Size bir telefon kadar yakınız
0 541 211 03 22

Hasta Yatakları Kiralama

Hasta Yatakları Kiralama

Hasta Yatakları Kiralama İşleminden önce Yapılacaklar

Hasta yatakları uzun süreli ihtiyaçlarda satın alınabildiği gibi aynı zamanda kiralanabiliyor. Daha çok kısa süreli iyileşme süreleri için alınan bu kiralama hizmeti, bazı durumlarda uzun vadeli yatan hastalar için de alınabiliyor.

Kiralanan bir hasta yatağının evinize kurulumu yapılmadan önce, yatağın kurulacağı hasta odasında bazı düzenlemeler yapmanız gerekir. Öncelikle oda içerisinde hasta yatağının rahatça yerleşebileceği bir boş alan ayarlamalısınız. Bu ayarlamaları yaparken baz alacağınız ölçüler şöyle olmalıdır: Standart bir hasta karyolasının boyu ortalama 210 cm, eni ise ortalama 105 cm, yüksekliği ise ortalama 50 santimetredir. Bu ölçülerde bir yer ayarlaması yaparken, hastaya bakım verecek kişi veya kişilerin daha rahat işlerini yapabilmeleri için karyola çevresinde en az 50 santimetrelik bir boş alan bırakmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer hastanız tekerlekli sandalye, sedye ve banyo sandalyesi gibi bazı ekipmanlar da kullanıyorsa, karyola çevresindeki bu boşluğu en az 1 metre olarak ayarlamanız gerekmektedir.

Hasta Yatakları Kiralama

Hasta karyolası kurulacak odanın zemin özellikleri de önem arz eder. Her zaman düz hatta pürüzsüz bir zemin tercih edilmelidir. Çünkü düz olmayan bir zemine yerleştirilen hasta karyolası zemindeki boşluklar sebebiyle sallantılara yol açacak ve bu durum hastanızın son derece rahatsız olmasına yol açacaktır. Ayrıca düz olmayan bir zeminde hasta karyolası tekerleklerinde mevcut olan fren mekanizması da sağlıklı bir şekilde işlevini yerine getiremeyecektir.

Yukarıda saydığımız bu kriterlere ilave olarak tabi ki odanın temizliği, hijyenik şartları da göz önünde bulundurulması gereken önemli ayrıntılardan birisidir. Evinizde bol güneş alan bir odayı hasta odası olarak seçmeniz hastanızın sağlığını ve iyileşme süresini olumlu yönde etkileyecektir. Kiraladığınız hasta yatağı evinize gelmeden önce hastaya zarar verecek kimyasal maddeler kullanmadan odanın detaylı temizliğini yaparak, sonrasında iyice havalandırmanız yine hastanızın sağlığına olumlu bir katkı olacaktır.

Hasta Yatağında Tek Marka Haskar Medikal!

Haskar Medikal firması olarak, gerek bir hasta yatağı satın alma gerekse kiralama hizmeti almanız durumunda yukarıda bahsettiğimiz hususlara dikkat etmenizi önemle tavsiye ediyoruz. Firmamızdan satın alınan veya kiralanan hasta yatakları tamamen doğal temizlik maddeleriyle hijyen şartlarına uygun olarak temizlenir ve servis elemanlarımız tarafından ücretsiz olarak yerinize nakliyesi ve kurulumu sağlanır. Hasta yatağı kiralama fiyatları ve şartları hakkında bizimle iletişim kurarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.