Kullanışlı hasta yatağı modelleri

Uzun süre tedavi görecek hastalarda kişi hastane dışında başka bir yerde tedavi olmak isteyebilir. Bu durumda tercih yapılmalı, kişiye ve hastalığa uygun hasta yatağı kullanmaya başlanmalıdır. Hasta yatağı halk arasında hastane yatağı olarak bilinse de hem satın alınabilir hem de kiralanabilir. Birçok çeşidi olan hasta yatakları özelliklerine göre alınmalıdır. Hastalar için sağlanan yatakları kullanmak için belirli prosedürler vardır. Hastalar için en çok tercih edilen yatak havalı yataktır. Her tip hasta için uygun olmasına rağmen terlemeyi önleme, yatak kaynaklı bası yaralarını önleme gibi birçok özelliği vardır.

Hasta Yataklarının Özellikleri Nelerdir?

Hastalık nedeniyle uzun süre yatakta yatmak zorunda kalan hastalar için düzgün bir yatak ve iyi özelliklere sahip bir hasta yatağı tercih edilmelidir. Çünkü kişinin uzun uyku süresine bağlı olarak farklı sorunları olabilir. İyi bir hastane yatağının özellikleri; hasta yatağı istenildiği zaman çıkarılıp takılabilen korkuluklara sahip olmalıdır, seçilen hasta yatağının yüksekliği ayarlanabilir olmalıdır. Çünkü tedavi edilen hasta ayakta duruyorsa ayağa kalkması gerekebilir, hasta yatağının bir diğer özelliği de bacak ve başın hareketli olmasıdır, uzun süre hastanede yatan hastalarda baş boyun kas yaralanmalarında kas gruplarını destekleyen yataklar tercih edilmelidir.

Kaliteli hasta yatağı

Kaliteli hasta yatağı

Hasta yataklarında ister uzun süreli ister kısa süreli olsun insan vücudunun yapısını destekleyen ve vücut şekline uygun yataklar seçilmelidir. Hasta kişilerin aynı yatakta uzun süre kalmaları durumunda enfeksiyon kapma riskinden dolayı hasta yatağı modelleri arasında anti bakteriyel özelliklere sahip olan ve nefes alabilir özellikte olanları da mevcuttur. Bahsettiğimiz bu özellikler hastanın iyileşme ve tedavi sürecinde oldukça etkilidir. Bu nedenle bir hasta için konforlu ve kaliteli bir yatak seçimi bahsettiğimiz özellikleri taşıyacaktır. Son teknoloji hastane yataklarımız sizi ve hastalarınızı memnun edecek özelliklere sahiptir. Rahat bir yatak seçmek için bizi tercih edebilirsiniz. Firmamızda her kişinin ihtiyacına göre uyarlanmış yataklar mevcuttur.

Hasta Yatağının Faydaları Nelerdir?

Hastane yatakları, uzun süre yatakta kalması gereken kişiler, hareket kabiliyeti kısıtlı kişiler ve hasta bakımıyla ilgilenen kişiler için çok uygundur. Konforlu, modern yatakların seçimi hem hasta hem de bakıcı için çok faydalıdır. Hasta yatakları yemek, yıkanmak ve rahat uyumak için çok rahattır. Ayrıca hareket kısıtlılığı olan hastalarda hareket kısıtlamalarını ortadan kaldırır.

Bu, uzun süre yatmaktan kaynaklanabilecek yaralanmaları önler ve ortaya çıkabilecek ağrıyı azaltır. Özellikle şişme hastane yatağı modelleri kan dolaşımını teşvik eder, kan dolaşımını teşvik eder, vücut bütünlüğünü ve insan sağlığını korur. Özellikle fizyoterapi hareketleri sırasında destek sağlayan hasta yataklarının bu faydalarından yararlanmak için kaliteli hasta yatakları tercih edilmelidir.

Faydalı hasta yatakları

Faydalı hasta yatakları

Hastalar İçin Yatak Kiralamanın Faydaları

Bazı hastalar çok uzun süre yatalak kalabilirken bazı hastalar kısa süreliğine tedavi edilebilmektedir. Bu aşamada tedavisi uzun sürmeyecek hastalar için hastane yatağı kiralamak daha ekonomik ve faydalı olacaktır. Çünkü hasta yatakları çok geniş ve ağırdır. Depolama ve nakliye çok zor bir iştir. Bu nedenle bir hasta için yatak kiralamak, yatak satın almaktan daha ucuz ve kolaydır. Seçilen hasta yatağı kiralama işleminden sonra yatak firma tarafından evinize teslim edilir ve kurulumu yapılır. İşleme süreci tamamlandıktan sonra yatak aynı şekilde firmaya iade edilir.

İstanbul kiralık hasta yatakları

İstanbul kiralık hasta yatakları

Hasta Yatağı Nasıl Çalışır?

Standart hastane yatağı tasarımları açıkçası en basit olanlardır. Metalden yapılmıştır ve alt braketi ve başlığı vardır. Bu tip yatak çok az kullanılır. Uzun süre tedavi görecek hastalarda kişi hastane dışında başka bir yerde tedavi olmak isteyebilir. Bu durumda tercih yapılmalı, kişiye ve hastalığa uygun hasta yatağı kullanmaya başlanmalıdır. Hastane yatağı halk arasında hastane yatağı olarak bilinse de hem satın alınabilir hem de kiralanabilir. Birçok çeşidi olan hasta yatakları özelliklerine göre alınmalıdır. Hastalar için sağlanan yatakları kullanmak için belirli prosedürler vardır.

Verilen hasta yatağı standart ise kullanımı çok optimal olabilir ancak bu hasta yatakları ergonomik değildir. Hastalar için en çok tercih edilen yatak havalı yataktır. Her tip hasta için uygun olmasına rağmen terlemeyi önleme, yatak kaynaklı bası yaralarını önleme gibi birçok özelliği vardır. Ve çalışma mekanizmaları elektrikli olduğu için oldukça rahat ve konforludur.

Hasta Yatağının Özellikleri Nelerdir?

Hastalık nedeniyle uzun süre yatakta yatmak zorunda kalan hastalar için düzgün bir yatak ve iyi özelliklere sahip bir hasta yatağı tercih edilmelidir. Çünkü kişinin uzun uyku süresine bağlı olarak farklı sorunları olabilir. İyi bir hastane yatağının özellikleri; Hasta yatağı istenildiği zaman çıkarılıp takılabilen korkuluklara sahip olmalıdır.

Seçilen hasta yatağının yüksekliği ayarlanabilir olmalıdır. Çünkü tedavi edilen hasta ayakta duruyorsa ayağa kalkması gerekebilir. Hasta yatağının bir diğer özelliği de bacak ve başın hareketli olmasıdır. Uzun süre hastanede yatan hastalarda baş boyun kas yaralanmalarında kas gruplarını destekleyen yataklar tercih edilmelidir. Hasta yataklarında ister uzun süreli ister kısa süreli olsun insan vücudunun yapısını destekleyen ve vücut şekline uygun yataklar seçilmelidir.

Hasta kişilerin aynı yatakta uzun süre kalmaları durumunda enfeksiyon kapma riskinden dolayı hasta yatağı anti bakteriyel özelliklere sahip olmalı ve nefes alabilir özellikte olmalıdır. Bahsettiğimiz bu özellikler hastanın iyileşme ve tedavi sürecinde oldukça etkilidir. Bu nedenle bir hasta için konforlu ve kaliteli bir yatak seçimi bahsettiğimiz özellikleri taşıyacaktır. Hasta yatağı fiyatları ise bu özelliklere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Son teknoloji hastane yataklarımız sizi ve hastalarınızı memnun edecek özelliklere sahiptir. Rahat bir yatak seçmek için bizi tercih edebilirsiniz. Firmamızda her kişinin ihtiyacına göre uyarlanmış yataklar mevcuttur.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir