Hasta Yatağı Çeşitleri

Çoğunlukla hastane, sağlık ocağı gibi sağlık merkezlerinde görmeye alıştığımız hasta yatakları artık evlerde de kullanılmaya başlandı. Evinizde bakıma muhtaç felçli yaşlı birey ya da ev ortamında yatarak tedavi olması gereken tüm hastalarınız için hasta yatağı modellerinde satın alarak ya da kiralayarak, tedavi sürecine büyük katkı sağlayabilirsiniz. Bir hasta için çok önemli bir medikal ürünü olan hasta yatakları hastanın rahat etmesi açısından birtakım özelliklere sahip olması gerekmektedir. Genel itibari ile hasta yatakları hareket kabiliyeti olan fiziksel özelliklere uygun olarak fonksiyonel olması lazımdır. Hasta yataklarında olması gereken özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Hasta yataklarında olması gerekenlerin başında yatağın sağında ve solunda korkuluk bulunması gerekiyor. Korkuluklar sayesinde hasta tüm gün düşmeden yatma imkânı bulacaktır.
  • Hasta yatağının kafa kısmı rahat olmalı yastığı ise anatomik olmalıdır.
  • Hasta yatağının yüksekliği hastanın erişebileceği düzeyde olmalıdır.
  • Hastanın yataktan rahatlıkla oturup kalkabilmesi için aşağısında ya da yukarısında destekler bulunmalıdır.
  • Hasta sürekli yatacaksa eğer, vücudunda bası yarası ya da ağrılar olmaması için havalı yataklar tercih edilmelidir.
  • Hasta yataklarımızın tamamı hastalık sürecinde hastaya destek verecek şekilde dizayn edilmiştir.

Hasta Yatağı Kullanmanın Faydaları

Hasta yatağının hastalara sağladığı en büyük fayda konfor ve güvenliktir. Sağlık sektöründe önemsenmesi gereken bir sağlık ürünü olan hasta yatağı hastanın yatış sırasında yere düşmemesini engellediği gibi hareket kabiliyetine sahip olduğundan dolayı insan gücü uygulamadan hastayı oturabilir pozisyona getirebilir. Özellikle sürekli yatmak zorunda kalan hastaların vücudunda oluşan ağrı yara oluşumunu engeller. Hava alabilen yapıya sahip olduğu için hastanızı terletmez bütün gün serinlik verir.

Konforlu Hasta Yatağı

Konforlu Hasta Yatağı

Hasta Yatağını Nereden Temin Edebilirim?

Hasta yatakları medikal ürünleri satan firmalarda satılmaktadır. Bunun dışında hasta yatağı kiralama hizmetleri ile de hastanıza uygun hasta yataklarını temin edebilirsiniz. Hasta yatağı fiyatları ise yatağın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Eğer hastanız uzun süre yatmayacak ise ve kısa sürede tedavisi tamamlanacak ise ihtiyacınız olan yatağı hasta yatağı kiralama hizmetleri ile de temin edebilirsiniz. Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilir, iletişim formumuzu doldurarak hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir