Hasta yatakları

Hastane yatakları, tedavi gören ve yatalak hastaların konforunu sağlamak için üretilmektedir. Felçli hastalar hep aynı şekilde yatar, bu da eklem sorunlarına ve ağrılara yol açabilir. Genellikle böyle, hastanın sağlığına odaklanır. Hasta kanepesinin en önemli amacı hastayı yatakta rahat ettirmektir. Bu nedenle tedavi sürecini olumlu etkiler. Bu nedenle insan sağlığı için çok önemlidir. Hasta bakım yatakları normal yataklara göre daha çok yönlü, daha konforlu ve daha yumuşaktır. Birçok hasta yatağı modeli bulunmaktadır.

İçindekiler

Hasta Yatakları Hangi Malzemeler Kullanılarak Yapılır?

Hasta yatağının orta kısmı çelik, demir veya alüminyumdan yapılmıştır. Metale toz boya uygulanarak küf önleme sağlanır. Boyama işleminde de temizlik yapılmaktadır. Yatak başlığı metal ve ahşaptan yapılmıştır. Başka maddelerin de kullanıldığı bilinmektedir. Çoğu durumda, çıkarılabilir başlıklar, hastayı fiziksel olarak kısıtlamaktan başka amaçlar için kullanılır. Ayrıca hastanın durumunu gösteren kayıtları, kontrolleri, idrar torbalarını ve benzeri öğeleri yerleştirmek için kullanılırlar. Hastaların çeşitli nedenlerle düşmesini önlemek için yan korkuluklar da kullanılmaktadır. Çıkarılabilir ve yüksekliği ayarlanabilir yan korkuluklar metal, ahşap ve alüminyum gibi malzemelerden yapılmıştır.

Hareketli hasta yatağı

Hareketli hasta yatağı

Hasta Yatağı Nitelikleri Nelerdir?

Hastanın yattığı yatağın yanındaki korkuluk sisteminin açılıp kapanmasını gösteren kumandası bulunuyor. Yine bakım yatağının televizyon durumuna getirilmesine yani dernek kurulmasına yardımcı olur. Hasta yatağı kilitleme plakası veya yatak kontrolü, hastanın istem dışı müdahalesini önlemek için kullanılır. Bu durumda genellikle dikkat çekmek için ampul işaretleri kullanılır. Bu işaret sayesinde karanlıkta kaldığınız durumlarda hastalar ve bakıcılar için hastane yataklarının kullanımı çok daha kolay olacaktır. Hasta sağlığı her şeyden önemlidir.

Hepimiz hasta olabiliriz. Yaşlılar bu konuda daha hassastır ve yeni doğan çocuklar kadar dikkatli olmaları gerekir. Hastaların hasta yatağında yemek yeme gibi önemli alanları vardır. Ağır hasta ve yaşlılar için tuvaletli bir yatak mevcuttur. Adından da anlaşılacağı gibi, hastanın tuvalet ihtiyacı yatakta özel bir tuvalet ile karşılanmaktadır. Ayrıca hastayı ayağa kaldırmadan tuvalet ihtiyacını da karşılar. Hastanın vücudu ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde rahat hareket edebilmelidir. Bu, yatak döndürme özelliği ile aşağı, yukarı şeklinde hareket ettirilebilir.

Hasta Bakım Yatağı Fiyatları Nedir?

Hastanede tedavileri tamamlanan hastalar taburcu edilir. Tedaviye evde devam eden hastalar için hastane yatağı satın almanız gerekmektedir. Hastane yatakları geçici olarak hasta olanlar için kiralanır. Bakım yatağı fiyatları yatak tipine göre değişiklik göstermektedir. Hastane yatağı satın almadan önce hastanın nasıl bir yatağa ihtiyacı olduğunu ve bakım yatağının fiyatını netleştirmeniz gerekir. Hastane yatakları, hasta bakıcısı için olduğu kadar hasta için de önemlidir.

Bakıcılar rahat çalışabilmelidir. Evde hastane yatağı kullanmak hem hastanın hem de sevdiğinin hayatını kolaylaştıracak bir karardır. Satın aldığınız yatak eve dönecek ve ücretsiz kurulum hizmeti verecektir. Bakım verenlere uzun süreli bakım teknik desteği sağlayan firmalar, sadece evlerde ve hastanelerde değil, aynı zamanda huzurevlerinde, tıbbi tesislerde, diyaliz merkezlerinde, fizyoterapi, rehabilitasyon merkezlerinde ve daha birçok yerde hasta yatakları sağlamaktadır. Elektrik, güvenlik, tuvalet, şişme yatak ve çeşitli yataklar kiralayabilir veya satın alabilirsiniz.

Hasta Yatakları Nereden Temin Edilir?

Hasta yatakları tıbbi cihaz satan firmalar tarafından satılmaktadır. Ayrıca hastane yatağı kiralamalarında hastaya uygun hasta yatakları da sağlanabilmektedir. Bir hasta yatağı fiyatı, yatağın işlevine bağlıdır. Hasta uzun süre yatalak değilse ve tedavisi kısa sürede tamamlanırsa hasta yatağı kiralama hizmetinden istediğiniz yatağı da alabilirsiniz. Hasta için hazırlanan tedavi sürecinde hastalık süreci atlatılırsa hasta ve hasta bakıcısına tedavi sürecinde destek olan yatağa hasta yatağı denir. Bu yatakları devlet yardımı ile ücretsiz almak için SSK’ya başvuruda bulunmanız gerekiyor. Hasta yatağının amacı, hastaya yatak yaralarından kaçınmak için ihtiyaç duyduğu konforu sağlamak olarak ifade edilir. Hasta yatağının hastanın tedavi sürecinde uzun süre kullanıldığı ve temizlik işi için ihtiyaç duyulan konfor ve rahatlığı sağladığı söylenmektedir.

Lazımlıklı Hasta Yatağı Özellikleri Nelerdir?

Hastanın tuvalet ihtiyacına yönelik, hastanın ihtiyacına göre düzenlenmiş yatak içi lazımlık eğitim sistemi olduğu belirtiliyor. Ailenin, hasta bakıcısının ve hastanın konforu düşünülerek tasarlanan ve hastanın konforu düşünülerek tasarlanan bu yatakların pek çok faydasına rastlayabilirsiniz. Hasta bakım aşamasından itibaren elektrik insan enerjisi gerektirmeyen bir ürün olarak tasarlanan hasta yatağı sistemi, herhangi bir insan müdahalesine ihtiyaç duymadan butonlarla yatağı istenilen şekle getirebilme özelliğine sahiptir. Hasta yatağı desteklediği motor sayısı ile doğru orantılı olarak ifade edilir.

2 Motorlu Hasta Yatağı Özellikleri Nedir?

2 Fonksiyonel elektrikli hasta yatakları, hastanın baş ve bacaklarının insan çabası harcamadan düğmeler kullanılarak hareket ettirilmesini sağlayan yataklar olarak tanımlanır ve genellikle hareketli hastaların tercih ettiği yatak olarak tanımlanır. Hasta karyolası iki motor tarafından kullanılan ve mümkünse butonlarla hastanın yemek yeme ve oturma gibi başının hareketini ve ayrıca bacakların hareketini sağlayan elektrikli yatak sistemidir. Bu, gerektiğinde bir düğmeye basılarak elde edilebilir. Yatak sisteminin tedavi süresince hastayı güçlü bir şekilde destekleyerek iyileşme sürecini desteklediği söylenebilir.

3 Motorlu Hasta Yatağı Özellikleri Nelerdir?

Üç fonksiyonun gözlemlendiği üç motorlu hasta yatağı ve hastanın baş ve bacaklarının hareketinde yer alan motorlara ek olarak mümkünse asansörlü yatak sistemi olarak kendini ifade eden bir yatak sistemidir. Üçüncü motor hareket ettikçe, düğme hastanın yatağını yukarı ve aşağı hareket ettirir. Ayrıca, yatağın yükseltilip alçaltılması sırasında yatağın hastanın durumundan yükseltilip alçaltılması prensibine dayalı olarak hasta bakımı için hasta yatağı yapıldığı belirtilmektedir. Hasta yatağında gözlemlenen fonksiyon, özellikle hareket etmesi muhtemel olmayan hastalar için hasta ve bakıcı için ciddi bir çare olabilir, çünkü üç motorun hareketi hasta bakımı açısından önemlidir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir