklarına ihtiyaç vardır. Hasta yataklarını yapıları incelendiği zaman ne çok yumuşak ne çok sert bir yapıdadır. Bu da diğer, bildiğimiz yatak çeşitlerinden farkını ortaya koymaktadır. Bu yataklar sayesinde, hasta kendini nasıl rahat edecekse o yapıda tasarlanmıştır. Aynı zamanda, hasta yatağının kumandası sayesinde hasta kendini nasıl rahat edecekse o pozisyona kendini getirebilir. Hasta yataklarının, kullanışlı olması yönünde hasta birçok kendi ihtiyaçlarını Bu sayede karşılamış oluyor.

İçindekiler

Havalı Yatak Modelleri

Kişilerin, her zaman ihtiyaç duydukları hasta yatakları kendi aralarında yapılarına modellere göre değişiklik gösterir. Uzun süre boyunca tedavisi sürecek olan hastaların ihtiyaçlarını tamamı ile karşılayabilecek bir yatak çeşididir. Havalı yatak modelleri ile hava kanallarında sahip yataklar olduğu için bu da hastanın temel ihtiyacını kolaylıkla görebilecekleri yatak modelleri arasında yerini korumaktadır. Hava basıncının, aynı zamanda sürekli olarak değişen bir üretim sistemi ile yapıldığı için uzun süre boyunca aynı pozisyonda yatan hastaların sırt bölgelerinde yaraların oluşmasına en aza indirilmiş olur.

Hasta Yatağının Önemi

Hasta yatağı özellikle yatağa bağlı olan kişilerin belli bir süre sonra tedavi süreçleri gerektirdiği takdirde ev ortamında istirahatları devam etmeleri gerekir. Bu zaman aralıklarında, kişinin halinden memnun kalması gerekiyor. Uzun süre aynı yerde vaktini, geçirecek hasta için çok rahat etmesi gerekiyor. Hasta yatakları sayesinde, hem kendi tedavi sürecinin hızlanması hem de vücudunun belli başlı bölgelerine de sorunların oluşmaması açısından da hastanın yatmış olduğu yatak modelleri çok önemlidir. Bu süreç içerisinde, hasta yatağı sayesinde hasta yakınları da rahat eder. Hasta kendi ihtiyaçlarını kolaylıkla kendisi de görebilir. Yatağın istenilen, kısımlarını kişiler nasıl rahat edeceklerse ayarlanabilir. Yatağın kumandası sayesinde, buna benzer birçok fonksiyonlu özellikleri vardır.

Hasta Karyolasını Her Hasta Kullanabilir Mi?

Hastaların, uzun süre boyunca evde tedavi süreçleri devam edecekse hastalara en uygun hasta karyolası seçilmesi gerekiyor. Seçim aşamasından, Öncesinde de hastanın doktoru ile görüşülerek bu süreçte daha doğru karar verilebilir. Hasta karyolası ile hastanın ihtiyaçlarına uygun çeşitlikte modelleri de mevcuttur. Hasta için hangi karyola modeli uygunsa bu karyola modeli tedarik edilebilir. Seçilen en uygun hasta yatağı sayesinde hasta çok kısa sürede eski sağlığına kavuşur.

Havalı Hasta Yatağı Kullanışlı Mıdır?

Havalı hasta yatağı sayesinde uzun süre aynı pozisyonda yatan hastaların tedavi süreçlerini aşamasında rahat etmeleri gereklidir. Bu süreç içerisinde, aynı pozisyonda sürekli kalındığı için vücudun belli kısımlarında terlemeler sonucu yaralar meydana gelecektir. Bu durum hastanın, tedavi sürecini olumsuz yönde etkileyebilecek durumlar arasında da diyebiliriz. Havalı hasta yatakları, sayesinde bu sorun çözülmüş oluyor. Sürekli basınç merkezinin, hava kanallarında arasında geçişi hastaları çok rahat ettirir. Kişinin rahat bir şekilde, yatmasına ve tedavi süreci aşamasında da vücudun belli bölgelerinde yaraların oluşmasına yardımcı olur.

Hasta Yatağı Kiralama Ne Anlama Geliyor?

Hasta yatağı kiralama işlemler sürecinde, öncelikli hasta ne kadar bir süre için tedavi sürecinin süreceğine dair hastanın doktoru ile görüşülmesi gereklidir. Bu süre zarfından sonra, en uygun hasta yatağı ile alakalı firma sahipleri ile görüşerek en uygun zaman aralıkları belirlenerek hasta yatağı kiralanabilir. İstenilirse, aylık ister yıllık olarak da kişinin tercihlerine göre değişiklik gösterebilir.

Hasta Yatağı Fiyatı Nasıldır?

Hasta yatağı fiyatı öncelikle yatağın fonksiyonel özellikleri bakımından değişir. Sahip olduğu özellikler arttıkça yataklardaki fiyat farkı da ortaya çıkar. Kaliteli ve uzun süre hasta yatak sektörü alanında, hizmet veren firmamız müşterilerimizin her alanda her açıdan memnun kalması bizler için çok önemlidir. Yatak hizmeti, tamamlandıktan sonraki süreçte de dahi müşterilerimizin her daim yanındayız. Konuyla alakalı müşterilerimizin, aklına takılan herhangi bir soru işareti karşısında bizlere 7/24 irtibat numaraları ile bizlerle irtibata geçilebilir. Kaliteli hizmet anlayışı ve müşterilerin güven duymalarını bizler için önemli bir durumdur. Hasta yatağı alanında, her daim hizmet kalitesi ön planda tutulduğu ve müşteri memnuniyetinin her zaman sağlanabilecek çalışmalar yürütüldü için müşterilerimizin bu yönden memnun kalmaları çok önemlidir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir