Hasta Yatakları

Hasta yatakları sağlık kategorisinin en önemli konular içinde yer alır. Farklı motorlu hasta yataklarından karyola tipi hasta yataklarına manuel özellikli yataklardan özel visco yataklara kadar pek çok çeşidi alıcıları için satışa çıkartılır. Pratik kullanım özellikleri ile dikkat çeken hasta yatağı çeşitleri günlerini yatak istirahati geçirmesi gereken hastalar için oldukça kullanışlıdır.

Yatakta yatması gereken hastalar otomatik ve tam fonksiyonlu hasta yatağı fiyatları kategorisindeki ürünler ile daha rahat bir tedavi sürece geçirebilirler. Yatakların kenar bölümündeki korkuluklar portatif olup hastalar için özel yemek masası ile uyumlu olan bu yataklar hastanın rahat beslenebilmesi için özel bir şekilde tasarlanmış kalitesi yüksek yataklardır.

Hasta yatağı kullanım alanı

Hasta yatağı kullanım alanı

İçindekiler

Farklı Özelliklerde Yatak Çeşitleri

Hastaların huzurlu bir şekilde tedavi görmeleri için özel bir şekilde imal edilen hasta yatağı çeşitlerinde havalı yatak çeşitleri hastanın sırt bölümünde meydana gelen yatak yaralarını engeller özelliktedir. Bu yaraların oluşum nedeni hastanın sürekli sırt kısmının hava almamasından dolayı kaynaklanır.

Sırt kısmının hava almaması sebebiyle morarma ve peşinden de yaralar çıkmaya başlar. Uzun bir dönem yatakta yatan ve sağa sola dönmeden zorlanmış olan tüm hastalarda bu problem yaygın bir şekilde görülebilir. Bu sorun için yatak satışı yapan firmalardan borulu ya da baklava desenli şişme yataklar tercih ederek çözüm bulunur. Otomatik bir şekilde şişen bu yataklar oldukça kaliteli ve kullanışlı özelliklere sahiptir.

Rahat Kullanım Özellikleri Olan Hasta Yatakları

Yatağa mahkûm olan hastalar her zaman için ilgi bekleyen hastalardır. Baş bölümündeki yastığın düzeltilmesi ayak bölümündeki yastığın düzeltilmesi odanın bir kenarında sıkılınca diğer kenara taşınması yatalak olan hastaların problemleri içinde yer alır.

Üretilen ve yatalak hastalar için oldukça kullanışlı özellikleri yer alan motorlu ve otomatik yataklarda baş kısmı ve ayak kısmı otomatik bir şekilde ayarlanabilir. Hastanın kendisini otomatik bir şekilde baş kısmını ve ayak bölümünü kendi ayarlama yapabilir. Bu ayarlama işlemlerinde bir başkasından yardım almasına gerek yoktur. Çok ağır olan sağlık problemi fazla bulunan hastalarda bu işlemlerde yardım gerekebilir.

Rahat ve portatif hasta yatakları

Rahat ve portatif hasta yatakları

Lazımlıklı Hasta Yatakları

Tuvalete gidemeyecek kadar ağır bir şekilde olan hastalar için hasta yatağı kiralama fiyatları sınıfında özel lazımlık mekanizması yer alan yatakları da tercih edilir. Bu yatakların ayak bölümündeki tekerlekleri bulunur. Bu sebeple hasta oda değiştirmek isterse hasta bakıcı yer alan bu tekerlekler sayesinde kolay bir şekilde odadan başka odaya geçiş yapabilir. Alman motoru olan ve hastanelerde de tercih edilen hasta yatağı modelleri sağlık sektörünün en gerekli sağlık gereçleri içinde yer alır.

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan bu ürünler ile hastanızın iyileşme süreci kısa olacaktır. Sağlık açısından hiçbir sakıncası bulunmayan ve gerekli merciler tarafından onaylı olan bu ürünler garantili olarak satışı yapılır. Güvenilir kullanım özellikleri ile beraber hastalara özel bu yatağı satın alarak yatakta yatması gereken hastanıza en büyük iyiliği yapmış olursunuz.

Hasta Yatakları Seçenekleri Nelerdir?

Bu yataklar için parçalı yatak çeşitlerinin beraberinde şişme yatak çeşitleri de yer alır. Visco yatak seçenekleri ortopedik kategorisinde en çok tercih edilen hasta yatağı seçenekleri içinde yer alır. Hastaların yataktan yatağı geçmese de problemlidir. Fakat hasta yatağı seçeneklerinde hastaların yataktan başka bir yatağa geçişi sorun olmaktan tamamen çıkmıştır.

Motor ve kumanda özelliği sayesinde bu ürünler sağlık  dünyasının en çok tercih edilen ürünler içinde yerini alır. Hastaneleri özel olan yataklar ve ev tipi hasta yatağı fiyatları kategorisi içinde özel bu şekilde tasarlanıp üretimi gerçekleşir.

Karyola Şeklinde Hasta Yatakları

Karyola şeklinde olan ürünler ölçü olarak da tercih edilen hasta yatağı seçenekleri içinde değerlendirilir. Metal yapısı ve plastik yapısı oldukça dayanıklı ve bir o kadarda kullanışlıdır. Otomatik kısımlarının mekanik özellikleri oldukça kullanışlı ve kalitelidir.

Hasta yatağı kiralama yöntemi ile de hastanız için yatak temini mevcuttur. Özellikle satış fiyatı yüksek olan ve kısa bir süre yatak tedavisi gören hastalar için kiralık hasta yatağı fiyatları seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Firmalar bu konuda ihtiyacı olan araçları için en iyi ürünleri satışa çıkarılmıştır.

Hasta karyolası modelleri

Hasta karyolası modelleri

Hasta Yatakları İle Normal Yatak Arasındaki Farklar Nelerdir?

Hasta yatakları yatakta tedavi görmesi gereken hastalar için tasarlanmış olan mekanik yatak türleridir. Normal yataklardan farkı işlevsellikleri ile beraber ekstra olarak konfor sunan bir yatak çeşididir. Hasta yataklarının sunmuş olduğu özellikleri sayesinde hastaya bakmak da olan hasta bakıcısına bakım kolaylığı sağlar. Bu yataklar ağırlık taşıma kapasitelerine göre farklı olabilir.

Bu yatakları diğerlerinden farklı yapan bir başka özelliği ise yatağın üretiminde kullanılan malzemelerin cinsi kalitesi sunmuş olduğu konfordur. 2 motor özelliği olan hasta yatakları yatakta yatmak zorunda olan hastaların en fazla ihtiyaç duyduğu yatak çeşitlerinden bir tanesidir. Bu yataklar için güç veren elektrik motorlarını bağlanmış olan bir kumanda üzerinde komut düğmeleri yer alır.

Hasta bu düğmeler sayesinde ayak tarafını ve beraberinde baş kısımlarını kendi rahatlığına göre yükseltip alçakta bilir. 2 motorlu olan hasta yatakları çoğunlukla 150 kilo ağırlığındaki hastaları taşıyabilecek bir kapasiteye sahip olan yataklardır. Hasta yatakları kendi içinde de iki farklı gruba ayrıldığı görülür. Bunun en temel farklılığı malzemeler eğer kaliteli ise 2 motorlu olan hasta yatakları diğer yatak çeşitlerine göre daha pahalı olabilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir