Haskar Medikal firmasında üretilmiş hasta yatakları

Hastalıklar, iklim ve diğer çevresel koşullar kaynaklı olabileceği gibi, doğuştan gelen kalıtsal kaynaklı da olabilmektedir. Kişi, hayatının belirli dönemlerinde çeşitli rahatsızlıklara yakalanabilir, kazalar sonucu sakat kalabilir veya doğuştan gelen bazı kusurlarla vücudunu hareket ettirmek konusunda sıkıntı yaşayabilir. Bazı durumlarda ise söz konusu hastalık veya sakatlıklar, kişiyi günlük hayat aktivitelerinden geri kalmasına neden olabileceği gibi, özel bir bakıma muhtaç da bırakabilmektedir. Bu bakım; diğer hastalıklarda yapılan bakımdan çok daha titiz olup, hasta ve ona bakım yapan kişinin çoğu zaman sıkıntı görmesine neden olabilmektedir. İşte bu nedenle bu bakımın en kolay ve sağlıklı şekilde yapılabilmesini sağlayan hasta yatağı üretiyoruz.

Hangi Durumlarda Hasta Yatağı Kullanılır?

Hasta yatakları özel sağlık sebepleriyle hayatını kendi başına idame ettiremeyen kişiler için özel olarak tasarlanmış ve hizmete sunulmuştur. Genellikle omurilik zedelenmesine bağlı kazalarda ortaya çıkan felç, ALS hastalığı, kalp ameliyatı sonrası ve ilerlemiş yaşlılık gibi durumlar, hasta yatağı kullanımını gerektiren durumlardan sadece birkaçıdır. Kişiler, bu şartlarda kendi kişisel ihtiyaçlarını kendi başlarına gideremediği gibi, çoğu durumda ihtiyaçlarını ifade bile edememektedir. Ayrıca rahatsızlığa sahip olan kişilerin temizliği, tuvalet ihtiyacı ve yatak yaralarını önleme adına düzenli olarak hareket ettirilmeleri gerektiğinde bir veya birkaç kişinin yardımına ihtiyaç duymaktadırlar. Hasta yatakları; elektrik motorları ve kumandaları sayesinde hastanın ve bakıcısının işlerini son derece çabuk ve kolay bir şekilde yapmalarını sağlıyoruz.

Elektrikli Ve Havalı Hasta Yatakları

Elektrikli Ve Havalı Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Pahalı Bir Seçenek Midir?

Hasta yatağı fiyatları ülke şartları ve hastalığın getireceği maliyetler düşünüldüğünde son derece makuldür. Bununla birlikte bazı ameliyat sonrası istirahat ve kemik kırılmaları gibi durumlarda hasta yatağı kullanılması gerekmekte, fakat bu süre sonrasında yatağa ihtiyaç kalmamaktadır. Hasta yatağının sürekli kullanılmasını gerektirmeyen durumlarda veya satın alınmak istenmediğinde hasta yatağı kiralama hizmetinden de yararlanılabilmektedir. Hasta yataklarında, yaşanılan rahatsızlığın gerektirdiği ihtiyaçlara göre tasarlanmış özel modeller bulunmaktadır. Örneğin; havalı yatak modeli, sahip olduğu yapısal özelliği ile hastanın kan dolaşımına olumlu etkisi bulunmaktadır. Tüm hasta yatağı modellerimiz 2 yıllık bir garantiye sahiptir. Bilgi almak isterseniz firmamıza başvurabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir