Hasta Yatakları

Hasta yatağı, kalite ve konfor açısından oldukça önemli olan bir yatak türüdür. En büyük ve en güzel olan yatakların faydası ise hasta olan bireylerin günden güne daha çok rahat etmesidir. Hastalar bu yataklarda çok daha konforlu bur şekilde yatabiliyor. Bunun yanı sıra hastaların pozisyonlarını da değiştirebiliyor. 7 / 24 hasta yatağına bağlı kalmak hasta olan bireyler için oldukça zor bir durumdur.

Yatağa bağlı olan hastalar mevsim ve saat fark etmeksizin her zaman aynı nokta üzerinde dakikalar boyu, saatler boyu yatar pozisyondadır. Normal, sağlıklı olan bir insanın kullanmış olduğu yataklar, bu tür hastalar için kesinlikle kullanılmamalı. Hasta yatakları son derece ergonomik olan yataklardır. Hastaların rahat edebilmesi açısından farklı şekillerde ve modellerde üretilirler. Hasta yatağı hastalar için özel olarak üretilen yataklardır. Hastaların daha fazla rahat edebilmesi ve daha çabuk iyileşebilmesi için üretilmiştir.

İçindekiler

Havalı Hasta Yatağı Nedir?

Havalı olan hasta yatakları, bu kategoride en fazla tercih edilen yatak türleri arasında yer alıyor. Rahat oluşu, yumuşak oluşu ve kolay kullanımı açısından hayatınızı kolaylaştırır. Motorlu bir yapıya sahip olan yatak türüdür. Bu özelliğinden dolayı mevcut olan özellikleri kolay ve pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Motor sayesinde yatağı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Motorlarda farklı seviyeler bulunuyor, hasta rahatsız olduğunda bu seviyeler ile oynama yapabilir ve yatağın pozisyonu değiştirebilirsiniz. Yatak yarasının meydana gelmemesi için yatağın seviyesini düzenli olarak değiştirmeniz gerekiyor. Hasta yatağı modelleri oldukça fazla. Hastalar daha sağlıklı bir şekilde yaşamak için hastaneye giderler ve bazen yatağa bağlı olarak yaşamak durumunda kalan insanlar olur. Bu hastaların rahat edebilmesi için farklı yatak modelleri bulunuyor.

Havalı hasta yatağı modelleri

Havalı hasta yatağı modelleri

Havalı Hasta Yatağı Çeşitleri Nelerdir?

Hasta yataklarının birbirinden farklı modelleri ve çeşitleri bulunuyor. Yataklar, hastalıkların derecesine göre değişkenlik gösteriyor. Bu hasta yatakları kiralanabildiği gibi satın da alınabiliyor. İlk önce hasta yatağı kiralamadan ya da satın almadan önce hastanızsın bilgilerini firmaya vermeniz gerekiyor. Bu şekilde hastaya en uygun olan yatak ayarlanır ve hasta bu şekilde çok daha rahat eder.

Baklava Tipi Havalı Hasta Yatağı Nedir?

isminden de algılanabildiği üzere, yatakta baklava şekli bulunur. Baklava dilimleri gibi şekillerde olan hava kanallarına sahip olmasından ötürü hastanın daha konforlu bir şekilde olmasını ve daha rahat bir şekilde uyumasını sağlar. Uzun süreli olarak hasta yatağına bağlı olan hastaların en fazla tercih ettiği yataklardan bir tanesidir. Bu hasta yatakları herkesin bütçesine uygundur. Hasta yatağı kiralama fiyatları son derece uygundur. Hasta olan bireylerin bir de bu yönde zorluk yaşamaması açısından uygun fiyatlıdır. Havalı olan hasta yatakları da en çok tercih edilen yataklardır. Havalı olmalarından ötürü hastalar daha fazla rahat eder ve yatak yaraları meydana gelmez.

Boru Tipi Havalı Hasta Yatağı

Boru tipli olan hasta yatakları boru şeklinde ve birbirine paralel olarak dizayn edilmiş şekildedir. Bu yatak türleri de baklava yatak tipleri gibi çalışırlar. Kendi aralarında çalışmakta olan motor sistemleridir. En kuvvetli olan motor sistemleri A+B+C sistemidir. Son derece gelişmiş özelliklere sahiptir. Bu yatak çeşitleri tam olarak 4 farklı tip olarak ayrılmıştır. En önemli olan özellikleri arasında ventilasyon vardır. Ventilasyon yöntemi hasta yatmaya devam ettiği zaman hava üfler şekildedir. Hava kanalları herhangi bir terlemeye neden olmaz. Bu yüzden vücutta yatak yaraları olmaz. Aynı zamanda hastanın yatağa temas ettiği bölgede de çalışıyor. Yatak yaralarının olmasını istemiyorsanız mutlaka havalı yatak tercih etmelisiniz.

Pozisyon Veren Havalı Hasta Yatağı

Pozisyon veren yataklar sayesinde hastalar çok daha rahat bir şekilde hareket edebilirler. Sağa ve sola doğru dönme hareketlerinde hastaya büyük oranda avantaj sağlıyor. Bu yataklar son derece avantajlı ve sağlıklı yataklardır. Herhangi bir refakatçiye gerek kalmadan hasta bütün pozisyonları kendi başına yapabiliyor. Bu hareketleri de uzaktan kumandalı aletler ile yapılıyor. Bu hasta yatakları pek çok sağlık kuruluşunda olmazsa olmaz yataklardandır.

pozisyon veren havalı yatak

pozisyon veren havalı yatak

Özel hastanelerde, kamu hastanelerinde, sağlık ocaklarında, özel bakım merkezlerinde kullanılan yataklardır. Hastalarınızın daha iyi bir şekilde uyku uyuyabilmesi için ve konforundan ödün vermemesi için bu yatakları tercih etmeniz gerekiyor. Hasta yatakları pek çok hastanın en büyük yardımcısı oluyor. Hasta yatakları hastaların kendi ihtiyaçlarını karşılamaları için son derece önemli olan cihazlardır. Bu tarz elektrikli olan yataklar tamamen rahat odaklı üretilmiştir. hastalar ile ilgilenecek olan kişiler de büyük bir kolaylık sağlar. Mutlaka bu hasta yataklarının teknik detaylarının bilinmesi gerekiyor. Yatak kenarlarında da yan koruluklar bulunuyor.

Hasta Yatağı Özellikleri Nelerdir?

Hasta yatakları tamamen hasta odaklıdır. Hastaların yaşamlarının daha iyi olabilmesi için üretilen ve gün geçtikçe daha fazla modele sahip olan yataklardır. Gelişen teknolojinin yardımı sayesinde hayat kolaylaştırıyor. Yatağın altında yer alan tekerlekler sayesinde hastayı dilediğiniz yere götürebilirsiniz. Bu yatakları bu şekilde odadan odaya da aktarabilir ve hastaya yeni bir yaşam alanı da sunabilirsiniz. Elektrik ile çalışan güzel bir sistemdir. Elektrikli yapısı sayesinde kumanda ile yönlendirebilirsiniz. Yatar pozisyonda olan yataklar genel olarak daha düşük şekilde kullanabilirsiniz. Gün içerisinde yatağı dilediğiniz pozisyona getirebilirsiniz. Herhangi bir insan gücüne gerek kalmadan hasta kendi işlerini yapabiliyor.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir