Modern Tıbbi Yataklar

Hastalıklar ve kazalar, çoğu zaman aniden ortaya çıkan olumsuz durumlardır. Çoğu zaman belirtileri ile ortaya çıkarken, bazı hastalıklar belirtileri anlaşılamadan ilerlemektedir. Soğuk algınlığı gibi basit hastalıklar ve ayak burkulması gibi hafif sakatlıklar, çoğu zaman kapsamlı bir tıbbi tedavi gerektirmeden kendiliğinden iyileşirken, pek çok hastalık için hastanelerde tedavi edilmeleri gerekmektedir.

Son yıllarda bilimsel gelişmelerin etkisi, tıp alanında ve hastanelerde kullanılan tıbbi cihazlarda etkisini hızla göstermeye başlamıştır. Eskiye nazaran, çok daha etkili ve çeşitli ilaçların kullanılması, cerrahi operasyon tekniklerinde yenilikler ve gelişmiş tıbbi ekipmanların kullanımı, bilimsel gelişmelerin ve araştırmaların sonucudur. Kullanılan tüm teknikler, uygulamada kolaylık ve etkin çözümler sunduğundan, bu durum hastaların iyileşme süreçlerine olumlu katkılar sunmaktadır. Alınan tedavi ve bakımın kalitesindeki artış, hastanın çok daha hızlı bir iyileşme sürecine girmesini sağladığı gibi, eskiye kıyasla çok daha ekonomik sonuçlar doğurmaktadır. Hasta yatağı bu bahsedilen tıbbi yeniliklerden biri olarak, hasta ve yakınlarının hayatını kolaylaştıran bir çözümdür.

Hasta Yatağı Kullanımı

Sağlık problemleri, kişiyi hayattan geçici olarak koparabildiği gibi, kalıcı olarak hayat tarzını değiştirmeye de sebep olabilir. Ortaya çıkan olumsuz durumlar içerisinde en sık yaşanılanı, hiç kuşkusuz rahat hareket edememektir. Geçici veya kalıcı hareket kısıtlanması, kişinin günlük ihtiyaçlarını tek başına gidermesine engeldir. Örneğin, tuvalet ihtiyacı için yataktan doğrulmak, tuvalete kadar yürümek ve oturmak gibi temel fiziksel hareketler hastanın yapamadığı veya yapması tıbben çok sakıncalı olduğundan, çoğu kez lazımlık kullanılmaktadır. Bu durum, ona bakan kimsenin yardımını gerektirdiğinden, sıradan yatakların sabit yapısı her iki kişi için de büyük sıkıntı doğuracaktır. Hasta karyolası da denilen ve bünyesinde lazımlık gibi aparatların da bulunduğu bu yataklar, hastaların günlük ihtiyaçlarının konforlu bir şekilde giderilmesini sağlamaktadır.

Hasta Yatağı Kullanım Gerekleri Nelerdir?

Pek çok kişi, hemen her sağlık probleminde sıradan yatakların yeterli olacağını düşünür. Ancak basit rahatsızlıklarda bile hastanın bakımı ve yatağın temiz tutulması oldukça zahmetli bir iştir. Sık sık değiştirilmesi gereken çarşaflar, yatağın temizlenmesi ve havalandırılması hem hastayı hem de hasta yakınını oldukça sıkıntıya sokmaktadır. Aynı zamanda yatağın hijyeni açısından da oldukça sakıncalıdır. Hasta yatakları, anti bakteriyel malzemelerden üretilen yüzeyleri ile hijyenik kullanım imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda temizliği son derece kolay olup, hasta ve yakını açısından kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Manüel veya elektrik motorları sayesinde otomatik hareket imkânı sağlayan bu yataklar, hastanın hareket edemediği durumlarda, bakıcısının fiziksel çabasına çoğu zaman gerek kalmadan kolay bir şekilde hareket imkânına kavuşmuş olmaktadır.

Kaç Farklı Yatak Modeli Var?

Hasta yatağı konusunda uzmanlaşmış olan firmamız, gerek hastalarımızdan gelen geri dönüşler gerekse uzman görüşler doğrultusunda yatak modellerini geliştirip hizmete sunmaktadır. Yatak modellerimiz tasarlanırken, yaşanılan problemin gereksinimleri kadar hastanın yaşı, boyu ve kilosunun yanı sıra, yatağın kullanılacağı mekân da göz önünde bulundurulur. Örneğin, çocuk hastalar için özel tasarlanan modelimiz, elektrik motorlu modelimiz ve evlerde kullanıma uygun ahşap hasta yatağı seçeneklerimiz mevcuttur.

Havalı Hasta Yatağı Kolaylığı

Bu modelimiz, hava ile şişirilen bir yatak yüzeyine sahiptir. Diğer yatak yüzeylerinden farklı olarak havalı hasta yatağı daha çok felçli hastalar ve tek başına hareket edemeyen hastalar tarafından tercih edilmektedir. İnsan bedeni gün içerisinde veya uykuda hareket etmek zorundadır. Eğer bu hareket sağlanamazsa vücudun yer veya yatak ile temas eden kısmında yaralar oluşmaya başlar. Bu modelimiz, yatak yaralarını önleme konusunda etkilidir.

Fiyatları Uygun Mudur?

Hasta yatağı fiyatı firmamıza en çok sorulan soruların başında gelmektedir. Fiyat politikamız, her kesimden hastalarımızın ekonomik durumuna uygun olacak şekilde ve kaliteden ödün vermeden ürün hizmeti sunma anlayışımızla doğru orantılıdır. Her bütçeye uygun modelimiz bulunmaktadır.

Kiralama Hizmeti Sunuluyor Mu?

Hasta yatağı kiralama firmamızın hastalarımıza sunduğu hizmetlerden biridir. Hasta yatağı satın almak düşünülmediğinde veya geçici bir ihtiyaçtan dolayı hasta yatağı kullanılması gerektiğinde, firmamız bu hizmeti sağlayacaktır. Kiralama seçeneğinde kesinlikle ikinci el yatak sunulmayıp, birinci elden ürünümüzü teslim etmekteyiz. Ayrıca dayanıklı malzemelerden yüksek teknoloji ile ürettiğimiz yataklarımız, 2 yıllık garanti ile sunulmaktadır. İstanbul içinde aynı gün teslim olanağımız bulunduğu gibi, ülkemizin her yerine gönderim yapılmaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.