Motorlu hasta yatakları

Hastaların hastane dışında devam edecek olan tedavi süreçlerinde hastaların beslenmelerine, temizliğine, ortamın sıcaklığına ve ferahlığına dikkat etmek gerekir. Tedavi sürecinin en kısa sürede tamamlanması iyi koşulların sağlanmasına bağlıdır. Hastaların duruş pozisyonları ve hareket etmeleri için uygun bir hasta yatağı temin edilmesi gerekir. Tedavi süreci uzun ise bu ihtiyaç satın alarak giderilebilir. Ancak birkaç aydan ibaret olan bakım süreçlerinde hasta yatağı kiralayan firmalardan aylık kiralamalar yapılarak süreç atlatılabilir. Kiralama esnasında kurumsal bir firmadan hizmet alınması daha iyi olacaktır.

Hasta Yatakları Çeşitleri

Hasta yataklarının, hastalara ve bakım sorumlusuna sağladığı en büyük fayda hareket kabiliyetidir. Hasta yatakları bacak ve baş bölgesinin kaldırılması, derecesinin ayarlanması, yatak yüksekliğinin belirlenmesi gibi özellikleri ihtiva ederek tedavi sürecinde kolaylık sağlar. Hastalığı ya da kilosu nedeniyle normal yataklara çıkıp inemeyen hastalar için yükseklik minimum seviyeye düşürülür. Yemek esnasında baş bölgesi kaldırılarak daha kolay beslenme sağlanabilir. Bu nedenle hasta yatağı önemli derece işlev görür. Hasta yatakları motorlu şekilde üretilir. Sahip olduğu motor sayısına göre işlevi fazladır. 2 motorlu olan modeller baş ve ayak bölgesi derecesi ayarlanabilir.  3 motorlu olan modelde buna ilaveten yükseklik ayarı da bulunur. 4 motorlu yataklarda ise trendelenburg ve ters trendelenburg özellikleri mevcuttur ki bu özellik hastanın kan basıncının ayarlanmasında faydalıdır.

Havalı Yatak Modelleri

Yatak karyolasını seçmek kadar yatağını seçmek de hastanın konforu açısından önemli etkenlerdendir. Havalı yastıkları pozisyon veren, baklava dilimli, ventilasyonlu ve boru tipli çeşitlere sahiptir. Havalı hasta yatakları, elektrikle çalışan ve hastanın vücudunda masaj yapılıyor hissiyatı doğuran yataklardır. Sadece hasta karyolası ile yeterli bir tedavi ortamı oluşturmak mümkün değildir. Özellikle felçli olan hastalarda mutlaka havalı yatak alınması önerilmektedir. Bu sayede hastanın vücudunda yaralar oluşmayacak ve hastanın vücudunda terleme oluşmasına izin verilmeyecektir. Karyola temini yaparken hasta yatağı kiralama da yapılması daha ekonomik olacaktır.

Havalı Yatak Tipleri

Havalı Yatak Tipleri

Set Halinde Hasta Yatakları

Hasta yatakları tüm gereksinimlere cevap verecek şekilde set halinde de temin edilebilir. Hasta yatağı setleri hasta karyolası, havalı hasta yatağı, hasta yemek masası üçlemesinde oluşur. Setlerde tüm özellikler bulunduğundan hastanın bakımından beslenmesine kadar tüm koşullar ideal seviyeye ulaşmış oluşur. Hastanın rahatsızlık durumuna göre hasta yataklarında serum bölgesi, lazımlık gibi ek seçenekler de bulunur. Ayrıca uzaktan kumanda seçeneği de setler içerisinde yer alır.

Tedavide en etkili yataklardan biri de 3 motorlu hasta yatağı modelleridir.

En Avantajlı Hasta Yatakları

Hasta yatağı temini sürecinde en uygun hasta yatağının seçilmesi tedaviyi kolaylaştıracak, hastanın ağrılarını azaltacak ve sıkıntıları en aza indirecektir. Bu nedenle titiz bir seçim yapılmalıdır. Hasta yatağı tercih edilirken aileler tarafından tercih kriterlerinden birisi de hasta yatağı fiyatları olmaktadır. Hastaların kişisel özellikleri dikkate alınarak en iyi yatağın seçilmesi ve bunun fiyatının da makul seviyelerde olması iyi bir araştırmanın sonunda gerçekleşir. Satın almak yerine kiralama yapmak hem daha az maliyetli olacaktır, hem de farklı bir yatak çeşidine geçem mümkün olabilecektir. Hasta yatağı alım sürecinde https://www.haskarmedikal.com sitesini ziyaret ederek ürünlerimizi görebilir, kaliteli ve garantili şekilde kiralama yapabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir