Hasta Yatakları

Hastane yatakları veya hasta yatakları yatarak tedavi gören kişilerin bakım işlemlerinin kolaylaştırılması ve hastaya konfor sağlanması için kullanılan eşyalardır. Yatan hastaların tedavi süreçlerinde evde ya da hastanede kullandıkları hastalar için özel olarak üretilmiş karyola veya yataklara hasta yatakları denir. Hastalarınızın hastane dışında da konforlu ve sağlıklı hizmet alabilmesi, kendini rahat hissetmesi hem hastanın hem de hastaya bakanın moral ve motivasyonu açısından önemlidir. Özellikle elektrik motoru sistemiyle ve hastanın her pozisyonuna uygun ayarlanabilir hasta karyolası seçiminde kaliteden ödün verilmemelidir. Hasta karyolaları fonksiyonlarında değişiklikler olmak üzere manuel, iki motorlu, asansörlü ve yoğun bakım hasta yatağı olarak genelde dört çeşittir. Motorlu hasta karyolası çeşitleri kumandalı veya elektrikli olmak üzere ikiye ayrılır.

Elektrikli Hasta Yatakları

Elektrikli Hasta Yatakları

Elektrik Motoru Sistemi İle Çalışan Hasta Yatakları

Motorlu hasta yatağı çeşitleri 2 motorlu, 3 motorlu ya da 4 motorlu olabilirler. İki motorlu olanlar; ayak ve baş tarafları kumanda yardımıyla motora bağlıdır. Kumanda ile ayak ve baş kısımları hareket ettirebilir. Hasta yataklarında motor hareket şeklini belirler. Örneğin iki motor var ise biri baş kısmı hareketi için (TV seyretmek gibi günlük ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmak) diğeri ayak kısmı hareketi (hasta yatağının ayak kısmına hareket vererek hastanın ayaklarına pozisyon vermek) içindir.

İki Motorlu Hasta Yatakları

İki motorlu hasta yataklarının biri sırt kısmı diğeri ayak kısmı hareketini sağlar. 2 motorlu hasta yataklarında genellikle dual motor kullanılır. 100 kiloya kadar hastalar için uygundur. Hasta 100 kg üzerinde ise piston tipi motor kullanılan ürünler tercih edilmelidir. Yan korkuluklarla hastanın düşmesinin önüne de geçen hasta yataklarının özel bir hasta başlığı vardır. Hastanelerde, servis odalarında, evde bakım ürünü olarak, huzur evlerinde, acil servislerde en çok tercih edilen ürünlerdir.

HM-2500 Full Abs Hasta Karyolası

HM-2500 Full Abs 2 Motorlu Hasta Karyolası

Üç Motorlu Hasta Yatakları

Üç motorlu hasta yatakları asansörlü olanlardır. 2 motorlu hasta yataklarının bütün olarak yükseklik ayarı yapılamaz ama 3 motorlu hasta yatakları yükseltilip indirilebilir. Bu yatakta baş ve ayak kısmının haricinde, 3. motor yatağın alçaltıp yükseltilebilmesini sağlar. Alçaldığı zaman hasta rahat bir şekilde yatağın üzerine taşınır. Yükseldiği zaman ise hasta bakımlarının rahat bir şekilde yapılması sağlanır.

3 Motorlu Hasta Yatağı

3 Motorlu Hasta Yatağı

Yan korkuluklarla hastanın düşmesinin önüne de geçen hasta yataklarının özel bir hasta başlığı olmalıdır. Abs başlıklı ve tabanca korkuluklu hasta karyolalarının platformunda bulunan hava delikleri terlemeyi engelleyerek hastanın uzun süre pozisyonu korumalıdır. Köşelerde bulunması gereken askılar serum takma yerleri olarak tanzim edilerek hortumların karışmasını engellemelidir. Ev tipi hasta yatakları da firmamızda üretilerek satılık ve kiralık olarak siz değerli müşterilerimizin kullanımına sunulmaktadır.