Son teknolojik sistemler kapsamında artık birbirinden farklı fonksiyonel yapıları altında üretimleri gerçekleştiren hasta yatağı çeşitleri, bu yüzden günümüzde hastaneler ile birlikte artık evlerde ve huzur evleri ile bakım evlerinde de rahatlıkla tercih edilmektedir. Özellikle de hastaneden yeni çıkan kişiler adına bir süre gerçekleştirilecek olan özenli bir bakım adına bu hasta yatakları modelleri büyük bir önem arz etmektedir.

Tabii hem fiziksel hem de psikolojik olarak hastaların tedavi süreçlerini hızlı bir şekilde atlatmaları içinde bu hasta yatakları tam donanımlı bir biçimde farklı özellikleriyle fabrikasyon olarak üretimden geçmektedir. Bu kapsamda ilk olarak elbette motor sistemlerinden bahsetmek önemlidir. Çünkü hastaların gün içerisinde tüm yapması gerekenleri yorulmadan ve herhangi bir yeri ağrımadan gerçekleştirmesi adına özel bir imkan tanımaktadır.

Baş bölgesi kısmından hareket yeteneği sayesinde hastaların gün içerisinde hiçbir saati kaçırmadan ilaçları ve yemeklerin tam olarak almaları adına bu hasta yatağı modelleri önemli bir avantaj getirir. Uzaktan kumandalı bir sistem altında kontrol edilebilen bu yataklar, sağlam aksamı sayesinde hiçbir sorun yaşanmadan hastaların birçok farklı aktiviteyi de gerçekleştirmesine fırsat sunar.

Değişik yedek parçaları kapsamında hasta yatakları

1 ya da 2 ile birlikte 3 ve 4 motor sistemleri kapsamında üretimleri gerçekleştirilen hasta yatağı yedek parçaları, bu konuda birçok değişik özellikler de yanında getirmektedir. Özellikle asansör sistemleri hastaların rahatlıkla yere ayaklarını değdirmesi suretiyle sorunsuz bir şekilde kalkmalarına olanak tanımaktadır. Bu da gün içerisinde onların kolayca yürümesine ve egzersiz yapmalarına imkan tanır. Tabii yukarı doğru kalkma fırsatları kapsamında da bakıcıların yorulmadan gün içerisinde işlerini yine yapmadığını fırsat verir.

Bu motor sistemleri kapsamında hasta yatakları ayrıca ayak kısmından da yine yukarı ve aşağı kaldırıp indirilme imkanın da yanında getirmektedir. Bu da ayakların şişmesine ya da herhangi bir şekilde sürekli sabit kalmamasına imkan tanır. Bu motor sistemlerinin yanı sıra ayrıca hasta yatağı modelleri kapsamına daha birçok değişik parça bulunmaktadır. Bu parçalar içerisinde özellikle yan korkuluklar hasta yatakları adına büyük bir önem taşır. Hastaların günün farklı zamanlarında hareket ettiklerinde korkuluklar dayanıklı bir şekilde üretimleri gerçekleştirilmeli ki, bu sayede herhangi bir biçimde sorun yaşamadan hastaları düşmekten korusun.

Diğer parçalı ile birlikte hasta yatağı modelleri

Hastalar birbirinden farklı sebeplerden dolayı bakıma ihtiyaç duydukları için, buna paralel olarak aynı şekilde hasta yatağı seçenekleri de değişik parçalar dahilinde üretimleri gerçekleştirilerek sunulmaktadır. Kiralama ya da satın alma seçenekleri dahilinde elde edilebilecek olan bu yatak modelleri, serum askısı ile birlikte yemek masası özellikleri sayesinde de hastaların tedavi süreçlerinin daha kolay bir biçimde geçmesine olanak tanımaktadır. Tabii burada hasta yatakları kapsamında tekerleklerin de önemini unutmamak gerekir.

Özellikle sabit kalması ve özel aksanı sayesinde hastaların ayağa kalkarken ya da hareket ederken büyük bir önem taşır. Diğer yandan farklı odalara taşıma durumu gerçekleştirileceği zaman da tekerlekler sağa veya sola portatif bir şekilde rahat hareket ederek yatakların götürülmesine olanak tanır. Bu da hastaların fiziksel durumların yanı sıra değişik odalara götürülerek psikolojik açıdan da rahatlamalarına ve tedavi süreçlerini daha kısa bir süre ya çekmelerini imkan verir. Elbette bütün bir parçalar da tamamen kaliteli bir malzeme yapısı altında üretimleri gerçekleştirilmiş olarak satın alınmalı veya kiralanmalıdır.

Farklı sebeplerden dolayı yatan hastalar için değişik parçalarla hasta yatakları

Birbirinden değişik hasta yatağı seçenekleri kapsamında parçalar daha birçok farklı özellikler altında monte edilmektedir. Bunlar içerisinde en çok da felçli hastalar ile birlikte yaşlı insanlar adına özel olarak montajı gerçekleştirilmiş olan çağrı düğmesi, özel tuvalet ve lavabo seçenekleridir. Bu şekilde yerinden kımıldamayan hastalar için sorunsuz olarak bu işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Bu da hem hastalar için hem de onlara bakanlar için bir umut ışığı olmakta ve hastaların tedavi süreçlerinin doğru biçimde ilerlemesine olanak tanımaktadır. Özellikle de bu hasta yatakları artık evlerde çok daha büyük bir önem taşıyor.

Hastaların vücutlarının farklı noktalarında herhangi bir ağrı veya şişlik ile birlikte morarma gibi durumların ortaya çıkmamasına olanak tanıyan yumuşak tasarımları altında hazırlanmış özel yataklar kapsamında da, kişisel bütçeler dahilinde kiralama ya da satın alma işlemleri güven içerisinde Haskar Medikal bünyesinde elde edilebilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir