Hasta yatağı

Hasta yatağı hastanın konforuna daha fazla önem veriyor. Konforlu bir şekilde tedavi edilen hasta çok çabuk bir şekilde iyileşme kaydedilebilir. Hasta Yatakları tıbbi bir cihazdır. Bu yataklar hastanın kas ve kemik sistemini koruma konusunda büyük oranda fayda sağlar. Geçici bir süre yatmak zorunda olan kişiler ile ömür boyu yatağa mahkûm olan hasta ile aynı yatak türleri önerilmez. Ömür boyunca hasta yataklarına bağlı olan hasta yatakları çok daha kapsamlıdır. Bilhassa sırt, kalça ve ayak kısmını hareket ettirme olanağı daha fazladır. Hasta yatakları hasta üzerinde pek çok fayda sağlar.

Yatalak Hasta Yataklarının Faydaları Nelerdir?

Yatalak olan hastaların bakımları biraz daha zordur. Bu zorlukları biraz daha azaltabilmek ve hastayı biraz daha azaltmak adına hasta yatakları üretiliyor. Hastaların daha iyiye gidilebilmesi için hasta yataklarının pek çok modeli üretiliyor ve farklı özellikler ekleniyor. Hasta yatakları hastanın fiziksel anlamda kendini çok daha iyi hissetmesini sağlar.

Yatmaya bağlı olarak meydana gelen yatak yaralarının oluşmasını engeller ya da ortadan kalkmasını sağlar. Sürekli olarak yatma pozisyonunda olan insanlarda kas ve kemik ağrıları meydana geliyor. Hal böyle olunca eklem ağrılarının önüne geçilmez oluyor. Bu gibi durumların olmaması için hasta yatakları tercih ediliyor.

Yatalak hasta yatakları

Yatalak hasta yatakları

Hareketli Hasta Yatakları 

Hareketli hasta yatakları mevcut olan hasta yatakları sayesinde sürekli olarak yatılı bir şekilde kalmıyor ve büyük ölçüde sıkılmıyorsunuz. Buna ek olarak hastaların en fazla şikâyet etmiş oldukları konu ise hasta yataklarının çok fazla terlettiğidir. Bu terlemenin sebebi ise hastanın pozisyonunun sürekli olarak aynı olmasıdır.

Yatakta Terleme Meydana Geliyor

Hasta pozisyon değiştirirse terleme olayı bir miktar azalır. Pozisyon veren yataklar sayesinde hastalar çok daha rahat bir şekilde hareket edebilirler. Sağa ve sola doğru dönme hareketlerinde hastaya büyük oranda avantaj sağlıyor. Bu yataklar son derece avantajlı ve sağlıklı yataklardır. Herhangi bir refakatçiye gerek kalmadan hasta bütün pozisyonları kendi başına yapabiliyor.

Bu hareketleri de uzaktan kumandalı aletler ile yapılıyor. Bu hasta yatağı pek çok sağlık kuruluşunda olmazsa olmaz yataklardandır. Özel hastanelerde, kamu hastanelerinde, sağlık ocaklarında, özel bakım merkezlerinde kullanılan yataklardır. Hastalarınızın daha iyi bir şekilde uyku uyuyabilmesi için ve konforundan ödün vermemesi için bu yatakları tercih etmeniz gerekiyor.

Pozisyon Veren Havalı Hasta Yatağı

Pozisyon veren yataklar sayesinde hastalar çok daha rahat bir şekilde hareket edebilirler. Sağa ve sola doğru dönme hareketlerinde hastaya büyük oranda avantaj sağlıyor. Bu yataklar son derece avantajlı ve sağlıklı yataklardır. Herhangi bir refakatçiye gerek kalmadan hasta bütün pozisyonları kendi başına yapabiliyor. Bu hareketleri de uzaktan kumandalı aletler ile yapılıyor. Bu hasta yatakları pek çok sağlık kuruluşunda olmazsa olmaz yataklardandır.

Pozisyonlu havalı yatak

Pozisyonlu havalı yatak

Özel hastanelerde, kamu hastanelerinde, sağlık ocaklarında, özel bakım merkezlerinde kullanılan yataklardır. Hastalarınızın daha iyi bir şekilde uyku uyuyabilmesi için ve konforundan ödün vermemesi için bu yatakları tercih etmeniz gerekiyor. Hasta yatakları pek çok hastanın en büyük yardımcısı oluyor. Hasta yatakları hastaların kendi ihtiyaçlarını karşılamaları için son derece önemli olan cihazlardır. Bu tarz elektrikli olan yataklar tamamen rahat odaklı üretilmiştir. hastalar ile ilgilenecek olan kişiler de büyük bir kolaylık sağlar. Mutlaka bu hasta yataklarının teknik detaylarının bilinmesi gerekiyor. Yatak kenarlarında da yan koruluklar bulunuyor.

Hasta Yatakları Rahat Mıdır?

Hasta yatakları son derece konforlu olan yataklardır. Bazıları havalı bazıları ise motorlu yani hareketli olan yataklardır. Bu özellikler sayesinde hastalar daha çabuk iyileşme gösterebilir ya da rahatsız olmaz bunun aksine daha rahat olur. Hasta yatağı, kalite ve konfor açısından oldukça önemli olan bir yatak türüdür. En büyük ve en güzel olan yatakların faydası ise hasta olan bireylerin günden güne daha çok rahat etmesidir. Hastalar bu yataklarda çok daha konforlu bur şekilde yatabiliyor.

Hasta yatağı kiralama ücreti uygun bir meblağ olduğu için herkes hasta yatağı kiralayabilir. Ancak hasta yatağı modelleri farklılık gösterirse fiyatlar da farklılık gösterir. Hastanız yatağa bağlı değil ise geçici bir durum ise hasta yatağı satın almak yerine hasta yataklarını kiralayabilirsiniz. hasta yataklarına düzenli olarak bakım yaptırılır ve hastaların sağlığı ön planda tutulur. En çok tercih edilen hasta yatakları genellikle havali hasta yataklardır.

Hareketli Hasta Yatakları

Hasta yatakları gün geçtikçe farklı modellerde üretiliyor. Önceleri manuel olan hasta yataklarının şimdi pek çok modeli bulunuyor. Motorlarda farklı seviyeler bulunuyor, hasta rahatsız olduğunda bu seviyeler ile oynama yapabilir ve yatağın pozisyonu değiştirebilirsiniz.

Hareketli hasta yatakları

Hareketli hasta yatakları

Yatak yarasının meydana gelmemesi için yatağın seviyesini düzenli olarak değiştirmeniz gerekiyor. Hasta Yatağı modelleri değiştikçe hasta yatağı fiyatları da değişiyor. Ancak yatak kiralama ve satın alma ücretleri çok pahalı değil aksine uygun fiyatlıdır. Hasta yatağı modelleri oldukça fazla.

Hastalar daha sağlıklı bir şekilde yaşamak için hastaneye giderler ve bazen yatağa bağlı olarak yaşamak durumunda kalan insanlar olur. Bu hastaların rahat edebilmesi için farklı hasta yatağı modelleri bulunuyor. Hastaların kendilerini mental açıdan da kendini iyi hissetmesi açısından büyük bir önem arz ediyor. Hasta yemek yemek isterken ya da uyumak isterken yatakta kolay bir şekilde pozisyon alabilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.