Hasta yatağı modelleri Haskar Medikal

Hasta yatağı ne kadar kalacağına ve hasta tipine göre karar vermelidir. Özellikle ev kullanımı için hastane yataklarının çok dikkatli seçilmesi gerekir. Çünkü hastanın sürekli bu yatağı kullanacak olması, yataktan kalkamayan hastalar için de çok önemlidir. Yataklar, hastanın rahat etmesi, yaralanmalara yol açmaması, hareketi engellememesi ve hastayı strese sokmaması için ön planda tutulmalıdır. Hasta sıklıkla yatakta olduğunda, omurganın sağlığı bir artıdır. Yanlış yatak bu ağrıların en büyük sebebidir.

Hastane Yatağı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle hasta yatağı modelleri içinde olan motorla mı yoksa elle mi tahrik edileceğine karar vermek gerekir. Bunlar genellikle tercih edilen motosikletlerdir. Bu tip yataklarda uzaktan kumanda ile kontrol edilebildiği için hastanede yatan hastalar için büyük bir avantajdır. Bu yatak tipi özellikle yaşlı hastalar ve yatağı kısıtlı olanlar için son derece pratiktir. Motorlu hastane yatakları, manuel yataklara göre çok daha gelişmiş ve kullanışlıdır. Manuel yataklarda pozisyonlar manuel olarak, motorlu yataklarda ise uzaktan kumanda ile yapılır. Ve yine aşırı kilolu hastalarda motorlu yataklar tercih edilmelidir.

Elektrikli yataklarda hastaların ağrılarını dindirmek için havalı yataklar kullanılmaktadır. Çünkü hasta bu yatakta serbestçe hareket edebilecek ve bu nedenle sırt ağrısı veya yaralanması olmayacaktır. Rahat bir şekilde konumlandırılabilen bir yatak, hasta için çok daha sağlıklı bir uyku sağlayacaktır. hastane yatağı nasıl kullanılır.

Satılık hasta yatakları

Satılık hasta yatakları

Hastane yataklarının kullanımı için; bu en popüler yatak türüdür. Tekerlekleri, ayarlanabilir baş ve ayak üniteleri olsun, konforu hastanede gibi devam ediyor. Hastane yatağı seçerken hastanın kilosuna ve tıbbi durumuna göre seçilmelidir ki bu birinci öncelik olmalıdır. Bu durum, tuvalete gidemeyen hasta için lazım bir model seçilerek açıklanabilir. Hastane yataklarının pek çok çeşidi olduğu için dikkatli ve dikkatli seçim hastaların bu döneminin huzurlu geçmesini sağlayacaktır.

Bir hasta yatağı satın alırken tekerlekler ve uzaktan kumandalar gibi özelliklere dikkat edin. Özellikle kontrol butonları sayesinde hasta dik veya yatay pozisyona girebilmektedir. Aynı şekilde oturmak veya uzanmak gibi pozlar için de uygundur. Sürekli yatalak olan hastalarınızı psikolojik olarak rahatlatmak için belirli zamanlarda online olarak psikoloğa görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Hasta Yatağı Fiyatları Nasıl Değişiyor?

Hasta yatağı fiyatları değişim gösteriyor. Çünkü içerdikleri özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Kalite oranı ne kadar yüksek olursa, fiyat da o kadar yüksek olur. Yatak ne kadar yüksek olursa, fiyat o kadar yüksek olur. Hasta yatağında şişme yatak kullanılması, hastanın yatarken ağrısız, rahat hissetmesini sağlar. Özellikle uzun süreli yatalak hastalarda yatalak ağrıları ile uğraşmak zorunda kaldıkları için bu durum önlenir. Ve yine özellikle hastane yataklarında tekerlekli sandalye tercih edildiğinde ayrımcılığa uğrayan hastalar istenilen ev ortamına transfer edilmektedir. Bir hastaya bakılması gerekiyor.

Her kapasitede uygun hastane yataklarının sağlanması çok daha sağlıklı bir seçenek olacaktır. Hastanın uyku durumu geçici ise bu aşamada hasta yatağı kiralama seçeneği önerilmektedir. Bu nedenle, artık ihtiyaç duyulmadığında iade edilme şansı vardır.

Hastane Yatağı Çeşitleri

Havalandırma deliklerinin varlığı hastanın terlemesini engelleyeceğinden. Cihazı sayesinde IV tutucu pratik hale gelecektir. Baş ve ayakların hareketli olması da hastayı yara problemlerinden uzak tutacaktır. Hasta için doğru hastane yatağını seçmek gerekir. Örneğin yoğun bakım hastaları, felçli hastalar, kırık hastaları gibi hasta tipleri için yataklar bulunmaktadır. Hastanın durumuna göre uygun seçenek seçilmelidir. Doğru hastane yatağını seçerek hasta hem fiziksel hem de psikolojik olarak mutlu ve huzurlu vakit geçirir. Yine en çok tercih edilen yataklar arasında lavabo, lazımlık gibi cihazların yanı sıra kumandalı olarak da tercih edebilirsiniz. Hastane yatağı çeşitleri arasında en gelişmişi dört motorlu olanıdır. Çok daha hızlı yön değiştirirler, kilitlenebilirler, hastanın düşmesini engellerler.

Hastane Yatakları

Hastane Yatakları

Hasta Yoğun Bakım Hastası İse Hangi Yatak Seçilir?

Hasta yoğun bakım hastası ise motorlu yatak kullanılmalıdır. Bunun nedeni, hızlı hareket etme seçeneğinin olmasıdır. Ve yine acil bir durumda motorlu bir yatak çok daha kullanışlıdır. Hastanın durumuna göre yatak seçimi yapılır. Yanlış bir seçim, hasta için zor bir hastanede yatış süresine yol açar. Bu durum hastayı önce fiziksel sonra ruhsal olarak yormaya başlar. Hastalığın özel yataklara transfer edilmesi hastanın bu aşamayı en iyi şekilde atlatmasını ve kısa sürede sağlığına kavuşmasını sağlayacaktır.

Hasta Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hasta yatağı alırken hastanın durumunu da göz önünde bulundurmak gerekir. İstenilen yataklar kişinin durumuna göre dizayn edilir. Bu nedenle kişinin sorunu ne olursa olsun hastanın yatağı bu doğrultuda tanımlanır. Aksi halde hata yatağını kişiye uygun olmayan bir şekilde ayarlamak kişinin hastalığını iyileşme sürecine sokmayabileceği gibi, kişinin hastalığını daha da kötüleştirebilir. Bu nedenle herkesin ihtiyaç duyduğu yer ve kişiler hakkında en doğru bilgiyi alması gerekir. Ancak kişi felçli ise havalı yatak tercihi en doğru seçimlerden biri olacaktır çünkü havalı yatak kişinin kan dolaşımı için son derece faydalıdır, aynı zamanda nefes alabilen bir yapıya sahiptir. Firmamızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir