Uzun süre dayanıklı hasta yatakları

Engelli ve kronik hastalar için özel olarak tasarlanmış, ayarlanabilir, yan korumalı medikal yataktır. Hasta yatağının kullanılması hastaların yatağı en konforlu şekilde kullanmasına yardımcı olmak ve tedavi için uygun koşullar yaratmak için bir araçtır. Hasta için doğru yatak seçimi hastanın en sağlıklı yatağı kullanması için çok önemlidir. Hasta yatakları çok farklı özelliklerde birçok farklı modelde tasarlanmaktadır.

En iyi sağlık ve kullanım kolaylığını sağlamak için hastanın durumuna göre farklı özelliklere sahip bir yatak seçebilirsiniz. Havalı medikal yatak, uzun süre yatakta kalması gereken hastalar için idealdir ve sık yatmalarından dolayı yatak felçlerini önlemek için kullanılabilir. Yatalak hastalarda zamanla vücudun belirli bölgelerinde ağrıya neden olabilen hareket problemleri vardır. Etkili hava yatakları konfor ve sağlık yararları sunar.

Hasta karyolaları

Hasta karyolaları

Rahatlık ve Sağlık İçin Hasta Yatakları

Kullanım sırasında doğru yatak seçimi ve hijyen kurallarına uyulması hastanın ve çevresindekilerin sağlığı için önemlidir. Bazı hastalıklarda hastalık süresi kısadır ve belirli bir süre için sadece hasta yatağı gerekir. Yatak kullanımı hastaların en çok vakit geçirdikleri alan olduğu için rahat olmalarına özen gösterilmelidir. Rahat bir yatak, hastanın daha sakin ve rahat bir zaman geçirmesini sağlar.

Hastanın ruhsal ve bedensel olarak desteklenmesi ve yanında olunması, sağlığın bütünlüğü ve hastanın kendini yalnız hissetmesi açısından önemlidir. Fiziksel ve zihinsel sağlığı iyi olan hastalara iyi bakılır. Hastaları beslemekten temizliğe, onlarla sevgi ve ilgilerini göstermek için zaman geçirmeye kadar tüm unsurlar hasta bakımını içerir.

Hasta Yataklarının Daha Uzun Kullanım Ömrü

Dayanıklı malzemeden üretilmiş tasarımları tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Bu uzun yatak kullanımı için önerilir. Nemden etkilenmeyen ve pas önleyici boyaya sahip bir yatak kullanmak sağlık ve dayanıklılık açısından önemlidir. Hastanede yatan hastanın devrilmesini önlemek için başucunda bir güvenlik çubuğu tasarlanmıştır. Kaliteli bir yatak tasarlamak denilince akla ilk gelen sadece güvenlik değil aynı zamanda işlevsellik ve dayanıklılıktır.

Nemden etkilenmeyen, paslanmaya karşı dayanıklı bir kaplamaya sahip yatakların kullanılması sağlık ve dayanıklılık açısından önemlidir. Hastanede yatan hastanın devrilmesini önlemek için başucunda bir güvenlik çubuğu tasarlanmıştır. Kaliteli bir yatak tasarlamak denilince akla ilk gelen sadece güvenlik değil aynı zamanda işlevsellik ve dayanıklılıktır.

Uzun süre kullanıma uygun hasta yatakları

Uzun süre kullanıma uygun hasta yatakları

Hasta Yatakta Ne Kadar Kalmalı?

Kullanıcı uzun süreler boyunca veya günde 15 saatten fazla yatakta kalıyorsa, uzun süreli konfor için tamamen elektrikli ve havalı bir şilte en iyi seçim olabilir. Kısa veya uzun boylu hastaların daha uzun veya daha kısa bir köprüye ihtiyacı olabilir. Kullanıcı uzun veya fazla kiloluysa hem boy hem de kiloya uyum sağlamak için daha sert yan korkuluklara sahip bir şilte kullanmanızı öneririz. Pediatrik hastaların, bebeklerini güvende ve rahat tutmak için özel boyutta küçük bir hastane yatağına ihtiyacı vardır.

Hastane Yatağı Ne Kadar?

Hasta yatağı fiyatları birçok faktöre bağlıdır. Küresel gelişmeler fiyat gelişmelerini doğrudan etkilemektedir. Fiyatlar birçok faktör tarafından şekillendirilmektedir. Hasta koltuğu modeli, fonksiyonel özellikleri, markası, kiralama ve satın alma durumu fiyata dahildir. Fiyatlar bu faktörlere göre şekillenmektedir. Günümüzde insanlar hastane yatağı hizmetine çok ilgi gösteriyor. Fiyat söz konusu olduğunda elektrikli yataklar daha pahalıyken standart yataklar daha uygun fiyatlıdır. Ancak standart bir yatak, elektrikli yatak ile aynı konforu sağlayamaz. Bu nedenle kişiler kesinlikle profesyonel yatakları tercih etmelidir. Profesyonel yataklar diğer yatak modellerine göre biraz daha pahalıdır.

Hasta Yatağının Faydaları

Hasta yatağı modelleri, hastaların hayatını kolaylaştırmak için özel sağlık ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmıştır. Uzun süre yatalak kalan hastaların ağrı çekmesini engeller. Sürekli yatarak sırt bölgesinde oluşabilecek yaralanmaları önler. Ayrıca yemek masası ve lazımlık gibi ek özellikleri de bulunan hastane yatağı bakıcı düşünülerek oluşturulmuştur. Hem hastalar hem de bakıcılar için daha iyi bir yaşam kalitesi için tasarlanmış bir evde hastane yatağı kullanmak, konforu sağlamanın en iyi yoludur.

Normal yataktafelçlibirinebakmakbirsüresonrazorlaşıyor.Ayrıcahastaneyatağıkullanımı, hareket kısıtlılığı olan hastalar için bu zor dönemde rahatlık sağlar. Bu nedenle birçok hasta yakını evde hasta yatağı tetkikleri yapmakta ve almaktadır.

Hasta Yatma Süresi

Bu durum kişinin hastalığı ile orantılıdır. Hasta yatağı satın almadan veya kiralamadan önce bu durumun zamanlaması bir tıp uzmanıyla görüşülmelidir. Hasta yatak seçmeden önce doktorun tavsiyelerine uymalıdır. Hastanın hayatını kolaylaştıracak bir yatak seçimi çok önemlidir.

Hasta Konforu İçin Ortopedik Özellikler

Hasta yatağında bulunması gereken en önemli özellik ortopedik özelliktir. İnme hastalarının sırt ağrısını önlemek için tasarlanmış hasta yatağı ortopediktir. Ayrıca yüksekliği ayarlanabilir, çıkarılabilir ve korkuluklu, kolay temizlenebilir bir yatak hasta konforu için önemlidir.

Yatak Alımında 5 Önemli Kriter

Hasta bakıcısı olan hasta yakınları, ilk kez alacakları yatak hakkında bilgi sahibi olmayabilirler. Bunun için öncelikle iyi bir araştırma yapmalısınız. İkinci olarak hasta için en uygun yatağı düşünmek gerekecektir. Üçüncüsü hasta yatağının nasıl kullanılacağını öğrenmek, dördüncüsü yatağın özelliklerini anlamak, beşincisi ise yatağın kalitesine ve temizlik kolaylığına dikkat etmektir. Kısa süre hastanede kalması gereken hastalar için hastane yatağı kiralamak daha uygun ve ekonomik olacaktır. Kırık, çıkık gibi durumlarda genellikle hasta yatağı kiralama hizmeti alır ve hasta iyileştikten sonra iade eder.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir